Hayalinizdeki bilgisayarı tarif eder misiniz?

Üst üste pek bir bilgisayar sorusu sormuş oldum sanki ama bu defa soracağım farklı.

İşyerine iki yeni bilgisayar daha alınıyor. Patron bizden ideal bilgisayarın nasıl olacağını sordu. Ben de sizlerin fikrini alayım dedim.

Sürekli olarak adobe programları kullanılan bir internet sitesinin alabildiğine hızlı çalışması, ekran çözünürlüğünün yüksek olması ve yorulma lüksü olmayan, şişmeyecek bilgisayarları olacak bunlar. Parada hiçbir sıkıntı yok, üst limit yok. 'Len şöyle işlemcisi, bu kadar RAM'i, şöyle de ekran kartı olan bilgisayarım olsa negzel olurdu' diyorsanız buyrun hayallerinizi benle de paylaşın. Burada çıkan baskın cevaplara göre bir listeyi patrona sunacağım.

Teşekkür ederim şimdiden:)

Güncellemeler:
Bu arada not olarak belirteyim, bilgisayarlar masaüstü olacak.

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kasa

1 x AeroCool XPREDATOR 1100W 80+ Plus Gold Güç Kaynaklı Big Tower Kasa (Çift 23cm Fan) 566,68 TL+KDV

İşlemci

1 x Intel Core i7-3930K LGA 2011 12MB 3.2GHz Altı Çekirdekli İşlemci (Kutu içeriğinde soğutucu yoktur) 1.236,79 TL+KDV

İşlemci Soğutucu

1 x Corsair Hydro Serisi H80 Intel/AMD İşlemci Uyumlu Sıvı Soğutucu Sistemi (CWCH80) 261,73 TL+KDV

Anakart

1 x MSI Big Bang-XPower II Intel 2011 Soket DDR3 USB3 SATA3 PCI-E G3 ATX Anakart 855,57 TL+KDV

Bellek

1 x Corsair Vengeance 16GB (4x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Quad Kit PC Belleği (CMZ16GX3M4A1600C9) 228,87 TL+KDV

Ekran Kartı

1 x Sapphire ATI HD7970 3GB DDR5 384 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı 860,37 TL+KDV

HDD

1 x Seagate SV35 Serisi 2TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST2000VX000) 261,54 TL+KDV

SSD

1 x Corsair Force GT Serisi 240GB 2.5" Sata3 555-525MB/s SSD 548,27 TL+KDV

Monitör

1 x ViewSonic VX2753MH 27" 1ms Full HD Wide Screen Led Monitör 915,03 TL+KDV

link olarak atılmıyor bu şekilde kopyalamak zorunda kaldım.

çok detaya girmeden taslak olarak önemli kısımlar, bir ekran kartından emin değilim onuda incelemek lazım test sonuçları falan nasıl.

1|0
    0|0
    • bu güzel bir şeye benziyor gerçekten, inceleyeyim bir. teşekkürler:)

• gerçek bilgisayar için mac kullanıcısı olarak mac pro alırım. = )) 3000' leri duyunca artık fiyatı hiç söylemeyeyim =)

yukarıdaki sistem 6000 tl civarı monitör ve SSD dahil.

grafik, video edit, after vs. için çok iyi ama web tasarım, yazılım vs. için çok çok fazla.

ona göre düşünün umarım hızlı ve şanslı bir pc' ye kavuşursunuz.

• heheh yok yav mac deyince akan sular duruyor zaten:) ama türkiye'de fiyatları çok insafsız gerçekten.

Erkekler Ne Diyor 13

• Hayaldeki bilgisayar yerine bilgisayarının ne yapmasını istersin daha iyi birşey sanırım.

sadece internet kullananın bilgisayar hayali onu da bırak bilgisayar hayal etmek garip. hayal edecek daha cok sey varken. ille de hayalse nete girsin yeter der cogu

0|0
    0|0
  • link burdaki pcde yeterince iyi ayrıca şöyle bir bilgisayara daha iyi olurdu.8 çekirdek ve buna uyumlu özel işletim sistemi,8 gb ram 4 terabayt hafıza ve en az kablo donanımı direk görüntüyü televizyon ile kaplosuz eşleyebilme ve güvenlik olarakda işletim imajını yanında taşıyıp sadece o imaj ile açılması ve hepsinden önemlisi bütün donamının olağanüstü şekilde uyumlu olması ekran kartı olarakda 2 gb.

0|0
    0|0
  • diz üstü olacak; ş butonuna basınca içinden ŞİŞME çıkacak :))) dizimin üstünde oturacak...

Sonra bilgisayar başında dalıp uyurken horultunla klavyesi yastık olacak :))) klavye kullanmayacam benden ne duyarsa onu yazacak... terbiyeli olacak her duyduğunu da yazmayacak... bazen gizli sitelere giriyorum yalnızken... sonra geçmişi temizlemeyi unutup gidiyorum... bakacak ki yasaklı siteler ah ulan usta yine kaçamak yapmışın deyip kendi silecek geçmişi :))) ben evden çıkmaya hazırlanırken taksi çağıracak :D

1|0
    1|0

• diz üstü almayın masaüstünde çok daha iyi bilgisayar toplamak mümkün. gidip casper-exper gibi uyduruk marka da almayın.

işlemci-ram-ekran kartını söyleyen çok olur. ben kasanın iyi olmasını öneririm. soğutması iyi olsun. klavye-fare de 10 lira fazla olsun iyisinden olsun. kullanımı çok değiştirir.

1|0
    1|0
  • mac olsun.

o olmazsa da eğer notebook oluyorsa bu seriden birşey olabilir. hakikaten sağlam bilgisayarlar bunun ultra olmayanından kullanıyorum USA ordusunun şok testlerinden falan geçirilmiş sağlam epey. trackpad i falan ise cam, kalite hissi veriyor. performans iyi, 4 gb sd card ile ram boost da yapıyorum. yedek pille birlikte 16 saat gösteriyor (tabi o kadar sürmüyor ama :)) )

link

1|0
    1|0
    • mac evet, hepimizin hayali. ama patronun da çalışanların da windows'ta direteceğinden eminim ben. tutucu şeyler:)

• bir bu

link

bir de bu masaüstü pc alacaksam olsam bütçemde seninki gibi limitsiz ise bunlara bakardım

link

• İllüstrasyon ile uğraşan bir tanıdık bu konuda en rahat, en işlevsel bilgisayarım iMac olduğunu söylemişti. Apple ürünlerine karşı antipatim olduğu için sallamamıştım ama geçenlerde iMac ile epey haşır neşir oldum, gerçekten kullanımı rahat ve yağ gibi kayıyor. Bu memlekette gereksiz pahalıya satılıyor lakin güzel ürün, düşünülebilir.

0|1
    0|0
    • mac şahane bir şey gerçekten ama fiyatta coşuyorlar. başka bir arkadaşın önerisiyle patrona 7 bin liralık bir mac gösterdik, böylece o kadar da limitsiz olmadığımızı da öğrendik yalnız:)

• Sen de haklısın pek tabii. Yine de zorlayın şu adamı, "ideal bilgisayar dedin, al sana ideal bilgisayar" diye yüzüne çarpın.

• deneyebiliriz tabii ^.^

• Parada sınır yoksa zaten ne kadar çok para veriyorsan o kadar çok kalite artıyor.

Sınır yoksa en pahalısını alın :)

ama işinize yarayacak bilgisayarla +1500'den başlar.(Laptop ise)

0|0
    0|0
  • ASUS INTEL İ73770K 4.6GHZ 16GBDDR3 2TB+128GB SSD BLU-RAY 2GBDDR5 GTX680VGA WIN7 P.

en son vatan comp vardı ama kaldırmışlar

1|0
    1|0
  • bilgisayarı hiç hayal etmedimki :)

0|0
    1|0
  • Bilgisayarlar masaüstü mü olacak?

1|0
    1|0
    • evet masaüstü olacak, patron pek laptop adamı değildir:)

• Üst sinir yok demek kolaydı patron icin tabiki ;)

• 1|0
    0|0
  • aha size bahsetmiştim pc bu ne düşünürsünüz bakalım özelliklerine bakın lütfen

link

0|0
    0|0
  • en ideali en son sistem i7 ler bukadar basit söyle patronuna alsın bi kaçtane

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İntel Xeon işlemci

2 Tb x 2 Hdd (samsung-western dijital-segate)

16 GB Ram (kingston)

3GB DDR5 Grafik Kart (nvidia-Ati readon)

Asus-Gigabyte Siyah Anakart

Tamamen atmasyon

1|0
    0|1
  • 0|0
    0|0
Yükleniyor...