İlginç bir fobim var, bunu nasıl yenerim?

Merhaba arkadaşlar şu sıralar dışarı çıktığımda herkes bana bakıyormuş gibi geliyor. Kendime sürekli kimse sana bakıyor gibi telkinlerde bulunsamda sanırım bilinçaltım buna inanmıyor ve sürekli beni uyarıyor. Sizce napmalıyım ? Bunu nasıl yenerim.

Güncellemeler:
Yalnız şöyle bişey var arkadaşlar söylemeyi unutmuşum bu yalnızken oluyor yanımda biri varsa sorun olmuyor hiç
Evet var mı başka hastalık teşhisi ? Takıntı obesesif bilmem ne özgüven eksikliği,paranoya ?

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• bence bugün dışarıya çık.kulaklığını tak.son ses müziğini aç.. hatta garip garip hareketler yap.sakız çiğne patlat mesela.) herkezin dikkatini üzerine çek. ertesi gün sadece kulaklığını tak ve normal herzamanki davranışlarını sergile.gerçekten bakıp bakmadıklarının farkına varacaksın:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• herkes herkese bakıyor zaten dışarıda. alışman lazım buna.

1|2
    0|0
  • Önüne bak,müzik dinle.Düşüncelerini başka şeylere odakla.

0|0
    0|0
    • Bunu yapıyorum zatende geçmiyor işte

• aynen ya herkes sanki bana bakıyomuş gbi hissediyorum bi an çıplak falan mı çıktım diye kontrol ediyorum.Ama bende sosyal fobi vardı simdi hafifledi şükür sende de başlangıcı gibi duruyo

0|0
    0|0
    • Başlangıcı buysa devamında npluyor ?

• evet o artık en son safhası ben bıraz daha atlattım şükür tedaviyle

• Agorafobi oluyor o çok fena şükür öyle değilim ya benim sorunum yeni bir şehre gemiş olmamla da alakalı olabilir ve insanlara güven sorunu olduğundan pek arkadaşta yapamadım bu düzeldiğinde geçer heralde bide ilk geldiğimde çok rahattım sonra bişeyler oldu

• Bu bir takinti hastaligi psikiyatriste gitmen lazim kurtulmak icin

0|0
    0|0
    • Takıntı derken ?

• Surekli ayni seyi dusunuyorsun ve korkuyorsun iste. Adı obsesif bozukluk muydu ne

• bi arkadasta öyleydi :)

0|0
    0|0
    • Naptı peki ?

• sorna kişi-kendinde hastalık arama bu durumunu kabullendiğini gösterir sen kendini beyenmiyorsun yolda geçerken insanlar seni beyeniceklermi .bugün çirkinmiyim gibi düşüncelere kapılıyorsun genelde populer kişilere özeniyor onlar gibi olmak istiyorsun,sevglin olsun istiyorsun bir kı senle konuşnca sanki seni beyenmicek gbi geliyor sana yanlışmıyım?

• Kısmen öyle tamamen olmasa da

• diyelim ki bakıyorlar.baksınlar.

0|0
    0|0
    • Bnde kendime öyle diyorum zaten baksalar nolcak ama sürekli zihnimde bi bok var beni tetikleyen bunu napcam

• Kısmen paronaya var zaten + şizoidim ben

• anladım.

• bence sende bir sorun yok sadece insanaları kafana biraz fazla takıyorsun ,kendini beyenmiyor olabilirsin yada güvenin yok kendine .

0|0
    0|0
    • arkadaşlarının yanndayken en çok sesi çıkan da sen olmalısın sanırsam ,çok rahat davranıyorsun değil mi arkadaş ortamında?

• şöyle soruyim kendini beğenmiyorsun galiba öyle mi?

• Özgüven eksikliği var işte beğenmeme fizikseş anlamda değil pasiflik anlamında var

• aynısını 1yıl önceye kadar bende yaşıyordum ,herkes bana bakıyormuş gibi hissediyordum ve bakamıyordum ,biri bana sen insanlara ümit vermemek için bakamıyorsun dedi düşündüm ve dışarı çıktım ve gerçekten bakabiliyorum ,ama bakınca ümit veriyorum sanırım çnkü bana gülümsüyolar yada tel istyolar ,sen benim gibi ilgi çeken güzel ve iyi giyinen biriysen evet çoğu kişi sana bakar ,baksınlar ne var bunda yolda gördüğün insan çok mu önemli amaaan takma kafana ;)

0|1
    0|0
    • Hiç o açıdan düşünmemiştim bak

• ciddiyim bana öyle söylemeseler hala kafam yerde yürümeye devam edicektim ahah :DD

Erkekler Ne Diyor 3

• ipleme onları, yüksek sesle şarkı söyleyerek yürü

1|0
    0|0
  • Sosyal fobi de olabilir dostum.

0|0
    0|0
    • Sosyal fobi nin çözümü ne peki ?

• "Rezil olmak hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir."

Bunu aklına kazı.

• Deneyeceğm dostum sağol

• sosyal fobi