Hayatımızın rehberi..

kur.an okumayanımız yoktur...peki tamamını yada bir sürenin tamamını okudunuzmu..yoksa karışık ayet ayet mi bakarsınız...aklınızdan hiç çıkmayan ayet varmı peki...

Güncellemeler:
arkadaşlar görüyorum ki...tartışma platformu oluşturmusuz bu güzel...ben bireysel olarak kimse ile bu tür tartışmalara girmem...inananların karşısında mutlaka inanmayanlar olacaktır...tıpkı musa a.s karşısındaki firavun...rahmet peygamberinin karşısındaki ebu cehiller gibi...bir naat te denildigi gibi..firavunlar ölmedi..ebu cehiller kıtalar geziyor...inançsızlığın altında cehalet yatıyor bunu biliyorum...cehil yada cehillerde burdan türüyor...ve ne mutlu bana ki...müslümanlardanım...
peygamberi görüpte iman etmeyenler oldu ..allah rasülü üzgündü bu duruma ve yaradan ise ey habibim sen tebliğ et hidayet bizdendir buyurdu...günüm inanmayanları aydınlatmakla geçti sizin içinde zaman ayırmak isterim...allah kuranda enaniyet(benlik) ile hitap etmez...biz der yada allah zatı ile beyanda bulunur...belli alt yapı oluşmadan bir işe girişilince sonuç budur degişmez...ey inananlar...üzülmeyin gevşemeyin...inanıyorsanız galip gelecek sizsiniz...

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi bak Allah'ın rahmetinin eserlerine!

Yeryüzünü ölümünden sonra nasıl diriltiyor?

Şüphe yok ki O, mutlaka ölüleri diriltir. O her şeye kâdirdir.

2|2
    3|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Şu erkeklerin 4 kadın alabilmesi konusuna değinmek istiyorum.

Aklımda kaldığı kadarıyla yazacağım ayet numarası falan istersen araştırıp tekrar yazarım.

Bir ayette şuna benzer birşey diyor: Aralarında adaleti sağlayabilirseniz 1er 2şer 3er 4er alın

Sonra bir ayette diyor ki: And olsun ki onların aralarında adaleti sağlayamazsınız ancak Allah sağlar o yüzden tek kadınla yetinmeniz sizin için daha hayırlıdır.

Dolayısıyla konuyu bir şarta bağlamış ve bu şartın gerçekleşmeyeceğini belirtmiş yani aslında tek eşliliği savunmuş ama erkekler neyi nasıl anlamak istiyorlarsa öyle anlıyorlar...

1|1
    1|1
    • Kötü misal misal olmaz.

Nefsinin isteklerine meşruiyet sağlamak için

Dini kendi işlerine alet edenler

Yaratanı kandıramaz

Ancak kendilerini kandırırlar

• Bu ayette farklı birşey vurgulandığını düşünüyorum ve bunu bilmiyorum."4 tane alabilirsin ama adalet olmalı, e adalet sağlaman zor o yüzden olmaz". Önermeyi yapan kitap, kapı açıyor sonra diyor ki zaten olacağıj yok.Direkt yazına değil yanlış anlaşılma olmasın ama bu konu için böyle bir savunma yapılıyor nedensizce. Bence durumu daha kötü yapıyor.Bir diğer açıklama da "o zamanın şartlarına göre.."

• bu da erkeklerin nefisleriyle bir sınavı olabilir mi sence?

Erkekler Ne Diyor 6

• Kuranda hata var diyen

Buyursun gücü yetiyorsa

Bir benzerini yazsın

Tanrı yok diyen

Buyursun, ölümü engellesin

Buyursun, yoktan var etsin

İnkar etmekle

Yok demekle, yok olmuyor

Bilim bilim diyorsunuz

Buyurun yoktan var edin

yeni bir dünya yaratın

gidin orada yaşayın

0|1
    2|1
    • Kanıt iddia sahibinindir.Yokluğun kanıtı olmaz.Bu yüzden allahi iddia eden kanıtlamakla mükelleftir. Yok dünya yaratın,yok ölümü engelleyin diye gösteremediğin birşeyi iddia edip kanıtlamaya çalışmak putperestliktir.bu yüzden bilim diyoruz.sizin gibi kafayı kuma gömmüyoruz.

• Ben saygılı biçimde fikirlerimi söyledim

Sana da zor geldi

kaba kelimeler kullanmaya başladın

Sen inanma

istediğin gibi yaşa

Dünya sana güzel

Ölümden sonra görüşeceğiz

O zaman sana bir sözüm olacak

Bunu sakın unutma

• Boşuna bekleme. Ölümden sonra görüp gorebilecegin tek şey koca bir karanlık. Ben kimsenin şahsi inancı ile ilgilenmiyorum,ben inanç sistemiyle ilgileniyorum.Ama tutup bana ölüm,yokluk gibi saçma argümanlar ile gelirsen, baştan zaten tartışmanın bir anlamı yok. Bu yüzden siz hazmedemiyorsunuz.akıllı bir insanın diyeceği şey değil yokluk.

• Okudum birçok kere. Ara sıra açıp baktığım hala olur. Yarısından fazlası eski masal,gerisi de muhammedin cariyerleri ile olan cinsel hayatı.Tamamı çelişkiler ile dolu, hangi ayeti baksan bir çelişki,bir erkek egemenliği,kadını hor görme,yalan dolan ve tehtid.

2|1
    0|2
    • Şeytan sana şapka çıkartır :)))

Yalan sen de dolan sen de

Haydi Kuran madem yalan diyorsun

Bir benzerini de sen yaz görelim

• new anka biraz git bilimsel arastırma kitapları oku, evrenin olusumunu incele, dusun bu konu hakkında , bi anda pat diye olusmuyor bu dunya evren, hepsinin bir olusumu var , bianda ortaya gelmiyor

• Ayrıca evren düzenli ve mükemmel değil, kaotik bir yapıya sahiptir.fizik okusan bilirdin bunu.kara delikler,gezegen çarpışmaları,duzensiz ısı dalgaları.

Hadi diyelim evren mükemmel olsaydı.

İki ye ayırmak gerekirdi bu durumu.misal;

1. Gezegen çarpışmaları düzenli bir evren oluşturuyorsa, demek ki daha öncesi evren duzensizdi.

2.hep düzenli ise niye çarpışıyorlar.

Top sende :)

• Ahzap suresi 50. ayet

Ey Nebî (Peygamber)! Muhakkak ki Biz, ecirlerini (mehirlerini) verdiğin zevcelerini ve elinin (altında) malik olduğun, Allah'ın ganimet olarak sana verdiği (cariyelerini) helâl kıldık. Ve seninle beraber hicret eden amcanın kızları, halanın kızları, dayının kızları, teyzenin kızları ve nefsini Nebî (Peygamber) için hibe eden ve Nebî'nin (Peygamber'in) de onu almak istediği mü'min kadınları, (diğer) mü'minler hariç, sana özel olarak (helâl kıldık). Onlara (diğer mü'minlere) zevceleri ve ellerinin (altında) malik oldukları (cariyeleri) konusunda neyi farz kıldık, Biz biliriz. (Bu), senin üzerine bir zorluk olmaması içindir. Ve Allah, Gafûr'dur (mağfiret eden), Rahîm'dir (Rahîm esmasıyla tecelli eden).

Bu sureyi okuduktan sonra dinle alakam kalmamıştı !

0|1
    0|2
    • Uçan kaçan muhammede helal. Bir de buna, muhammedin gönlünün kaydığı kadınların artık kocalarına haram olduğunu da eklersek, hani dünya zevkleri gelip geçiciydi diye sormak gerekir.

• Ölüm en güzel nasihattir.

O zaman dinle alakanız olacak :))

Dünyaya dönüş yolu kapalı.

Bilimse ateizm bile dua destanı yazacak

Nafile.

Buyurunuz cehenneme :))

• MÜSLÜMAN'A CENNET VAATLERİ !

Nebe 31-34 " Şüphesiz Allah'a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş , bahçeler , üzümler , göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar ve içi dolu kadehler vardır."

Bir şişe şarap alıp genelev'e gitsem aynı olay ? Gerçi genelevde 18 yaşından küçükler çalıştırılamaz diye bir kanun vardı değil mi ? Pardon !

• innalillahi ve innaraciun(allah dan geldik ve ona döndürüleceğiz.)

0|2
    0|1
  • Maun suresinin tamamı

0|1
    0|0
  • Okudum defalarca ama baktım bunda çok mantıksızlık var.Bir daha okumayım dedim.

0|2
    0|1
Yükleniyor...