Türkiye'de idam olmalı mı olmamalı mı?

Ben idamın olması gerektiğine inanan biriyim. Ancak Türkiye gibi istikbalinin ne olacağı meçhul bir ülkede bunun uygulanmasının yanlış olacağını düşünüyorum. çünkü genel olarak yargı siyasetin güdümünde hareket etmektedir. kendilerini atayan hangi siyasi görüş ise onun fikirleri doğrultusunda karar vermektedir bir bakıma mecburdur. Türkiye de her an her şey değişebilir. Dolayısıyla ileride iktidarı ele geçiren bazı art niyetli kimseler geçmişte olduğu gibi bunu müslümanlar ve masumlar aleyhinde kullanabilir.Doğru olan bir şeyi yanlış temel üzerine bina ederseniz ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Tabiki bunlar benim görüşlerim. sizlerin görüşlerini bekliyorum. şimdiden teşekkürler

0|0
33|65

En İyi Kız Görüşü

• bir gazeteci olarak sana geri getirileceğini söyleyebilirim fakat idamla yargılanılacak suçlar bakımında fikir birliğine varamıyorlar anlaşamıyorlar henüz...

0|2
    1|0
    • idamın geri gelmesi o kadar kolay bir mesele değil. çünkü idam gelirse bunun hukuken Abdullah öcalan'a uygulanması mümkün değil. abdullah öcalana uygulanmayan başkalarına uygulanırsa yer yerinden oynar.

• selam nasılsınız? bir gazeteci olarak bizim bilmediğimiz bilgilere sahipsiniz. Ankarada son durum nedir? bazı istihbari bilgileri benimle paylaşabilirmisin?

• iddia etmiştiniz. hala idam gelmedi?

Kızlar Ne Diyor 32

• idamla birliktee suç işleyenler azalacaktır.hapis insanların cayması için yeterli sebep değildir. hatta bazıları için ödüldür bile. idam kalktıktan sonra suç oranları arttı. avrupa birliğine gireceğimiz yok zaten :) insanları caydırıcı bişeylerin olması lazım bu nedenle gelmeli diyorum.

1|2
    0|1
    • 1994 ve 2003 yılları arası Türkiye'de yıllara göre suç oranları %63.9 arttı. Yani idam ile alakası olsa suç oranları artmaz ve sadece stabil kalırdı. A bak artmış işte dersin sen şimdi oran. Bunu diyeceksen de önce idamın kaç yılında kaldırıldığını öğren derim.

• pardon ama bu gerginlik niye?

• yine kamuoyu yoklaması yapıyor. bunada tepki gelirse geri çekiceği kesin. bence idam olmalı hak ediyor bazı şerefsizler.

0|2
    0|0
  • geçmiş geçmiş tutturmuşuz bir geçmiş peki geçmişteki türkiye aynımı ozaman gizliden yapılırdı bazı şeyler ruhumuz bile duymazdı ama bugün bağıra bağıra gözümüzün önündee yapılıyorsa bu senin benim onun diğerlerininde suçudur şuan tek yaptığımız kuru bir isyandan başka bişey değildir... onlarca evacı çekerken sen ne yaptın onların günahları nedir benden alınan vergiyle okadar insan hapiste yaşayamaz yasalar değişmek zorunda evet idamıda şiddetle savunuyorumb öylede yeterince masum binlerce insan şehit

0|0
    0|0
    • peygamber zamanında zengin bir kimse hırsızlık yapar ve ona ceza uygulanacaktır. peygamberin zeyd'i çok sevdiğini bilen bazı kişiler bu işi durdurmak için zeyd'i aracı olarak gönderrler. peygember bu duruma çok kızar. eshabını toplar ve onlara şöyle seslenir: sizden önceki ümmetlerin helak olmasının sebebi onlardan soylu bir kimse bir suç işledimi ona uygulanmaz yoksul bir kimse suç işleyince bu ceza ona uygulanırdı. şunu iyi bilin ki hırsızlık yapan kızım fatıma dahi olsa onun elini keserdim.

• Şu şartlar altında getirilmesini istemem. yok yere çok can yanabilir... :S

0|1
    0|0
  • Bence de olmalı...

0|0
    0|0
    • Nedeni gayet açık, ülkemizde ne yakık ki hukuk sistemi tam olarak oturtulmuş değil. Misal; bir çocuğa tecavüz etmiş birisi ya da 4 kişiyi canice öldürmüş bi insan aftan yararlanıp aramızda dolaşabiliyor ya da herhangi bir nedenle... Suçun masumu olmaz ama bu insanları düşünerek verilmiş bir cevaptır o ve yine evet olmalı.

• katılıyorum. teşekkürler

• BENCE abdullah öcalan ŞEREFSİZİNİ ASANA KADAR OLMALI! SONRA OLMAMALI ÇÜNKÜ TÜRK MİLLETİ BÖYLE BİR DEVLET DEĞİL. Ve çocuğa bile tecavüz eden varlıklar asılmazken düşünceleri yüzünden asılan insanlar olacak belki de. Bu yanlış,adaletsiz.. Bunu iyi yönde kullanamazlar benim fikrim.Ayrıca insanların buna dayanacağını pek sanmıyorum.Ya da yeni karışıklıklar için taban olabilir.Çünkü farklı görüşte insanlar var. Ama abdullahın gebermesini isterim tabii kii...

0|1
    0|0
  • aslında dinimize göre yasaktır can almak,ama öyle pis ölümü hakeden insanlar varki başta öcalan mesela sonra tevacüz manyakları

0|0
    0|0
  • Vijdanım bu cezaya onay vermiyor. Evet hakedenler gerçekten var ancak bir insanın canını almış olmak insanice gelmiyor. Gereksiz idam edilen gençleri düşünüyorum geçmişten, Deniz Gezmişler neyin uğruna idam edildiler. Şuanda olsaydı suçları kaç yıl olurdu? Gerçekten dönüşü olmayan bir sistem. Tabii canı yanan ailelerin bunu istemesi kadar normal birşey de olamaz.

0|0
    0|0
  • Bu iş bizi aşar.Ne söylesek yanlış olur.Getiren getirir..Misal geri gelir.İdam cezası verilir ömür boyu hapse çevrilir.Arkadaşların dediği gibi acı tecrübeler yaşayan devlet aynı hataları yapmaz sanırım.Geri tekrar gelirse

0|0
    0|0
  • Bugune kadar olmadi da ne oldu ? Turkiye'de sadece idam degil, toplu katliam ve surgn de olmali! Humanist i*nelere cevap-box kapali dude : )

0|0
    0|0
  • gelse ii olur bi yerde ama idamlada suçu günahı olmayan bi insanında hayatına son verilmesinin vebali bizlerinde boynuna olur bu vabali kimse kaldıramaz..zaten bizim ülkemizdede oluo bole hatalar geçmişten örnekleride var..

0|1
    0|0
  • Kesinlikle gelmeli.. Her şeyin bir bedeli var.. Vatan hainleri cezalarını çekmeli.. İran'ı örnek alsınlar bence! İnlete inlete asmalılar.. ~

0|0
    0|0
    • çok dolusun anlaşılan

• Bu ülke böyle saçmalıklar ve vatan hainleriyle dolup taşıyor , ben nasıl dolmayayım ki :) ?

• seni anlıyorum ancak bu vatan hainlerinin türemesin de geçmişteki vatanperverlerin payı büyük bunu unutma

• Gelmesin.Yine haklıyı asacaklar haksız olanaysa heryerde cirit attıracaklar

0|0
    0|0
  • olmamali!

kimse kimsenin yasam hakkini alamaz, bu kisi tecavüzcüde, katilde hatta bir canavar bile olsa idam olamaz. müebbet yesin yeterli, en azindan tanriyla arasinda konusmalar olur, belki yaptigi seyi anlar ve affetilmesi icin dua eder.

idami onaylayanda BIR KATILDIR !

0|0
    0|1
    • Kimse birinin yaşam hakkını alamaz kesinlikle katılıyorum.Kimseye bu hakkı tanımamak için idam geri gelmelidir.Bir katil örneğin şu imralıdaki eşkiya başı 30.000 bebek katili o şerefsiz en başından idam edilseydi bir çok kişi ölmeyecekti.1 kişinin ölümüyle 10 kişi kurtulacaksa o 1 kişi ölmelidir.Ayrıca bir katil birinin evladını öldürüyorsa o katili affedebilecek bir kişi vardır o da o ölen şahsın ailesidir.Başka kimsede affetme hakkı yoktur.

• bunu sorman bile yanlış bence getirirlerse akılları eksik derim belki kendileride buna kurban gidebilir . en iyisi allahın bize verdiği canı ecelimiz gelince kendinin alması ..

0|0
    0|0
    • peki bir insan senin anneni babanı kardeşini vahşice gözlerinin önünde öldürse o zaman ne dersin?

• Teröre idam gelmesini istesek de bizim istediğimiz bi sonuca bağlanır mı? Tayyip Atatürk yanlısı kemalistleri hapishanede çürütürken pkklılara dokunmuyor. Bizim düşüncelerimizi dikkate alcağını sanıyor musunuz? Gerçekten dikkate alıcağını düşünüyorsanız , çok yanlış düşünüyorsunuz demektir

0|0
    0|0
  • cezalar caydırıcı, korkutucu büyük işkenceler daimi hapis türlü başka seyler olmalı yeterli gelmiyor suçlar devam ediyorsa idamlar tüm aleme örnek olur

0|0
    0|0
  • İdam cezasının caydırıcılığı büyüktür kesinliklede olmalıdır

0|0
    0|0
    • bende sana katılıyorum ama adaletin olmadığı bir yerde bazı insanlara adaleti uygulamak haksızlık olur. Türkİyede böyle bir kanun -diğer kanunlarda olduğu gibi- sadece güçsüzlere uygulanacaktır bundan şüphen olmasın.

• bunu hiç birimiz görmeden bilemeyiz... ve ben bunu görmek istiyorum bir oykullanan bir vatandaş olarak

• geçmişte bu uygulanmadı mı ? nice masum insanlar haksız yere idam edildi. yanlış anlama ben normalde idama karşı değilim ama mesele sadece idam değil. adelet yok.

• keske gelse ama türkiye euroya girmek icin can atiyor ve idam euroda yok.

adamlar her pisligi yapio yatio kac yil sonra cikarcikma ayni islere devam

0|1
    0|0
  • basbakanın bu zaman kadar yaptıgı hıc bır seyı onaylamadım ama ılk defa bunu onaylıyorum evet gelmelı gec bıle kalındı...

0|0
    0|0
  • valla çok iyi açıklamışsın başta bende çok istiyordum idam gelsin diye ama okadar haksızlıklar varki ortada sadece masumların zararına olacak bence güçlü olanlar birşekilde sıyırıyor yani

1|0
    0|0
  • gelsin apoyu assınlar

0|0
    0|0
  • idam gerekli. özellikle vatan hainleri teröristler ve de tecavüzcüler için . bazı cezaların artık caydırıcı olması lazım kimse bişeyden korkmuyor ki .çünkü cezalar çok hafif

0|0
    0|0
  • İdam cesası olsada olmasada sonuç olarak suç işleme oranı değişmiyor. Ama bazı kişilerin idamdan öte cezaları hak ettiklerini düşünüyorum. İdam etmek hapis cesasından kurtarmaktır kişiyi...

0|0
    0|1
  • idam yerine agırlastırılmış hapis olmalı.özellikle istismarcılara idam isterdim . ama buda cözüm degil kurtarmak olur.

0|0
    0|1
  • evet gelsın...basbakanı desteklemem ama bu yaptıgı ıyı gelsın ıdam ..ortalık teksasa dondu valla..

0|0
    0|0
  • Gerekenlere olmalı !

0|0
    0|0
  • olmalı tabii kiii .

0|1
    0|0
  • Kesinlikle olmali

0|0
    0|0
  • gelmeli terörö ve çocuk istirmacılarına kesin idam olmalı

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    2

Erkekler Ne Diyor 65

• Bence gelmemeli. İnsan bazı suçları görünce, bunları işleyenleri sallandırmak gerekir ibret olsun diye diyor ama bence birçok suç için ida çare değildir. Bilinçlendirme çaredir ya da çözüm üretmeye çalışmak gerekir. Örneğin bir insan aç olduğu için çalmak zorunda kalıyor yoksa zaten açlıktan ölecek kendisi ve ailesi. Bu adam çalsa da ölecek idam gelirse çalmasa da. Yani sonuç aynı, keybedecek bir şeyi yok. Bu adamı idam edersek diğer aç insanlar çalmayı kesecek mi. Sonuç zaten aynıysa neden kessin ki. En çok idam edilmesi istenen suçlardan birisi de tecavüz suçu. Bence tecavüz edeni hadım etmek ,damdan çok daha beter bir ceza. İdamı getirmek korkudan ve tedirginlkten başka bir şey yaratmazç Zaten günümüzde suçu belli olmadan içeriye atılan bir sürü insan varken, idam gelirse olabilecekleri düşünmek bile istemiyorum. Haksız mıyım?

0|0
    0|0
  • İdam olması için başbakanın 2004'te kaldırdığı idamı geri getirmesi için

1- avrupa birliği macerasından vazgeçilmeli zira idam yok ab'de.

2- Ceza kanunları mahkumun aleyhine ise işlemez dolayısıyla idam gelse de apo asılamaz.

3- Yasa değişikliği gereklidir.

4-Sanırım referandumda ağırlıklı olarak idamın geri getirilmesi sonucu çıkmıştır.

Bence gelmeli. Ama "terör suçları ve adam öldürme" dışındakilerin cezası idam olmamalı. Bu ağır olurdu. Abd rusya çin japonya gibi ülkeler büyük ve güçlü ülkelerdir. Türkiye bu standartları yakalamak istiyorsa içindeki düşmanları yok etmelidir.

0|0
    0|0
  • hırsızlık olaylarını geçtim hatta adam öldürmeyi bile beni en çok bunalıma sokan 10 12 13 14 yasındakı kız çocuklarına tecavüz edenler veya tecavüzün hertürlüsü bu tür suçluların idam edilmesini istiyorum bir erkek ben onlar hapiste ömür boyu yatsada aynı dünyada nefes almaya devam etmek isteiyorum onlarla ben utanıyorum erkekliğimden insanlığımdan 15 16 yaslarında bir kıza 20 ye yakın erkek tecavüz etmiş kızda istiyordu deyip serbest kalmışlar artık adamlar hapis bile yatmıyor diğer suçları bilmem ama bu suçtakı insanlara gerekeni yapılmasını idamı uygulanmasını isterim

0|0
    0|0
    • Ne kadar katlarsan katla her olayın iki yüzü vardır

Yanlış anlaşılmasın Ben kimse haklı demiyorum

Biraz daha olay yaşa kimseye hak vermezsin herşeyin bi yaradılış nedeni var ve kader öyleyse öfken kime?

• İdam geri gelmeli.Ancak bu siyasi bir amaç gütmeksizin olmalıdır yani adaletin tam bağımsız olması gerekli.Aksi taktirde günümüzde gördüğümüz silivriye dıkma operasyonlarında bir çok kişi idam edilebilirdi.İdam için gerçek bir iktidar ve gerçek bir Milli İrade olması gerekli.

Cinayet suçundan dolayı idam hakim kararına bırakılmalı.

Terör suçundan dolayı idam direkman uygulanmalı.

Tecavüz suçu hadım edilme ile cezalandırılmalı.

Milli değerlere yapılan saygısızlıklara daha caydırıcı cezalar verilmeli.

Unutmamak gerekir insafsızca şeylerin olmaması için insafsızca kararlar alınmalıdır.Adalet insafla sağlanmaz gerçeklerle sağlanır.

0|0
    0|0
  • İnsanların çekinmesi için geçerli sebepleri var bu ülkede. Kendi çıkarlarına uymayan kişileri ister asker ister yazar ister bilmem ne olsun kolaylıkla içeriye yıkan bir yapı var maalesef. Ben şahsım gereği çok ağır suçlarda geçerli olmasını düşünsemde idama yine de karşıyım.

0|0
    0|0
  • Dağdaki teröristi yakaladın astın. Meclisteki destekçisine ne yapacaksın? Türkiye "milletvekilini asacak" kudrette bir ülke değil.

Asılmalı mı asılmamalı mı tartışmasına girmedi dikkat ederseniz. Bence tartışma idam cezası olmalı mı olmamalı mı? Keza benim gözümde bir çocuk tacizcisi ya da tecavüzcüsü çok farklı değil. Hepsi hayat karartıyor.

0|0
    0|0
  • bir suçun sonucu...aynı suçu işleyen için caydırıcı olmalı...yapılan çok büyük affedilmez suçları işleyenlerin yanına kaldıgını gördük bir çok kez...hapis yatmak işledigi suçun karşılıgı olamıyor bazen...örnegin münevver vakası yaşadık...bu suçun karşılıgı sadece hapismi olmalı...hayır...o zaman caydırıcı bişeyler yapılmalı..idamsa idam ..yada sakat bırakmak v.s...suçun vehametine göre agır cezalar olmalı...

0|0
    0|0
  • bence olmamalı maden oçagı hapisaneler olmalı cinayet işlemiş tecavüz etmiş psikopat insanları zonguldakta yerin 2 km altında maden oçagı hapisaneler yapacaksın hiç gün ışıgı göremeyecek ancak gördüğü zaman dört kollu ile cıkmış olacak yani ölünceye kadar o hapisanelerde olacak bu ruh hastası insanlar

0|0
    0|0
  • Suçluları öldürmek onları iyileştirmez ama o tür suçları tekrar işlemeye eğilimli kişilere caydırma sağladığı için getirilmelidir. Tabi bunun yanında hak ettiği cezayı da çekmiş olacaktır. Ancak idam suçları iyi belirlenmeli suçu kanıtlandığında yapılmalıdır. Kısaca adil bir idam cezası olmalı.

0|0
    0|0
  • Adalete güven olmadığı yerde idam fazla kaçar.
    İftiradan yatan adamın aklanması için hiçbir şansı kalmıyor.
    Ölümle müebbet hapiste boş boş beklemeyi düşünürsek, müebbet hapis bana göre daha ağır bir ceza.

0|0
    0|0
  • idamı zaten neden kaldırdılarki hala anlayabilmiş değilim bazen cellat olasım gelmiyo değil. yaparım ben o işi aslında.

0|0
    0|0
  • olmalı. Ama sadece idam değil.

idamdan önce on numara

%100 bir adalet sistemimiz olmalı. Adalet yoksa idam neye yararki bir sürü haksız yere insanlar idam edilebilir.

her yerde bi torpil adam kayırma almış başını gidiyor. Adalet mi var türkiyede.

1|1
    0|0
    • İçten gelerek + verdim.

• sağol kardeşim, keşke böyle olmasa, ama bakıyorsun her yerde bir torpil olayıdir almış başını gidiyor. Bir yerde adalet olmazsa her türlü pislik

başgösterir. Evet çok

cani insanlar da var bu ülkede ama hakkıyla iyiyle kötüyü ayırt ederek idami hak edecek kişiye uygulanacakmi?

• Adelet bakanlıgı ve yüksek yargı bagızsız olursa idam olmalıdır derim,

0|0
    0|0
  • Gelmesi tehlikeli sonraki tarihlerde bunun acısını çekeriz geçmiş tarihde yaşadığımız gibi İmralıdaki yatan adamı idam ederlersede tehlike imralıdaki iti idam ettik diyelim herşey düzelirmi hayır düzelmez aksine daha beter olur bu sefer o itin yandaşları kendilerine atamız diyecekler

Ben bunu demelerini istemem istemiyorum bu iti daha uçakdayken zehirliyip öldüreceklerdi Türkiyeye

0|0
    0|0
  • eğerki başbakan diyorsa gelmiş demek tir yasadan da geçer görürsünüz bak ..! İdam ın gelmesi demek eğer ki doğru yerde doğru zmanda idam uygulanırsa çok iyi ama 1940-50 1980.. zamanındaki gibi haksız insanların yanlış yerde kullanılırsa o zaman vay halimizee

0|0
    0|0
  • eğer gelirse bu işin iki yüzü olacak

Kimileri Adnan Menderesin idamına üzüldü

Kimileri Deniz Gezmiş Tekrar düşünün gelmeli mi?

0|1
    0|0
  • getirilmemeli nedeninide ceza hukukundan bir maddeyle açıklayalım ceza geri alınabilir olmalı diyor idamı geri alamadığımıza göre ceza hukukumuza aykırı tabi bence bir çok sebebi daha var o ayrı

0|0
    0|0
  • Bizde adalet vardır fakat topaldır. Bir çok konuda yanlış karar alınabilir. Bence de idam olmalı belli başlı katı kurallar olmalı bugün cinayet tecavüz gibi suçlar hiçte caydırıcı cezalar almıyor tabi bu benim görüşüm. Ama her şeyden önce imralıdaki caninin idamını isterdim.

Saygılar...

0|0
    0|0
  • ılerıdemı ? şu anda zaten art nıyetlı ınsanlar var bu akp hukumetınde asla ıdam olmamalı hersey zaten ellerınde yargı polıs son olarakta asker sımdı bıde bunlara ıdamı verırsen onune gelenı kesıp bıcerler asla kabul etmıyorum ıdamı bı ınsanı oldurmektensen yavas yavas ıcerde surunmesı dahada buyuk bır cezadır bence

0|0
    0|0
  • yasalar mevzuaat geregi daima ileri gider asla geriye dönüş olmaz o yüzden istenildigi kadar atılıp tutulsun idam bir daha geri gelemez..

0|0
    0|0
  • Eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek dedikleri bu olsa gerek. Erdoğan gösteriyor kabuğu bizim eşekler de daha mideye inmeden geviş getirmeye başlıyor. "Eşekler"

1|1
    0|0
    • İdam dedi gündem değişti meclisten başkanlık sistemi geçiyor.Her zaman oynadığı oyun bu adamın.

• Yaladığımız Amerika'da da idam var çünkü düzeltilemez noktadaki kusurlar ancak böyle çözülebilir kimisi çıkıp insan hakkı bilmem ne diyecek soruyorum 1 can mı binlercesi mi ben yönetici olsam bu baskıya dayanamam bu toplumun sorumluluğudur 3 aylık bebeğe tecavüz edenler belki bir kere daha düşünürler.

0|0
    0|0
  • İdamın terörist eylemler için geri gelmesini savunanlar bulunmaktadır. Ancak ben onları cahil cüheyla olarak görmekteyim. Çünkü en basitinden terörist insan dağa çıkıyor ve orada kafasına bombalar yağıyor. Ölümden korksa dağa mı çıkar adam ? İşte insanlar bunu düşünmeden idam geri gelsin deniliyor. Eee gelse ne olacak ? İdam edilirken görülünce bir teröristi egoları mı tatmin olacak ? O insanlar dağa çıkmayacak mı ?

0|0
    0|0
    • teröristin sadece dağa çıkan bomba altında debelenen insan olduğunu düşünmek daha cahil.

• İnsan ideolojisi için ölümü bile göze alır. Bu nedenle ölümden korkmaz.

• senin cahil dediğin insanların o örgütün yönetim kademelerini oluşturmaktadır.

• Okyanus'a katılıyorum... Bir kaç gündür televizyonlarda bu haberler dolaşıyor, Tayyibi hiç sevmem ama idamı getiripte öcalanı idam ederse anlından öperim onu desemde, peki sonra demektende alamıyorum kendimi.

0|0
    0|0
    • Erdoğanın amacı yine gündem değiştirmek.İdamı getireceğinden değil.Bizi idam diye oyalıyor öbür taraftan başkanlık sistemini geçiriyor...

• Başkanlık sistemi zaten geçecek... Pek hayırlı işler olmuyor ama biz yinede iyimser olacağız artık...

• Türkiye'de idam cezasının çıkmasını ABD istemez.Çünkü eğer idam cezası çıkarsa terör örgütünün çözülüşü yavaşlar.ABD'de artık yavaş yavaş PKK'nın bitmesini ve Kürtlerin Türkiye ile bütünleşmesini istediğinden bunu ABD istemez.Ancak AB(Al-Fr) ister.Bunun sebebi de bunu tam tersidir.PKK'nın oturaklı bir hale gelmesini istiyorlar.O halde.Çıkmaz.

0|0
    1|0
  • evet idam getirilmeli tecavüz edenlere özellikle de kız erkek çocuklarına tacavüz edenlere vatana ihanet edenlere teröristlere çok azılı seri katillere idam olmalı. Cinsel tacizcilere de neresiyle taciz yaptıysa orası budanmalı

0|0
    0|0
  • getırılsınde apoyu ıdam ederlerken seyredıp bı kadeh sarap içim

0|0
    0|0
  • bence bir kaç yıla gelir başbakan bu zamana kadar ne dediyse yaptı

not:akp değilim

0|2
    0|0
  • Gelse bir türlü gelmese bir türlü. Çünkü idam cezasını siyasiler kendi menfaatleri için kullanabiliyorlar. Bu yüzden İslami kurallar birbirinden bağımsız olamaz. Ya kökten gelmeli ya da hiç gelmemeli. Ne suçsuz insanlar asıldı bunları biliyoruz.!

0|0
    0|1
    • sadece terör suçunda pkk ile bağlantısı kesin olan eylem yapmış lar için yakalıyoruz şeref sizleri hapishane de besliyoruz destekti ci leri de ağırlaştırılmış hapis vereceksin gece gündüz un çorbası ışık yüzü görmeyecek ler

• Evet, idam kesinlikle olmalı ancak bu laik sistem içinde olması çok tehlikeli. Kişisel hesaplar yüzünden masum adamların da idam edildiği bir ülkedeyiz. İslami düzen ya toptan olmalı ya da hiç olmamalı!

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    35
Yükleniyor...