Lütfen yardım edin kafam karışık ya Allah yoksa?

bi tarafım Allah var diyor diğer tarafım yok diyor. Ben çekim yasasını vs. çok araştırdım uygulamaya çalıştım işe yaradı da . Acaba Allah yok da beyin gücü mü var? Örneğin bi insan hasta bi yakını için dua ederken aslında iyileşmesini istediği için elinde olmadan beyin gücünü kullandığı için mi yakını iyileşiyor? Yani insan istemeden çekim yasasını harekete mi geçiriyor? Aslında dua diye bir şey yok mu?

Bunlar gibi sorular geliyor aklıma ama bir taraftan da kendime çok kızıyorum bunlar şeytanın yoldan çıkarmak için uyguladığı şeyler diyorum yani sanki ikiye bölünmüş gibiyim ne yapmalıyım?

0|0
6|16

En İyi Kız Görüşü

• hayatım tabi ki allah var

şeytan varsa, ki şeytanlık için yaratılmış, o şeytanlık yapıyorsa o zaman allah da var

eğer allah olmasaydı, içinde hiçbir şüphe olmaz ve yok dersin

içindeki şüphe değil de, ruhun gerçeği biliyor bu yüzden şeytan yok diye seni kandırmaya çalıştıkca içindeki İYİ, sana gerçeği hatırlatıyor

bizler, dünya yaratılmadan milyonlarca yıl önce ruh olarak yaratıldık

Allahu teala bize sordu, ben sizin rabbiniz miyim?

evet sen bizim rabbimizsin dedik

bu ilk sınavdı kolaydı

sadece evet diyorduk

Rabbimiz sordu, burada (galiba berzah alemi deniyor oraya )bedenlenmeden kalmak mı istersiniz yoksa dünyada başka bir sınava tabi tutulmak mı istersiniz?

ödülü ve cezası cennet ve cehennemdir

biz de dedik ki, ey rabbimiz, bizi dünyaya gönder biz sınavımızı başarıyla tamamlayıp sana geri döneceğiz

söz verdik ve anne rahmine düşüp bebek olarak (bu konuşma bize unutturularak ) dünyaya geldik

şimdi mesele şu; yasak ve emirlere uyucak mıyız?vaadimize sadık kalacak mıyız?

yoksa cehenneme mi gidecegiz

allahu teala sonsuz ilmiyle bunu biliyor bunu bilmeyen biziz sadece

ufacık şeylere dikkat ederek cennete gidebiliriz

allah bize bu dünyadaki sınavımızda, 2 çelme takıcı verdi

biri şeytan diğeri nefis

her insna dogdugunda kendisiyle birlikte 1 şeytan daha dogarmıs

ve bu şeytan, ömür boyu insanı kötülüğe, allahın emir ve yasaklarına uymamaya çağırırmış

kendin diyorsun, şeytan seninle konuşuyor ve o sesin nerden geldigini dahi bilmiyorsun öyle değil mi?

eğer şeytan yoksa ses nerden geliyor, ses de değil bu bir his içe yapılan bir konusma

beynine konuşuyor

yaşadığın müddetçe imanını allaha olan inancını sarsmaya çalışacak

şu duayı oku

allahumme inni euzu bike minel küfri vel fakri ve azabil kabr

allahım, küfürden fakirlikten ve kabir azabından sana sığınırım...

ihlas suresi oku, ve kafirun sures, bu sureleri ezberle

ayrıca kendin için 72 bin la ilahe illallah oku inancın saglamlasır

allahu teala seni kendini hakkıyla bilen, varlıgından süphe etmeyen kullarından kılar inşallah

çekim yasası için de şunu diyeyim

ben çok uzun yıllar bu işlerle uğrastım,bazı şeyler evet oluyor ama bu yine allahın dilemesi ile

ve verilen herşey hayır değildir,bereketli degildir

yoksa gider banka soyarsın, zengin olursun ama bunda hayır var mı? yok..

bunun yerine hacet namazı ve sure okuyarak istemeyi sec

imkansızlar 1 gecede imkanlı hale gelir

çok şeyler yaşadım anladın kı Allah tan başka herşey yalan

Ya baki Entel baki...senden başka herşey fani

biraz islami kaynaklara dua sitelerine yönel

fatiha suresinde buyruluyor ki

iyyake nabudu ve iyyake nestain

yalnız sana kulluk eder yalnız senden isteriz

yalnız ondan isteyenlerden ol

çekim yasası maalesef şeytanilerin bir oyunu, biz uyanana kadar allah da bize şer kapısından vermeye devam edicek

Kuran ı okusak aslında bizi hiç kimse kandıramaz

beni bu ayet uyandırdı

inşallah rabbine rucu edersin amin

3|1
    0|0
    • çoooook güzel yazmışsın canım sağ ol o kadar uğraşmışsın teşekkürler imanım tam artık ama Allah beni affeder inşallah haşa o çok affedicidir.

• +1 eline sağlık

• Peygamberimiz (s.a.s.) bir hadis-i şeriflerinde: “Bütün �demoğulları günahk�rdır, günahk�rların en hayırlıları ise tövbe edenlerdir.” (İbn M�ce, Zühd, 30) buyurmaktadır.

Başka bir hadis-i şerifte ise Peygamber Efendimiz: “Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı.” (Müslim, Tevbe, 9, 10, 11) buyurmuştur.

estağfirullah el azim oku hergün en az 100 kere

Erkekler Ne Diyor 16

• bak evet son parağrafta nedenini kendin çok güzel söylüyon "bunlar şeytanın yoldan çıkarmak için uyguladığı şeyler " alttaki arkadaş çok güzel yazmış.. onu güzel 1,2,3... okumanı salık veririm...birde tövbe istiğfar et... çok iyi olur... bende uzun izah edecektimde... arkadaş yazınca bu yeterli...

0|0
    0|0
  • dua dediğin şey zaten öncelikle enerjiden ibarettir. Allah bu düzeni bu şekilde yaratmıştır. Allah'a yalvarmakla bir enerji oluşturursunuz ve bu enerji istekleriniz doğrultusunda çalışır. Bunların tamamı Allah'ın izniyle olur. Allah'ın isimlerinin her birinin ayrı enerjisi vardır. Bunlar belli bir düzende zikredildiğinde sizin niyetinizle birleşerek bir enerjinin doğru frekansı yakalandığında işte bu enerji sizin niyetiniz doğrultusunda çalışır. Cebrail aleyhisselam efendimize vahiy ilettiği sırada etrafında çok büyük bir enerji hissedilirmiş. Hem de öyle bi enerji ki o an efendimizin yanında bulunan dostları da bu enerjiden bitkin düşermiş. çekim yasası dediğimiz şey de doğru frekansı oluşturmaya çalışmaktan başka bişey değildir. ancak şunu unutmayın Allah'ın varlığını tartışırken sadece duayı konuşmak son derece yanlış ve eksik kalır. Allah'ın en önemli sıfatlarından biri yaratma gücüdür. kainatta hiçbir canlı ya da hiç bir enerji sisteminde yaratma gücü yoktur..

0|0
    0|0
  • İnançlar nedensiz olur düşünerek bir yere varamazsın.

Hayatın akışı içinde ya inanırsın ya inanmazsın bunu düşünüp dert etme.

0|0
    0|0
  • bir çoğumuz inançları aileleri tarafından belirlenmiş olarak dünyaya geliriz. hatta hepimiz böyleyiz. bence bu sorunun cevabını alabilmek için buradan yardım istemen güzel ancak okumadan olmaz. oku bu alan ile ilgili. bir çok farklı kaynak araştır ve beyninde sentezle. gör bak herşey çok güzel olacak. arada sırada ben de bu tarz düşünmedim değil. hatta hala öyleyim. araştırıyorum ve doğruyu bulana kadar da araştırmak gerektiğine inanıyorum. senin bu durumun hakkında işte bu yüzden kesin bir yorum yapamam. fakat yaptığım doğa gezileri sonucu ve okuduklarımın sentezinden şu sonucu çıkarabilirim "Allah yoktur" diyemem. (ara sıra dağa çıkar kendimi dinlerim)

0|0
    0|0
  • Agnostizm gibi birşeye kapılmışsn sen.. Öncelikle bu düşüncenin günah bir tarafı yok onu soyluyeyim Allah in varlığı kesin delillerle kanıtlanmıştır .. En büyük mucizesi kurandr.. Hasa diyelim ki Allah yok.. Bu düşünce ile hayatımız daha iyi mi geçecek daha kötü mü bence kötü çünkü ıslam kuralları dışında ki hayatlarda her türlü pislik var.. Pislik varken temiz hayati ıslami yaşamak en iyisi .. Biz islami inanmayi yaşayarak ne kaybediyoruz hiçbirşey peki hasa Allah yok diyenler bu düşünce ile ne kazanıyorlar.. Hayatları daha mi güzel.. Islam hayatını yaşayarak gecirelim bu hayati bence rahat güzel insanca.. Hem ya Allah varsa?

1|0
    0|0
  • Tövbe de şahadet çek. bu soruyuda kaldır

2|1
    1|0
  • allah akıl fikir versin.. en basıtınden bu sozu araştir...beyın bunu dıyor neden dıyor var olan birşeyi senın kafanı kafanın ıcındekı ufak beynını yaratan bırı oldugu için soyluyor ..

0|0
    1|0
    • s.git amk bende en azından beyin var

• Allah var araştırmana gerek yok Kuran-i Kerim okuman yeterli ondan başka bişiden medet umma araştırmak istiyosa hristiyanların neden müslüman olduklarını araştır bu seni rahatlatır dininin ne kadar kıymetli olduğunu anlarsın

1|0
    0|0
  • Kafanı boşalt ve sorgulama.

0|0
    0|0
  • yoksa bile sen varmış gibi yaşa.bi şey kaybetmezsin.

0|0
    1|1
  • Muhtemelen o çekim yasasını bulan kişi evren bir düşünce gücü göndermiştir ve bizleri yaratmıştır.

1|0
    0|0
  • michael newton-ruhlarin yolculugu. oku.

0|0
    0|0
  • dinleme öbür tarafını o cızz o kötü sen diğer tarafını dinle allah var hatta git kurandan oku türkçe mealli kuranlar var

0|0
    0|0
  • allah var tabiki :) imanını tehlikeye sokuyosun :)

1|0
    0|0
  • :( :( :( :( :(

0|0
    0|0
  • Kur'an-ı Kerimin tevsirini okumanı. Risaleyi Nur'ların basitleştirilmiş küçük cep kitapları var onlara göz atmanı tavsiye ederim. Şeytan vesvese veriyor. Sana bir ev gösterip bu evin tuğlalar, kum ve çimento bir araya gelerek bir ev olalım demesiyle oluştuğunu söylesem ne kadar saçma olursa. Bu dünyanın da senin benim gibi aciz insanların ya da tesadüflerin üst üste gelerek yaratıldığını söylemek o kadar saçma olacaktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• senin beyin gücü dediğin şey düşünürsen yoktan var olamaz;önce beyin olması gerek

onu da geçtim Allah vücudumuzu elementlerin hepsiydi galiba,mevcut şekilde yaratmış

dikkat edersen radyoaktifler de dahil...ki bunlar da çekim yasası dediğin şeyin asıl sebebi yani varsa tabi bu yasa

yaratılışın öyle olmasa mümkün olmaz bu,bu yasa var mı bilmiyorum ama

ayrıca beyin gücün varsa istemeden değil isteyerek yaptığın bir şey olmalı bu;soruda çelişki var yani

0|0
    0|0
  • link artık ne düşünmek istersen

0|0
    0|0
  • The secret okuyupta mı geldin canısı.

0|1
    1|0
  • arkadaşım

sen varsın beyin gücü var

bi Allah cc yok öyle mi?

Yani herşeyin var olması mümkün bi Allahın var olması mümkün diil demi?

0|0
    0|0
  • bence ilk önce objektif ol ve bu konuyu öyle araştr şöyle düşün eğer bizim bir yaratıcımız olsaydı bizi kim yarrattı kendi kendimize mi doğduk? ölümümüzü bile bilmeden yaşıyor ve bunu engelleyemiyorken kendi kendimize doğduk nasıl diyebiliriz ?evren yasasıda beynimiz içinde ki güçlerdendir ki bunu bize koyan yine ALLAH tır içimize nefreti sevgiyi koyan veya allan ALLAH tr.

biz ALLAH ı göremiyoruz evet ama biz inandığımız herşeyi de ögremiyoruz ki ? illa ki bir şeye inanmamız için onu görmemiz mi lazım ? ona bakılırsa aşk denenş eye de inanıyoruz ve kimi zaman bunu yaşıyoruz ama onu görmüyoruz bu bizim kalbimiz ve beynimiz yaptığı manaviyat kısmıdır.eğer ALLAH yoktur ve din değiştirirsen islam da çok büyük bir günaha girmiş olursun ben seni uyarıyorum ALLAH seni doğru yoldan şaşırmasın :)

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim korkutuğum şey ateist olmaktı ama yok vazgeçtim tövbe :D

• aynen

• enistein ın bir öyküsünü anlatayım

(profesör)+ALLAH yoktur eğer varsa kötülüğüde o yaratmıştır

(einstein)-hocam karanlık var mıdır ?

profesör+tabikide vadır neden sordun ?

einstein - hocam karanlık yoktur ışık olmadığı için karanlık oluşur kötülükte öyledir içimzde iyilik olmadığı için kötülük oluşur

ve profesörr acı son :D

Yükleniyor...