Insanın dayanma gücü. Ne için çabalanır ki?

uzatmalı bir öğrencilik hayatım var. herşeyi başarabileceğime inanırdım ama an itibariyle artık inanmıyorum. insanın hayatta dayanakları vardır başta ailesi ve sonra değer verdiği insanlar. tam herşey istediğim gibi gidiyor diye düşünürken hep bir aksilik hep bir çıkmaza girdim pes etmedim ama dayanma gücüde bir yere kadar. bir zamanlar mutlu 4 kişilik bir ailem vardı tabi mazide kaldı. önce kardeşim bizden uzaklaştı inanın sesini duymayalı bile çok uzun zaman oldu, daha sonra hayatımın en acı anını yaşadım babamı kaybettim, buz gibi tenine dokundum o soğukluk hala içimde ve hiçbir zaman da gitmeyecek biliyorum, babamın başını kendi ellerimle toprağa koydum Allah kimseye yaşattmasın babama birşey olacağına keşke bana olsaydı. ve 3 yıl birlikte olduğum sevdğim ve sevildiğim ilerisi için planlar kurduğum, her daim yanında olmaya çalıştığım, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığım kendi çapımda onu mutlu etmeye çalıştığım ama yetemediğim ve 1-2 yıl içinde evleneceğim kız arkadaşımlada ayrıldık. bir annem kaldı elimde. maddiyatın hiç bir önemi yok ama manevi olarak insanların dayanakları vardır. işte benim 4 tane dayanağım vardı birer birer hepsini kaybettim, bir annem kaldı. Allah korusun onada birşey olursa yaşamanın hiç bir anlamı kalmayacak. hayat neye yarar ki sevdiğin insanlar yanında olmayınca. ne için çalışılır ne için çabalanır ki. şansım hiç gülmedi bana kaybediyorum devamlı bakalım nereye kadar kaybedeceğim. siz siz olun sevdiklerinize iyi davranın onları el üstünde tutun çünkü insan bir kaybetmeye başlayınca ardı arkası kesilmiyor. bıktım artık dışa gülümseyip içime ağlamaktan. Allah sizlere sevdiklerinizle uzun ömürler verir inşallah.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• :) mesajını okudumda benim yaşadıklarımı yaşayan erkek versiyonum gibisin ben 8 ay kadar başlangıç seviyesi antidepresan kullandım 3-4 gündür bıraktım kullanmanı tavsiye ederim bazı şeyleri eskisi kadar takmıyorsun yalnız ilaca başladınmı 6 ay kullanman gerekiyor Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
    • tavsiyen için teşekkür ederim. Bakalım su anda asmaya calısıcagım. Eger asamassam ılaca o zaman baslayabılırım. Cok tesekkur ederım.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir şeyleri kaybetmek ne kadar zordur biliyorum.Çok değerli birini kaybettim bende yakın zamaniçinde.Umarım herşey gönlünce olur.

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun üzüldüm :/

0|0
    0|0
    • bazen ınsan arkadaslarıyla dostlarıyla konusamadıgı seylerı ınternet ortamından paylasabılıyor, yorumlarınız ınanın ınsanı rahatlatıyor. Tesekkur ederım.

Erkekler Ne Diyor 2

• evet zo bur durum gerçekten ancak sunu söylemeliyimki insanın yanında sevdikleri olsun aç kalmıs tok kalmıs bir önemi olmuyor ancak sen bu konudada talihsizlik yaşamıssın... allah sabr versin arkadasım... ancak suda bir gercekki hayır ve ser allahtan yapıcak biisi yok basımıza gelen hersey bir anda oluyo ve anlamaya çalısıyoruz derken hayat sürüp gidiyor...

0|0
    0|0
  • Hayat güzeldir 1997 bu filmi izlemeni şiddetle tavsiye ediyorum senin de hayat felsefeni oluşturacağını düşünüyorum..

0|0
    0|0
    • tavsıye ettıgın fılmı kesınlıkle ızleyecegım en kısa surede. Benım hayat felsemde su soz uzerıne kurulu: Belkı hıc bırsey yolunda gıtmedı ama hıcbırseyde benı yolumdan etmedı. Evet bazen cıkmaza dusebılıyoruz ama umudumuzu kaybetmemek gerek. Tesekkur ederım.

• hayat bu sınavdayız zorluklar olmadan olmuyor malesef önemli olan isyan etmemekç o film sana çok şey kazandıracaktır şahsen hayat felsefemi oluşturdu benim

Yükleniyor...