Özgüven yetmezliği

Ya başımda büyük bir dert var. Kocaman...

Arada bir patlama oluyor. Espiriler felan gaza geliyorum ama bireysel bir konuşmada, kız olsun erkek olsun diyologlarım çok saçma, ilerlemiyor. Ne biliyim naber nasılsın iyilik senden vs. vs. kalıyorum sonra... Hatta bir çok kere karsıtarafın hatrını sormuyorum. İçine kapanıksın felan dediler sunu sunu yap asarsın felan dediler, bir türlü basarılı olmıyorum. Misal kalabalık ortamlara git birileriyle tanış vb. bir çok öneri aldım. Bir faydası olmuyor gidiyorum, tanısıyorum, ya rahat bir konusma geçmiyor aramızda yada baska bir seylerle ugrasıyorum. Ne bileyim parmaklarımı çıtlatıyorum, masaya yakınsam sakalımla felan oynuyorum. Neden bu kadar gerginsin vb. sorular soruyorlar birsey söyleyemiyorum. Çünkü nedenini bende bilmiyorum.

Bir el atın şu işe...

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Seni en iyi ben anlarım 10 sene boyunca utangaçlıkla savaştım sosyal fobim vardı kendime hiç güvenmiyordum herkes bana içine kapanık diyordu ailem bile bıkmıştı. Evimi mizah kitaplarıyla doldurdum. Komik kitaplar okudum iyi yazarların iyi kitapları. Baktım dünyada kimse kimseyi takmıyor dünyaya 1 kere geliyoruz ben neden utanıyormuşum dedim kendime. Diyelim yeni biriyle tanıştım. Eskiden onu sıkmamak bin bir takla atardım sırf sıkılmasın diye saçmalardım. Yeni biriyle tanışırken onu tuvalette hayal et. Her insanın eşit olduğunu anlarsın. Derin nefes al hal hatır sor.

Madem kendine güvenmiyorsun o zaman vücudunda beğenmediğin bir yer var. Ne biliyim kilonu mu beğenmiyorsun? Şişman mısın? Zayıfla.

Saçlarını mı beğenmiyorsun? Kestir / uzat.

Her şey beyinde bitiyor biliyorum bunları yapmak zor ama en azından yapmaya çalış dene bir kere. Yeni insanlarla tanışmaya çalış. İlk denemende zorlanabilirsin konuşurken saçmalayabilirsin pes etme başka biriyle konuş ve ilk kişiyle konuştuğundaki gibi saçmalama yanlışlarını düzelt yine mi olmadı başka biriyle tanış.

0|0
    0|0
    • ''Tuvalette hayal et.'' Hangi açıdan hayal edeyim. :):)

Bak şimdi bendeki olay şu. :) Bir mekana giriyorum. Yan masadakiler ile tanısabiliyorum. Ama yolda bir arkadasımı gördüm eller hemen harekete geçiyor... Tanıdıgım birisiyle muhabbet kuramıyorum. Yakın duramıyorum, göz göze gelemiyorum göz göze bakınca sürekli bakıyorum yanlıs anlasılmalara yol açıyor. :/

Çok saçma!..

• Bilmemki arkadasımın arkadasınada öyle davranıyorum. :)

• yan masadaki tanımadığın kişiye karşı bir sorumluluk hissetmiyorsun çünkü rahat davranabiliyorsun. o seni tanımıyor, muhabbeti uzatma, karşındakini sıkmama derdin yok. lizbon çok iyi açıklamış aslında. ben de şunu ekliyim konuşma bir beceridir, özgüvende gerektirir tabi ama bunun yanında bilgini kültürünü arttır. insanlar bilgi sahibi olduğu konularda rahatlıkla konuşabiliyor.

Kızlar Ne Diyor 1

• Kendine güvenemiyorsun demekki :/ Biraz açık sözlü ol kitap oku karşim

0|0
    0|0
    • Hmm. '' Kendine güvenemiyorsun. '' Güvenimi nasıl kazanabilirim. :)

Açık sözlü değilim ama kitap okumadığım söylenemez.

• Zamanla kazanırsın,oluruna bırak

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir diyalog tarzı oluştur kendine. Bir bayanla/erkekle konuşurken hal hatır sormak için, ortamı yumuşatmak için, gerektiği yerde etkilemek için şunları konuşacağım diye. Hayat bazen otomatiğe bağlamaktır dostum.

0|0
    0|0
    • Çalışmadığım yerden gelirse... Doğaçlamada pek iyi sayılmam doğrusu...

• Yok öyle değil. Mesela bunu şey gibi düşün. Biri sana "günaydın" dediğinde sen de ona "günaydın" diyerek karşılık verirsin değil mi? İşte bunu biraz daha geliştirerek kendine özgü bir imajla beyan edeceksin. Kişiye göre arada süslemeler yapabilirsin iltifatlarla falan.

Didem: Günaydın Fikret...

Sen: Günaydın Didem. Bugün gecikmişsin sanki işe? :)

Didem: Ah, evet ya. Geç kaldım.

Sen: Geç kaldığında bile güzelsin, erken kalkıp hazırlık yapmana gerek yok... :)

• Tamam, atla gel yanıma.Hemen yardım edeyim kardeş ama ücrete tabi bir durum bu.

0|0
    0|0
    • 3 5 krş at oradayım. Borç tabi, gelince öderim. Ücrete eş değer tutarsın heralde :) Tanımadıgın birisinden para gececek eline :)

• Tamam, hesap numaranı söyle.Bir de anne kızlık soyadın neydi senin ya ?

• Bırak oraya bi yere ben bulurum.

• Benle takılsan özgüvenin tavan yapar :)) Atla gel :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...