Paten tekerleği küçültülebilir mi?

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 20 yıl aradan sonra, yeniden paten yapmaya karar verdim. Verdiği kararı derhal uygulamak isteyen biri olarak, güvendiğim spor mağazasına gidip gözüme kestirdiğim ilk pateni (roller blade model) aldım.

Velakin, öyle acele etmemek gerekiyormuş. Zira fitness paten almam gerekirken, hız pateni almışım! (İnsan patenin her yerinde yazan "speed" yazısından şüphelenir, di mi!) Hız pateninin farkı ise, tekerleklerinin biraz daha büyük olması.

Neyse efenim, uzun lafın kısası, ben patenlere hakim olmakta zorlanıyorum. Bugünkü ilk denememde düşmemeyi başarmış olsam bile, sahil yolunda yürüyüşe çıkan insanların korku içinde sağa sola kaçışmasına engel olamadım yine de.

Şimdi, zorlayıp da hızlı bir patene alışmaktansa, efendi gibi fitness patene döneyim diyorum. Velakin yeni paten masrafına da girmek istemiyorum. Gördüğüm kadarıyla paten tekerlekleri, hatta tekerleklerin takıldığı metal aparat alyan anahtarla açılabilir. Ben tekerlek boyunu küçültebilir miyim, küçültürsem patenin dengesini bozmuş olur muyum

Patenci arkadaşlardan yanıt bekliyorum, hepinize şimdiden çok teşekkürler...

0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...