Kararlarınızdan mutlu musunuz?

birçok karar veriyoruz... aşk ile ilgili iş ile ilgili

söyleyeceğimiz sözlere karar veriyoruz. yiyeceğimiz şeylere karar veriyoruz...izleyeceğimiz şeye karar veriyoruz.

kararlarınızdan mutlu musunuz? daha iyi karar alabilmek için beyinlerimizi nasıl kulanmalıyız? neye göre karar vermeliyiz... takılın işte.. karalayın bişiler..

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• o kararların sonucunu öbür tarafta görmeden bir şey diyemiyorum ki:)

İnşaAllah memnun olunacak sonuçlar doğururlar

ayrıca bizim memnun olup olmamamıza göre yorum yapmak bazı durumlarda mantıksız olur diye dşn.;mesela hiç tevekkül etmemişsin ama sonuçtan memnun değilsin-tabi ki olmazsın!

tevekkül eden kişi razı olur,sonuç ne olursa olsun-yoksa sabır edenlerin mükafatlandırılması nerede kalır...?

"… Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz." (Bakara suresi 216)

"Andolsun, Biz sizden mücahid olanlarla (çaba harcayanlarla) sabredenleri bilinceye (belli edip ortaya çıkarıncaya) kadar, deneyeceğiz ve haberlerinizi sınayacağız (açıklayacağız)." (Muhammed Suresi, 31)

bir de bu var...nasıl daha iyi karar alırız konusuna gelince;

çabaladığın şey her ne ise araştırırsın,bakış açını genişletirsin,elinden geleni yaparsın ve tevekkül edersin...

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Benim kisisel dusuncem; ben baya bir tecrube kazandim artik birsey yapmadan, birine birsey demeden herzaman 2 kez dusunurum. Eger yaptigim seyin dogrulugundan eminsem savunurum sadece. Bide son yazdin sey beynimizi kullanmadan cok hata yaparsin soliyim :)

0|0
    0|0
  • kararlar bizi buluyor bence

0|0
    0|0
  • Hayat karar ve eylemdir..Kararı geciktirmeden verip eyleme dönüştürmek bütün insanlardan sizi farklı kılar ve hayran kitleniz oluşur..Acırmıyım üzülürmüyüm pişman olurmuyum gibi düşünceler korkakların düşünceleridir karar ve eylem insanı ayakta tutar mutlu yapar..

0|0
    0|0
    • ya kararın hatalıysa..

• Kararının hatalı yada hatasız olduğunu karşındaki değerlendirir sen kararını verdin hatasını hatasızlığını düşünenemezsin cevaptada belirttim acırım hata yaparım ya öyle olursa ya böyle olursa diye karar verilmez veremezsin karar benimse mesele kapanmıştır felsefesiyle hareket edeceksin..Karar vermek ve ona sonuna kadar sahip çıkmak dik ve cesur insanların yiyeceği nanedir..

• Şuan için Yeni bir denize yelken açmam söz konusu değil!..

Alacağım kararlarda genelde çok fazla düşünürüm

+ - ölçüp tartarım mutlu olamayacağım birşey için karar vermem..

Ama benim düşüncelerim karşısında mutsuz bir insan görmedim genelde mantıklı düzgün ve akla yatan düşüncelerdi..

Bu yüzden ben herdaim mutluyum ALLAH bozmasın :)

0|0
    0|0
  • ben bir şey yapmadan önce, yapmayı düşündüğüm şeyin 1 dakika sonrasını hayal ederek karar veriyorum.

0|0
    0|0
  • herzaman feasible ve optimal kararlar veririm

0|0
    0|0
  • Mutlu olmaya bakiyoruz diger turlusunu sevmiyoruz :)

0|0
    0|0
  • Mutluyuz, mutlusunuz, mutlulular.

0|0
    0|2
  • sakin

sessizce

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bazı kararlarımın sonucundan memnunum ama bazıları malesef mutlu etmedi.

1|2
    0|0
  • ben çok kararsız biriyim.. o yüzden karar verirken zorlanıyorum ve olduki zar zor karar verdim diyelim karar verdiğim seyin onunu arkasını kestirmekte bazen zorlanıyorum aldıgım bazı kararlarda pişmanlık yaşadım evet... o yüzden anneme danışıyorum bi karar almadan önce kararsız olmak çok zor yaaa:((

0|0
    0|0
  • verdiğim her kararın doğru olduğuna inanıyorum ama doğru olmaları beni her zaman mutlu etmiyor bazen doğru kararı aldığım için büyük acılar yaşayabiliyorum...

0|0
    0|0
    • acısada öldürmez ;) onu birçok kişi yaşıyor yalnız değilsin yani

• mutlu değilim

0|0
    0|0
Yükleniyor...