21 Aralık günü ve Mayalar'a inanan var mı?

2012 yılında tam bilmesem de kıyamet falan kopacağını söylemişler. 21 aralık günü olacağını belirtmişler.siz bunlara inanıyor musunuz.inanıyorsanız neden? link

0|0
17|37

En İyi Kız Görüşü

• kıyamet kopması beklenmiyor bu dilden dile gezen bir yanlış anlaşılma kıyameti sadece Allah bilir. bunun dışında benim görüşüm birazda şimdiye kadar okuduğum makalelere dayanarak..bir çağ atlıyacak olmamız. foton kuşağından bahsedenler var. birbirine uyuşmayan bir çok açıklamada yok değil. diğer bir teori: mayalıların gözlem evi yapmalarından kaynaklanan (kristal kafatası da bunu destekliyor) uzaylı teorisi. bu takvimi onların yaptırdığı ve bu tarihte bizlerle iletişime geçeceği söyleniyor. melez ırk olayı yani.. ama ne derece doğru bilemem tabiki. ayrıca bir görüş ' adamlar sonsuza kadar takvim yapamazlar ki elbette bir gün duracaklar'

daha öncede soruldu aynen bu cevabı verdim :D

0|1
    0|0
    • ya o foton kuşağı muhabbetini bende okudum yaa. oha mk millet amma hikaye uyduruyo ya adam sayfa sayfa yazmış bide mevzu üzerine internet sitesi falan hazırlamış.. ulan milletin harbi işi gücü yok yaa. kendi yazdığı şeye falan inanıyolar bide... okuyunca adamı sıkma kabiliyetinden dolayı tebrik ettim yani. yok çakralar açılcakmış bilmem kaç gün gündüz olucakmış fotonlar bilmemne... enerji valla bu adamları keşfetsinler ya sinema sektöründe ihtiyaç var bunlara

• hahaa :D evet

Kızlar Ne Diyor 16

• kıyamet gününü allah bilir sadece

2|2
    1|0
  • Amerikada 1978'de bir tarikat kıyamet kopacak diye toplu intihar etmişler :D link

0|0
    0|0
  • Cok inaniyorum.

1|0
    0|0
  • ühühühü ağlıcam artık.

0|0
    0|0
  • Heh bende bu konuyla ilgili bir şeyler bakıyordum da mantığa yatkın bir bilgiye ulaşamadım.

Hatta mümkünse 23-24'ünde falan kopsun ne kopuyorsa, 21-22 tahrihlerin de gezi planım var.

0|0
    0|0
  • Şu soruları soranlar ölsün mümkünse, cidden üzülmem.

0|1
    1|0
  • Bildiğim kadarıyla bu haber bir aralar yalanlanmıştı .Ama insanlar olağanüstü şeyleri çok sevdiğinden o haber pek etki yapmadı sanırım :))

0|0
    0|0
  • Ya o değilde yarın bizim lise tatil değil .s.s

0|0
    0|0
  • Elektirikler kesilmesin de kıyamet kopabilir sorun yok.

0|0
    0|0
  • 21 sayısından nefret ediyorum artık.
    Mümkünse direk 22 aralık tarihine gidelim.

0|1
    0|0
  • o gün şirince'de olucam ve bana hiç bir sey olmayacak ;);)))

1|0
    0|0
  • Aman ya zaten öleceğiz.Kıyamet kopmuş dünya değişmiş ne farkeder söyler misiniz?

0|0
    0|0
  • İçten içe inanıyorum sanırım 21 aralık gelse de kurtulsak artık

0|0
    0|1
  • Saati bile belirlendi mynette yazıyor.

0|0
    0|0
  • Biktim artikkkkkkkk yeterin yaaaaaaa isyannnnn!

0|0
    0|0
  • senin kuranı kerimin peygamberin allaha şirk koşanın cennette yeri olmadığını söylüyo buna inanmıyosun allahın yarattığı kulların kıyametinemi inanıyosun?

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 37

• saçmalık.inandığım tek maya Arı maya link

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar 21 Aralık'ta kıyamet kopmayacak bu tamamen bir uydurma ve kandırmacadır.21 aralıkta 5. güneş çağı bitecek 6. başlayacak ve bu daMarduk gezegeniyle ilgisi olduğu söyleniyor bu da yanlış. Marduk, Dünyadan 36 milyar km uzakta olduğuna inanılan hayali bir gezegen ve gerçekte varlığı kabul edilmemiştir. Aynı olay 3661 yıl önce yani M.Ö. 1649 yılında da yaşandı ancak kayda değer birşey olmadı. Sözde Marduk'un 3661 yılda bir dünya yörüngesi yakınından geçtiği söyleniyor ve bu da dünyayı az da olsa etkiliyor. Ayrıca güneş bu tarihte galaksi merkezinin sıfır noktasından geçeceğinden biraz etkiler oluşabileceğini gösteriyor. Kıyametin ne zaman kopacağını yalnız ALLAH bilir, bunu insanların artık öğrenmesi lazım.

0|0
    0|0
  • Allah'ım ne olur kopar o gün o kıyameti, yok eğer kopmazsa 21 aralık da kıyamet kopmadı ne düşünüyorsunuz diye sorulara 2014 yılına kadar maruz kalmak istemiyorum lütfen :((

0|0
    0|0
  • insanlar bazı şeyleri g*tünden anlamaya devam ediyor mayalar 2012 de kıyametin kopucagını falan söylemedi onların yaşadığı zamana göre takvimleri 2012 senesinde bitti daha ötesini yazmadılar olay budur ortaya bi film attılar 2012 diye herkes filme inandı

0|0
    0|0
  • hiç inanmıyorum.. yarın göreceksininz mayaların ne kadar palavracı bi milleti olduğunu.. bide 21 aralık 2012 de bitmesinin sebeplerinden biri; o zamanda diyanet yoktu her yıl takvim çıkaramıyodu.. akıllının biri takvim yaptı 21 aralık 2012 de ya canı sıkıldı yada kapı çaldı yemeğin altı tuttu bişe oldu işte :D

0|0
    0|0
  • inanmiyorum ama inanlar şuanda Selçuk Şirincede Konaklama ları full doldurdu hiç olmazsa ülkemize ekonomi katkısı sağladı :D:D

0|0
    0|0
  • 21 aralık kehanetlerinin hiçbirisine inanmıyorum ve artık gına geldi yarın dünün aynısı olacak.

0|0
    0|0
  • Yeni bir dönem olabilir. En fazla bu kadar.

0|0
    0|0
  • Mynette okudum saati bile belirlemişler 13:11'de kopucak diyolar :D

0|0
    0|0
  • Her insanin kendi olumu zaten bi kiyamettir bu 21 aralikta olsa 32 subat ta olsa ne fark eder anlamadim ? :)

0|0
    0|0
  • Ben inanıyorum... Yoğurt olmazdı bikere olmasalar..

yoğurdu severim ben

1|0
    0|0
  • İnanmıyorum inanmak istemiyorum Geleceği Allahtan başka kimse bilemez 21 aralıkta kıyamet kopacak ama şirince köyüne hiç bir şey olmayacak diye düşünüp oraya göç edenlere kıçımla gülüyorum.

0|0
    0|0
  • inanan müslüman değildir zaten.Müslümanlar Allah'a ve Kuran-ı Kerime inanır.Kuran-ı Kerimde kıyametin ne zaman kopacağını sadece Allah'ın bildiği yazmaktadır.Yani arkadaşım Mayalara inananlar Kuran-ı Kerimi reddetmiş olup Müslüman olmamaktadır.

0|0
    0|0
  • maya takvimiyle miladi takvim aynımı sanıyorsunuz amerika keşfedilmeden önce birbirimizden haberimiz yoktu

,

0|0
    0|0
  • İnanıyorum tabe la herşeyi ona göre planladım ben hatta dünyada 3 yer kalcakmış türkiyede de bi yer var ordan oda tuttum ;D

0|0
    0|0
  • Abi mayaların takvimde yer kalmamışsa dünyanın suçu ne off mk kuran da bile yazar gaybı sadece allah bilir diye 2 tane siktiğimin mayası mı bilcek hem o gün kıyamet kopsa bile balına olur ve oleeyyy sınavlar iptal :D :D

0|0
    1|0
    • takvim kağıdı bitmiştir ta binlerce yıl önce yapmışlar kağıtmı dayanır adamlar bıkıp sikerim takvimini evde çoluk çocuk bekliyo deyip bırakmışlardır

• asddasdfsad :d :d :D

• Bu mayalar yüzünden onca Müslümanın kafir olduğu gerçeğine inanırım!

0|1
    0|2
  • ahh ahhh şu gün bi bitsede sussa bu 21 ciler :D

1|0
    0|0
    • bu kez de neden kopmadı diye sorular gelir :))

• bitse ne olcak ki? buna surec diyolar bence yaza kadar ii malzeme olur

• yok yok türkiyenin gündemi çok hızlı değişir :D

• yeni bir dönemin başlangıcı muhabbetine sardım

1|0
    0|0
  • ah be bi kopsa kurtulsak

0|0
    0|0
  • hayat dvam ediyor 22 aralıkda tekrardan görüşmek ümidiyle...

0|0
    0|0
  • hiç birisine hepsi saçmalık

0|0
    0|0
  • batıl inanç hepsi aklıma bile gelmiyor

0|0
    0|0
  • hiç işeye inamıyorum yarın gitcem okula 2 tane sınavım var işte o en kötü şey :)

0|0
    0|0
  • Yarın okullar da tatil en az 50 soru gelir böyle.

0|0
    0|0
  • bi bitse de rahatlasak:)

0|0
    0|0
  • inananlar adriana limayla mükafatlandırılacakmış

0|0
    0|0
  • Ölüdk ozaman yarın ne mallık bu inanmam

0|0
    0|0
  • evereste mi cıksam hayret bişi ya..

0|0
    0|0
  • Zorla inandırdınız. Sayenizde artık inanmaya başladım.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7
Yükleniyor...