Başarı nerede başlar?

başarılı olmanın temel ilkesi hedef sahibi olmak mıdır ? değilse sizce başarı nerede başlar ?

0|0
11|7

En İyi Erkek Görüşü

• başarı ne demek sana göre? bunu bilelim de, ona göre yorum yapalım.

Daha çok para mı?

Daha çok itibar mı?

Daha çok "mutluluk" mu?

ya da..?

aziz kedi'nin ted konuşmasını dinlemeni öneririm!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• bence motive olduğun, inandığın anda başlar.

2|2
    0|0
    • inanmaktan kastımız başarıya inanmak mı ? yoksa kendine inanmak mı ?

• kendinin başarabileceğine inanmak

• teknik olarak söylediğin doğru. sadece senin değil hemen herkesin öyle ... ama ben neyi başarı olarak gördüğümü bilmiyorum ki , başaracağıma inanayım :) teşekkürler yine de

• eğer istiyorsan başarırsın

0|0
    0|0
  • başarılı olmanın temel ilkesi azim, çalışkanlık, istikrar ve elinden gelenin en iyisini yapmaktır..başarı ise sonuçtur..bunları yapan kişi zaten başarılı da olmuş demektir..

kısaca başarı; bir sürecin sonunda, hedefe ulaşılmış ise o duruma verilen addır..

0|0
    0|0
    • yukardaki linki sen de izlemelisin bence :) teşekkürler yine de

• Hedefe hakim olmakla başlar..

1|0
    0|0
  • Kafaya koyulan bir işin peşine düşmek başarının yarısıdır bence..

1|0
    0|0
  • hedef önemli tabi

0|0
    0|0
  • başarı önce kendinde inanmakla başlar

0|0
    0|0
  • basari insanin kendisinde baslar ...insanin herzaman bir hedefi olmali ot gibi yasanmazki..

1|0
    0|0
    • bunun ot olmakla alakası yok ki. belki psikolojiyle alakalı bi durumdur bilmiyorum ama insan ne istediğini bilmiyor olabilir ya da ne istediğine karar veremeyebilir. çok yanlış düşünüyosun bence ;)

• est. öyle düşünsem bana hakaret eden insana kibar konuşmam , farkında olmadan sınırın biraz ilerisine geçtiğini düşündüm sadece o yüzden kesmek istedim devamı gelmesin diye. neyse tekrar sağol

• ok tskrler :) ALLAHA emanetsin..

• başarı başlamakla başlar öyle kuru kuru hedef koydum amaç koydum takır takır sev beni

1|0
    0|0
    • hedefinde olmayan bi başarı da başarı mıdır yani sence ?

• düşünmek..

0|0
    0|0
    • ilgi çekici. ama öyle olsaydı dünyanın en başarılı insanlarından biriyle konuşuyo olabilirdin bence :)

• Benim gibi maymun iştahlılar beceremez bunu mesela.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Başarı, doğru karar almakla başlar..

1|0
    0|0
  • başarı bir yerde başlamaz...yani başarının karşılığı sonuçtur.

hedef bir yerde başlayabilir o sonuca dönüştüğü zaman onun adı başarı olur. başarının başlangıcı

hedefin sonuca ulaştığı andır gibi düşünebilirsin. süreklilikde ayrı bir kavram ve her başarı için gereklidir.

evinin yolunu bulabilecek zekası olan her insanın ufak veye büyük hedefleri olacağını düşünerek

başarılı olmanın en güçlü ilkeleri azim ve istikrardır.

0|0
    0|0
    • bi laf vardı ; mutluluk küçük bir çocuğun tuvaletten , canavar tarafından saldırıya uğramadan odasına dönebilmesidir ... gibi bişeydi tam hatırlamıyorum :) bu bi başarıdır buna katılıyorum. ama diğer söylediklerin fazlasıyla kalıp gibi geldi bana o yüzden onlara katılmıyorum. yine de cevap verdiğin için teşekkür ederim =)

• katılman önemli değil =) mantık olarak açıklaması bu şekildedir. verdiğin örneğe göre zaten katılmanı beklemek adil olmaz.

• sorun değil. görüş ayrılıkları , bizi biz yapan şeylerdir. aynı olmak zorunda değiliz ;) iyi günler

• basarı dogdugunda baslar. ana rahmınden cıktın sa ılk basarıyı yakaladın. sonrası teferruat...

0|0
    0|0
    • bunu sevdim ;)

• hayatın dogasında var. dusunsene ana rahmınden cıkmakta zorluk cekıyor yada cekmeden bı sebeble hayatı orda son buluyor. hayat ılknefes deılmı. basarı da hayatla baslar.. ıngaaaaaa basarının ılk mutluluk sesıdır..

• ben cevabımı aldım kardeşim teşekkürler yine de =) iyi geceler

• çalışmaktır, kendini vermektir.

bu konuyla ilgili bir kitap tavsiye edeyim. bilimsel araştırmaya dayanıyor. yıllar süren bir araştırmaya

amcam incelemiş 10.000 saat o işi yapmaktan geçiyor, tabi bu çok sığ oldu, okursan görürsün detaylar orada

executive lerin tavsiye listelerinde bu kitap.

link

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim ilgilne ama ben kitap okuyan bi tip değilimdir :D daha çok görsellik ilgimi çeker ;) ama yine de teşekkürler

• başarılı olmanın temel ilkesi zekadır. zekanı kullanarak para kazanırsın günümüz dünyasında para en büyük güç ancak unutmayalım ki paranın satın alamıyacağı şeyler var onlarıda zekanla elde edebilirsin :)

0|0
    0|0
  • muvaffakiyet, muvaffak oolacagim diye baslayanin ve muvaffak olanindir,

m.k. ATATURK

0|0
    0|2
Yükleniyor...