Spora yeni başladım nasıl besleneyim ben yaa?

Fitness yapıyorum. Eve geldiğmde kısıra, pideye yumuluyorum ya. Nasıl besleneceğimi bilmiyorum, mesela protein için tam olarak hangi yiyecekleri yemeliyim? Ara öğünlerde neler yemeliyim? Kahvaltım nasıl olmalı?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Tam tahıllı ya da çavdar, kepekli ekmek tercihin olsun. Sabah kahvaltıdan en geç yarım saat kadar önce bir bardak süt iç kaynatmadan normal şekilde.
    Kahvaltında yumurta en az 3,4 tane olsun, özellik ile beyazını. Tabi yiyebilirsen 3,4'ten fazla yersen daha iyi "beyazını" kastediyorum yalnız. Çay mümkünse şekerli içme. Hatta çay içmesen daha iyi zaten. Ama biz "Türk" insanı çok düşükünüzüdür çaya, çorbaya vs. Öğlenleri ve akşamları dahil olmak üzere tavuk göğsü etini eksik etme. Günde yarım kg yiyebilirsin. Ara öğünü de ihmal etmek fakat ara öğün derken yemekten kastım yok. Vitamin ve protein içeren meyve ve ya dieğr gıdalardan bahsediyorum. Ceviz, fındık, elma, muz, badem vs vsolabilir. Domyuş yağ oranı yüksek gıdalardan uzak dur. Az yağlı fakat protein ve karbonhdratlı ıdaları tercih et. Mümkünse yağ olmayadabilir. Yatmadan 1,2 saat öncesine de bir şeyler atıştırabilirsin ufak tefek vitamin içeren gıdalardan. Aynı vakit yine sür içmeyi unutmayasın. Vücut, uykuda iken direncini yükseltir. Metabolizmayı yeniler. Uykun mümkünse en az 7,5 saatin altına pek düşmesin.

1|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim çok açıklamalı olmuş. peki bu tavuk göğsünü fırında filan mı yapmalıyım?

• fitnessla ilgili bilgin varsa özelden birkaç şey sorabilir miyim?

• Aşırı bir bilgim yok, 1,2 senelik geçmişim var o kadar. Yardımcı olabileceğim bir konu ise sorabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 7

• Protein İçin: Kırmızı et, Tavuk bonfile, Hindi, Yumurta, Lor peyniri, Ton Balığı, Süt, Yoğurt vs...

Yağ İçin: Zeytinyağı ve kuruyemişle

Karbonhidrat İçin: Pirinç Lapası, Yulaf Ezmesi, Baklagiller

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim. peki sabahları?

• Sabahları Yumurta ve lor peynirini omlet tarzı yapıp yiyebilirsin içine de yulaf ezmesi karıştırıp :)

• Protein için Tavuk göğüs kısmı, Ton Balığı, Peynir, Meyve, Süt, Et
    Karbonhidrat için Makarna, Ekmek, Pilav

0|0
    0|0
    • tavuk göğsü haşlanmış mı?

• Hayır haşladığında yarı yarıya düşer protein oranı mesela 100gr normal tavuk göğüsünde 24 gr protein var diyelim. Haşladığın zaman 12ye düşer haşlanmış yemekler pekte bir yarar sağlamaz.

• her gün öğlen ve akşam kesinlikle tavuk göğüs eti ye 100-200 gram.. bu kesinlikle olacak sonra sabah yumurta kesin kabonhidrat olarak öğlen akşam bulgur pilavı.. şekeri bırak unu burak beyaz ekmek yemee

0|0
    0|0
  • protein ağırlıklı beslenmelisin

0|0
    0|0
  • Anne sütü :))

0|0
    0|0
  • protein için kalamar 100gr 32 gram protein işe yarar

0|0
    0|0
  • Proteinli seyler ye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Aynı hatayı bende yaptım ve 7 kilo aldım. Spor yapıyosun diye coşma :D kahvaltıdan yarım saat önce çörek otu yağından iki damla damlattığın bitkisel çaylardan iç. Uzun uzun yazardım ama üşeniom ne yalan sölim

1|0
    0|0
    • ben zayıflamak için gidiyorum zaten bide kilo aldığımı düşünemiyorum yaa. lütfen üşenmesen, yardımına ihtiyacım var:))

• Ya valla yaz yaz yaz parmağımı sigortalatcam... Neyse kırmicam hemcinsimi. Karnını doyurmadan yemeği bırak. Ben tamamen elimi ayağımı çekmedim yemekten çünkü sonra tekrar kilo alıyosun. Onun için yediklerinden fuzuli olanları çıkart sadece. Sıcak yemekleri nasıl yediysen bu zamana kadar onları biraz azalt yavaş yavaş Türkçem gitti bu arada 🙈

• Protein ye.

0|0
    0|0
  • Yumurta ye protein için

0|0
    0|0
Yükleniyor...