Başbakanın Atatürk'ü anma törenine katılmaması..

Bildiğiniz gibi,bu bir ilk..

İlk defa bir '' başbakan '' böyle bir saygısızlık yapıyor..

Kendi isteği ile gezisini bir kaç gün daha uzatması çok büyük bir ayıp.

Madem sen Türkiye'nin başbakanısın,ozaman bu ülkenin vatandaşlarına en başta olmak üzere başbakan olduğun ülkenin kurucusuna böyle bir saygısızlık yapamazsın.

Bir kez daha görmüş olduk ..

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi öncelikle belirtmek gerekir ki, kendim her ne kadar ziyade Kemalist olsam da, Başbakanımız, toplumumuzun çok ciddi çoğunluğunu net biçimde temsil etmektedir. Kemalizme, laikliğe ve Batıcıl pozitivizme düşmanlık da bunun bir unsurudur.

Bu toplum, mütedeyyin, gerici, ve geleneksel bir toplumdur. Ahlaki değerleri yüksek, kırılmaz ve bilime güveni düşük, Batı düşmanıdır. Bu, Kemalist devrim kadrolarının ağır zorlamasıyla bile değiştirilemez, kültürel genlerimize yazılmış bir unsurdur. Fakat, silahlı birtakım kadrolar ve mahalle baskısıyla, minimal bir saygı, topluma oturtulmuş durumdadır. Başbakanımız, toplumun uzun zamandır özlediği, bu eski düzenin getirilmesinde yaptığı 11 yıllık dönüşümler silsilesinde çok yol kat etmiştir. 10 Kasım törenlerinden de vazgeçilmesi bu yöndedir.

6 Eylül mitingiyle başlayan, 28 Şubat sürecine kadar devam eden, ve oradan sonra bugün en temiz örneği EMİRDER mitinginde izlenmiş olan bir Kemalizm tasfiyesi, son meyvelerini henüz vermiş değil. Toplum yapısı ve dinimize göre, bu ülkenin Atatürk dahil bir kurucusu yoktur, Türkiye gibi bir ülke de zaten İslami esaslara bütünüyle terstir ve kurtulunması gereken bir şeydir. Yegane egemenlik kuvveti, Allahtan gelir bu düşünceye göre.

Evet, bir fikir tarzını yeterince açıklayabildiğimi sanıyorum. Tabi, kendi düşüncem bu değil.

2|1
    0|0
    • harika bir yazı alkışlanası cinsten geniş bakış açıları barındıran bir yazı...

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu soruyu sabah da sormuşlardı...

Adam Atatürk düşmanı, Atatürk'ün ilkelerini yok sayıyor, laikliğe "dinsizlik" diyor... Bunu saklamıyor...

Törenlere katılsa da değişmeyecek ki... Kan meselesi... Ve bu adam gibi 35 milyon arızalı var bu ülkede...

5|1
    0|2
    • arızalı kimdir biliyor musun yıllardır ana muhalefet koltugunda oturmaktan bir yerlerınde çıban çıkan partiye her koşulda oyu gözü kapalı oy verenlerdir sen ilk önce atatürk ' ün bize kazandırdığı demokrasi zincirini kırma , ülkenin yarısına hakaret etme , ondan sonra gel burda konus şimdi dağılabilirsin 1960 ' lı yılların zihniyeti ... Atatürkçüyüm diyipte onun ilkelerinin aksine hareket etme komik oluyorsun tekrar dağılabilirsin koçum.

• Git başka mahallede sat salyangozunu...

• İsabet olmuş. Görüntü kirliliği yapıyor her Ulusal Bayramlarda.

7|2
    0|2
  • soylenecek ne var ki..? elımden 5* vermek gelıyor sadece.. herkes herseyın farkında.. ama bu durumdan rahatsız olanların sayısı cok az..sorun bu

6|0
    0|1
  • Sevmediği bir adamın anma törenine neden katılsın ? Yada katılıp seviyor süsü verseydi daha mı iyiydi. Katılsaydı bence saygısızlık yapmış olurdu ki , hem inkıkapları yavaş yavaş bozup sonrada törene katılmak çok komik bir durum :)

3|3
    0|0
  • Katılır katılmaz Kime ne ? Ayrıca herkes de sevecek diye birşey yok.

3|3
    5|1
  • Saygısızlık demeyelim buna , zorunda da değil aslında anayasada böle bir maddemi var . Bu konuda hangi devlet reisi olursa olsun karşıyım , her yerde afişler , heykeller bu nedir yahu , babam olsa ülkeyi kurtaran bu kadar putlaştırılmasına razı değilimm .

1|0
    1|1
    • sizin gibi.insanlara yasa gerekli hic bi insana sayginiz yok en azindan peygambermis gibi davranmiyorlar ( haşa ) teyip e

• bu arada nickin yabancı ,bir özenti seziyorum amerika oyunculuğunamı hazırlanıyorsunuz , ingilizce geliştirin bence de ,lazım olur yurtdışında

• ins bir gün oglun da olur o zaman görürüz seni saf saf yorumlara hiç gerek yok nickim dede hiçbir özentilik yoktur halk arasındaki bi terim dir pazar ezigi ben sana laf anlatmaktan wazgeçtim :D deveye hendek atlatacagım :D emin ol peygamber efendimiz sizin yaptıklarınızı görse ne yapardı bilemem artık w w w.youtube.com/results?search_query=t%C3%BCrbanl%C4%B1&oq=t%C3%BCrbanl%C4%B1&gs_l=youtube.3...1927.3816.0.4537.8.8.0.0.0.0.368.1146.2-3j1.4.0...0.0...1ac.1.DeawDuEeys8

• tek cümle . . . gitmemek saygısızlık değil ...

1|0
    2|2
  • ne saygısızlıgı yaaa :) klasik yobaz chp zihniyeti :) bu partı nasıl yüzde 20 oy alıyo yaa :)

1|1
    5|3
    • :-) ) helal

• :))) asagidaki yorumumda ben herhangi bir pratiyi savunmDim bu laf yemekte uzerine yok ayrica sizin gibilrre laf anlatmak bence gereksiz.bi.durum.anlamadigin gayet ortada ulkenin durumu goz onunde bulundurulursa bosuna beyin.gocu olmuyor ulkede bu sebebten dolayi sana laf anlatmaktan vazgectim deveyi deneyecegim o hendekleri daha rahat atlar :) iyi geceler yarin askere gidersen gorecegiz hakki hukuku basbakanin oglu testis kanseri vakasiyla askerlik yapmiyor xd ne kadar utanc verici biDRm

• w w w.youtube.com/results?search_query=t%C3%BCrbanl%C4%B1&oq=t%C3%BCrbanl%C4%B1&gs_l=youtube.3...1927.3816.0.4537.8.8.0.0.0.0.368.1146.2-3j1.4.0...0.0...1ac.1.DeawDuEeys8

adamlar o kadar özgürki :D kafasını kapatıp k*çını acıyor kendilerini aşmışlar :D unlu p*rno sitelerinde onlara özel kategoriler açmışlar :D türbanlı kategorisi

Kızlar Ne Diyor 7

• Ölse de kurtulsak.

3|2
    2|1
  • Onun Atatürk hakkında açıklamaları var ki zaten sevmiyor onu. Saygı da duyduğunu sanmıyorum.

3|0
    2|0
  • Bir başbakan olarak katılmaması yanlış tabi ama sevindim yani katılmamasına Atamızın huzuruna çıkmaya yüzü olmaması lazım onun kirletmesin orayı da bari uzak dursun aman.

3|1
    2|1
  • sevsede sevmesede orda olmalıydı bana göre.. sonuçta Atamızın kurduğu bu cumhuriyetin başbakanlığını yapıyor

2|1
    0|0
  • Atamızın şehit kanlarıyla yıkanmış vatanımızı parça parça satan bir hainin sözde ziyaretine gerek yok. Bunun farkında olduğu icin R.T.E. Ye sonsuz teşekkürler...

1|0
    0|0
  • ee bu adam kaç yıldır başbakan istese her yıl bahane uydurabilirdi.sevdiğimden değil düz mantık olduğumdan bu cevap.

0|0
    1|0
  • 00.00' a kadar hep aynı muhabbet dönecek anlaşılan.

1|0
    2|1
Yükleniyor...