İstediğin hayatı mı yaşıyorsun yoksa sana sunulan mı?

Sana sunulandan kastım altın tepside sunulması değil sadece...

Şartların dayattığı, şansının yaver gittiği ve önüne çıkarttığı yolda olabilir.

Yaşadığın hayat, senin yaşamak istediğin mi?

Hak etme etmeme mevzusu farklıdır onunla seviştirmeden bu sorumu mıncıklarsanız şahsım adına çok hoş bir durum olur.

Tüm hakkı kamuoyuna aittir.

0|0
29|21

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 28

• Bi ondan bi bundan takılıyom haco...

0|0
    0|0
  • hayatim boyunca hep istedigimi yapip istedigimi düsündüm. kimse beni birseye mecbur birakmadi, hayatta baskalarinin fikirlerini kötü bulsamda hic desteklemedim, kendim ne dogru bulduysam yaptim, sonunda hata olsada icimden hic keske demedim, yaptigim hicbir sey icin pisman olmadim, tabii bazen üzüldügümde oldu ama suc benimdi, ben hata yaptim, birdaha yapmam, bu da bana ders oldu, iyi oldu erken ögrendigim, ilerde üzülmem dedim.

hicbir insan istedigi hayati yasayamaz fakat, yasamak istedigi hayata dogru ilerleyebilir. yavas yavas hedeflerine ulasir, ve hatta cogu zaman mutlu olur.

bazi insanlar ilk adimi atamazlar, engeller olur hep veya güclü degillerdir.

0|0
    0|0
  • Kim yaşayabilir ki istediği hayatı kimse yaşayamaz.Ali Ağaoğlu da olsan illaki hayalindeki hayatından bişeyler eksiktir.Hak etme etmeme mevzusu ayrı bişeydir çünkü herkes hep daha iyilerine hakettiğini düşünür.Bizi yaratanında dediği gibi insaoğlu nankördür ve nefsi doymak bilmez.Bana kalırsak istediğim şeyleri yapamadım tabi ve ortalıkta dolaşan insan istediği herşeyi yapar yalanına inanmıyorum.Hayat illaki bişeyler koyacak önümüze en iyisi o beğenmediğimizi güzelleşTirerek kendimize göre yemek

0|0
    0|0
  • Bana sunulan hayatı yaşıyorum seçme hakkım olmadı hiçbizaman kimse bana demesin hayat senin seçimler senin diye önüme hep bi engel çıktı bu saate kadar yolunda gitmedi hiçbişey geçmi kaldım bilmem ama artık direksiyonun başına geçiyorum ve rotayı ben çiziyorum

0|0
    0|0
  • En iyi arkadaşımı kaybettiğim hayatımda 2 kişiyi sevdim onlarda bana nefretle baktılar ve şu anda aşık olduğum kişi 4 ay sonra hayatımdan tamamen çıkacak belçikaya gidiyor onu ömrüm boyunca bir daha asla göremeyeceğim lise 3teyim hiç yakın arkadaşım kalmadı 7 senelik arkadaşlarımın hepsii beni sattı 1 senedir tanıdıkları kızın yanında hepsi.Notlarım yavaş yavaş düşüyor.Evet evet istediğim hayat bu...Ama önemli değil en azından allaha şükretmeyi biliyorum.Çok şükür maddi durumum iyi dini görevlerimi kolayca yerine getirebiliyorum annem babam yanımda ve sapasağlamım bunlar bana yetiyor şimdilik...

0|0
    0|0
  • istediğim hayatı bana sunulan şekliyle yaşıyorum, biraz geç oluyor düşündüğümden

0|0
    0|0
  • yasamiyorum.

0|0
    0|0
  • şu an bana sunulan hayatı yasıyorum sartlar böle ama ben önce nasıl bi hayat istiyorum onu tam olarak anlamam lazım ve hayal etmem lazım istediğim hayatı sonra da yasamak istediğim hayatı yasamak için hersey yapıcam...

0|0
    0|0
  • daha once de sormustun sankı

0|0
    0|0
  • bana sunulani yasiyorum ama cok sukurr hic sikayetim yok arada sirada bir iki ufak sey olsada hersey yolunda

0|0
    0|0
  • kendi istediğim hayatı yaşayabilmek için şartları sonuna kadar zorluyorum. şartların zorlanmaktan mecali kalmadığı noktada da talihimle uzlaşıp, elimdekiyle eğlenmenin bir yolunu buluyorum.

ben kalender meşrebim, güzel çirkin aramıyorum:)

0|0
    0|0
  • fifty fifty

0|0
    0|0
  • bana sunulan. kım ıstedıgı hayastı yasıyor gosterın ?

0|0
    0|0
  • bana sunulanı istediğim gibi yaşıyorum :)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle istediğim hayatı yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • Olmak istediğim yerde elbette değilim ama en azından olmak istemediğim yerdeyim...Kendimi bu cümlelerle yaşamın koynuna atmış çırpınıyorum...

0|0
    0|0
  • sunulanı

Zaten;

hayat olduğu gibidir olması gerektiği gibi değil...

0|0
    0|0
  • Bütün aile baskısına rağmen yaşamak istediğim hayatı yaşıyorum :)

0|0
    0|0
  • eşşekkk gibi bana sunulanı yaşıyorum... hayal ettiğim olmadı

0|0
    0|0
  • Bana sunulan hayat diyemeyeceğim.Ama istediğim hayat da değil.

0|0
    0|0
  • bana sunulan, ama değişme vermeye çalışıyorum, elimdeki mümkün olanları ile

0|0
    0|0
  • Bana sunulanı ama istediğim hale getirmeye basladım yavas yavas

0|0
    0|0
  • Her ikisini de yaşayamıyorum. Sıkıştım kaldım arada bir yerde.

0|0
    0|0
  • bana sunulanı malesef

0|0
    0|0
  • Bir kaç sene sonra istediğim hayatı yaşayabilmek için,şimdi bana sunulan hayatı yaşıyorum :)

0|0
    0|0
  • İstediğim hayatı yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • bana sunulan hayatta mutlu olmaya çalışıyorum

0|0
    0|0
  • bana sobanın yanında bir leğen ile sunulmuştu bir ara. yıkarlardı. sıcaklık, temizlik. güzelmiş hayat.

aslında ben hiçbir şeyin bizim elimizde olmadığını düşünüyorum. bir karar alıyorum ama bu karar da ne etkili. sanırım beyinde gerçekleşen bir takım olaylar. o kararı almadan önce zaten bir yola girmiş oluyorsun. sanki ilkin karar alıp sonra ona uygun davranıyormuşsun gibi ama tam tersi. yani bi farkındalık yok. bilinçsizce sürükleniyoruz.

bunun haricinde önemli durumlarda ne istediysem onu yaptım. bunu okumak istiyorum dedim geldim şimdi de bıraktım ama yine de bitecek o. ya şimdi farkındayım da matematik ile tanrı mı bulunurmuş. :) neden böyle saçma sapan amaçlarım var benim bilmem ama benim istediğim matematikçi olmaktı. ama mezun olsam da olamayacağım. kendime sundum güzel bir hayat ama sonra o tepsiyi kaldırdım önümden. saçma geliyor artık.

0|0
    0|0
    • :) kendimle ilgili fazla bir şey demeyeceğim diyorum ama dedim. gizlendim o yüzden.

• Kendinden daha değerli kim hakkında konuşabilirsin ki?

Dök içini, biz dinleriz seni :)

Erkekler Ne Diyor 21

• bana sunulanı yasıyorum elbette

ne ıstedıgım seyı basarabılıyorum nede umudum kaldı bunları buraya nıye yazıyorum bılmıyorum belkı anlıyan cıkar dıye bır kac defa konu actım ama olumlu yanıt almadım hıc

su fanı dunyada sadece hayırlı bır es ve ıs ve evınımı gecındırıcem bır ıs hayatım olsun ıstedım

ne meslegımde ılerleyebıldım nede bır esım oldu yasım gelmıs 24 e genclıgımı bıle yasıyamadım maddı durumlardan dısarda her zaman pozıtıf gozuktum hıckımseye sıkıntılarımı anlatmadımkı kacmasınlar uzaklasmasınlar dıye gel gorkı degısen bırsey yok hep yabancı ınsanları benımsedım sevdım onlardan da o ılgı yı beklerdım ama yok meslegı degıstık yıne bır sayfa actık bakalım sonumuz ne olcak:)

0|0
    0|0
  • hayat belli bir yaşıma kadar altın tepsideydi bana. sonra tepsiyi öyle bir çektiler ki herşeyim havada kaldı. sonra bir müddet onları toparlamakla geçti. iyiyim şimdi ama kendi emeğimle elde ediyorum herşeyi, derler ya çalışıp kendin kazanmak gibisi yok diye. aslında halt etmişler. gerekli olmasa çalışmazdım niye çalışayım, yani eskiden olsa çalışmazdım.

ama artık bu saatten sonra hakikaten kafama göre yaşıyorum. işte bile konfor alanımdan çıkmıştım geri döndüm fazlasını yapabilirdim, yapıyordum da ama durdum baktım huzurum kaçıyor, mutlu değilim. başarılı mıydım, onlara göre öyleydi ki epey problem ettiler gitmemi, halen de laf koyuyorlar görünce.

ama ne yaptım ben, yerim dedim öyle işi. ancak şu var. eski durumlarımız olsa dediğim gibi kesinlikle çalışmaz, gider bir yere yerleşir okur ve yazardım. yazacaklarım milletin hoşuna gitsin vb değil yanlış anlama. hep kendimi öyle hayal ediyorum. dağ başında bir yerde, yanımda ailem. ve ben kendi çalışma odamda yazıyor da yazıyorum. arada sıpalarım geliyor odama onlarla sevişiyorum, oynuyorum, sonra anneleri de geliyor yazdıklarımı beraber okuyoruz, yırtacağımızı yırtıyoruz havaya savuruyoruz. hayat o işte benim için.

uzun yazdım. özetle şu an aslında istediğim hayatı yaşamıyorum

1|0
    1|0
    • :) hayalin güzelmiş.

• Hocam ağırlarım dedin ufak derme çatma kulübeye iteledin şimdide benim özel şömine var diyorsun.

Sınıf yaratma dağ başında :))

• yok ya olur mu her daim. özel şömine başka. metaforik şömine o :)))) bizim evin aynısından laz müteahhit bulup yaparız sana :))

• Kımse ıstedıgı hayatı yasayamaz . Bazı ınsanlar sunulan hayatı ıstedıgıne kendını ınandırır ve hayatını sever , bazıları kandıramaz kendını sevmez hayatını .

0|0
    0|0
  • Şansım yaver gittiğinden beklentilerimden yüksek bir hayat yaşadığımı düşünüyorum ve hissediyorum. Fakat yaşamak istediğim hayatta uğraşmadan para kazanmak var, bu da mümkün değil gibi.

0|0
    0|0
  • Hiç kimse arzuladığı hayatı %100 yaşayamaz. Genelde ortaya karışık hayatlar ve sunulan hayatlar yaşanır.

0|0
    0|0
  • Hakettiğim kadar güzel bir hayat yaşıyorum. Ne kadar çok çalışırsam o kadar çok mutlu ne kadar tembellik edersem o kadar vasat bir yaşantım oluyor. İnsanın elinde olmayan sebepler dışında yaşam kalitesini ve geleceğini kendisi belirler.

0|0
    0|0
  • eskiden istediğim hayattı şimdilerde olanla idare ediyorum. ama yakın istediğim hayata geri dönücem.

0|0
    0|0
  • İstediğin hayat için uğraşırsın biraz daha uğraşırsın snra braz daha

En son razı olursun sevmeye çalışırsın:)

0|0
    0|0
  • İstediğim hayatı yaşamak için hedef ygs+lys...

Şuanda da istediğim hayatı yaşıyorum o ayrı konu ama üni bittikten sonra tamamen bağımsız olmanın mutluluk doruğuna kavuşcam:D

0|0
    0|0
  • Sen diyeceksin ki şöyle olsa daha iyiydi.. Bir afrikalıya söz hakkı tanı oda diyecek ki sendeki ortam bizde yok falan.. Hayatın kimseyi s*klediği yok.. Birilerinin de elindekini haketmişliği yok.. Ne denk gelirse..

0|0
    0|0
  • Sıkıyorsa başka bir şey yaşa ;) arada istisnalar olmuyor değil tabi.

0|0
    0|0
  • Bana sunulan hayatı makyajlayıp kendi istediğim hayata çevirmeye çalışıyorum şuan

0|0
    0|0
  • İstediğim hayatı yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • Bende bana sunulan hayatı yaşıyorum maalesef.

0|0
    0|0
  • Sunulan :))

0|0
    0|0
  • Hayatım ve kaderim bana neyi sunduysa onu yaşıyorum... şükür ediyorum kötüsünden rabbim korusun

0|0
    0|0
  • kendime sundugum hayatı yaşıyorum ;)

0|0
    0|0
  • bence hayatlar sunulmaz insan kendi istediği hayatı alır

0|0
    0|0
    • Sen aldın mı peki istediklerini?

• :Dahahahhaah kendi yorumunu okumamışsın ki sen:D

İnsan kendi istediği hayatı alır demişsin

Benm yorumu da okumamışsın

Ben çalışma diyormuyum

Hayat sen birşeylerin planını yaparken sana sunulandır diyorum

• jeronimo o zaman ben standartların üstünde hayat yaşıyorum bu hayatı kendim aldım diyim sana nasıl dersen çok çalışarak

• bence herkes istediği hayatı yaşıyor. Bir insan birşeyi yeterince isterse istediğini başarabilir bence. Eğer istediği hayat tarzına sahip değilse yeterince istemiyor demektir zaten.

0|0
    0|0
  • bana sunulan hayatı yaşamak istemiyorum bunu değiştirmek için çabalıyorum ve çabaladım fakat olmadı aynı tas aynı hamam gidiyorum yinee ot gibi yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Bana sunulan hayatta kendi istediğim gibi yaşıyorum tabi pederle biraz sorun yaşıoyurm .D

0|0
    0|0
Yükleniyor...