Paten tekerleği küçültülebilir mi?

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 20 yıl aradan sonra, yeniden paten yapmaya karar verdim. Verdiği kararı derhal uygulamak isteyen biri olarak, güvendiğim spor mağazasına gidip gözüme kestirdiğim ilk pateni (roller blade model) aldım.

Velakin, öyle acele etmemek gerekiyormuş. Zira fitness paten almam gerekirken, hız pateni almışım! (İnsan patenin her yerinde yazan "speed" yazısından şüphelenir, di mi!) Hız pateninin farkı ise, tekerleklerinin biraz daha büyük olması.

Neyse efenim, uzun lafın kısası, ben patenlere hakim olmakta zorlanıyorum. Bugünkü ilk denememde düşmemeyi başarmış olsam bile, sahil yolunda yürüyüşe çıkan insanların korku içinde sağa sola kaçışmasına engel olamadım yine de.

Şimdi, zorlayıp da hızlı bir patene alışmaktansa, efendi gibi fitness patene döneyim diyorum. Velakin yeni paten masrafına da girmek istemiyorum. Gördüğüm kadarıyla paten tekerlekleri, hatta tekerleklerin takıldığı metal aparat alyan anahtarla açılabilir. Ben tekerlek boyunu küçültebilir miyim, küçültürsem patenin dengesini bozmuş olur muyum

Patenci arkadaşlardan yanıt bekliyorum, hepinize şimdiden çok teşekkürler...

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu tekelerleklerini küçültmeden saklayın. Nasılsa ayağınızın numarasının değişme ihtimali yok. Fitness paten alın ve pratiklik döneminizi atlatınca Speed modeline geçiş yapın. Böylelikle Fitnessları da genç bir arkadaşa verir ve bir kişiyi mutlu etmiş olursunuz.

1|0
    0|0
    • aslında benim de aklımdan geçen o oldu da, şu sıralar işsiz ve haliyle züğürt olmamdan kelli, daha hesaplı bir yöntem bulabilir miyim, araştırayım dedim :)

• Ah, anlıyorum.

Erkekler Ne Diyor 5

• kücülebilir aslında ancak.. Peki fitness paten tekerlek alsanız bunu taksanız olurmu

Aklıma bu fikir geldi..

0|0
    0|0
    • işte onu yapayım dedim ama, sanki tekerleklerin takıldığı metal aparat da biraz daha uzun. o yüzden tekerlekleri küçültsem bile bir acayip hal alabilir gibi. acaba komple değiştirme şansım var mıdır, patencilere gitmeden önce burada bir sorayım dedim.

• Acaba komple aparat degisebilirmi onuda arastırmanızı tavsiye ederim:)

• fethiye ölüdeniz gözlerimde canlandı...
    belcekız otelde barmenlik yapıyorum...
    ingiliz manita tavladım...
    hanımefendinin hobisi patenle kaymak...
    her gün ölüdenizin asfaltını arşınlıyor...
    bir gün şort ile dışarı çıktı kaymaya başladı...
    çıldırdım tartıştım kıskançlık damarım tuttu ayrıldım...
    paten lafını duyunca çıldırıyorum...

0|0
    0|0
  • imkansız diye birşey yok

0|0
    0|0
  • Boş ver ya hız daha iyi :D

0|0
    0|0
  • gobek leri aynidir tekerlerin degistirebilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hayır olmaz. Epey bozmuş olursun.

0|0
    0|0
  • Canım, bence aldığın patenleri geri ver olmuyorsa mecbur degiştirceksin ama patenin fiyatını bulur diye düşünüyorum.. Tabi degiştirip degiştiremiyeceğin patenden patene degişir..

0|0
    0|0
    • hem alalı epey oldu hem de kullanmış bulundum cancağızım. o yüzden sanırım hızlı yaşama alışmam gerekecek :)

• Evet tek çare o gibi :) olsun hizli paten sürmek daha zevkli 😊

• Daha önce paten kullanmış biri olarak tavsiyem tekerlekleri küçültme dengeyi bozarsın. .

0|0
    0|0
    • bana da dengesi bozulur gibi geldi. o yüzden sadece tekeri değil de, komple teker aksamını mı değiştirsem diye düşünmekteyim. yani pabuç kalsın, altındaki bütün bölüm değişsin.

Yükleniyor...