Vücut geliştirme beslenmenin önemi?

Vücut geliştirmeye başladım 3 hafta oldu.62 kiloyum boyum 1.75 arkadaşlar çok yiyiyorum ama kilo alamıyorum siz bana bir beslenme programı atarmısınız nasıl beslenmem gerekiyor bir yardımcı olun

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Yağ oranını bilmediğimden dolayı net bir şey yazamıcam ama kaba hesap yapalım bari.
    62 x 1.5 veya 2 gr protein şeklinde yani kilo başına en fazla 2 gr protein al.
    Senin sindirim sistemin hızlı sanırım?

Sabah
    4 yumurta 3 ü beyaz 1i tam
    1 kaşık fıstık ezmesi (çorba kaşığı)
    1-2 tane haşlanmış patates

Ara öğün
    100 gr fıstık (yada varsa gainer kilo aldırıcı)
    1 muz

Öğlen
    100-150 gr makarna
    100 gr ton balığı veya 100 gr tavuk göğsü veya başka bir protein kaynaklı et çeşiti.

Ara öğün
    100 gr lor
    Varsa kilo aldırıcı yoksa kuruyemiş ya da pirinç veya bulgur tercih edebilirsin ya da 1-2 haşlanmış patates

Akşam
    Bulgur, pirinç, makarna vb. yiyebilirsin veya nohut
    Proteinli bir gıda sebze veya et olur

Yatmadan önce
    100 gr lor
    (acil kilo almam lazım benim hafiften yağlansam sorun olmaz diyorsan yatmadan önce bol karbonhidratlı örneğin makarna tarzı şeyler yiyebilirsin)
    Günde en az 3 litre su + vitamin için besin pek yazmadım meyve suyu veya hap ya da supplement kullanma ihtimalin vardır diye. Ayrıca dikkat ettiysen antrenman öncesi ve sonrası belirtmedim bu listede ona göre düzenlersin.

0|0
    0|0
    • Ayrıca ara öğünlerde istiyorsan ucuz yollu bir gainer söyleyebilirim? İçecek filan değil kendi yapacağın bir şey.

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok ye.

0|0
    0|0
    • Yiyiyorum zaten ama alamıyorum

Erkekler Ne Diyor 3

• Sabahlari en az 3 yumurta ye
    yatmadan once makarna ye
    Ara ogunleride ihmal etme
    uyku duzenine dikkat et
    kilo alirsin

0|0
    0|0
  • Protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmen lazım ancak. miğden de bağırsaklarda problem olabilir önce bir doktora git kan tahlili yaptır yemeyle alamıyor bazıları

0|0
    0|0
  • Çok yiyeceksin. Günde 7 8 öğün yemen lazim ne bulursan göm

0|0
    0|0
Yükleniyor...