Sırt ve omuz kaslarımı geliştiremiyorum siz hangi egzersizleri yapıyorsunuz? Kaç set kaç tekrar? Yazım uzun yardım edene EİG ve +1 vericem?

Spor salonuna gidiyorum vücut geliştirme yapıyorum ama sırt kaslarımı bir türlü geliştiremedim. Antrenmandan ertesi gün sonra ağrısı acısıda oluyor oysaki.

Ölçülerim
60 kg
164 cm
35.7 cm kol
88 cm göğüs ( sırt yok hiç hafif göğüs kasları çıktı o kadar onlarda olmasa 80 lere inerdi rahat)
omuz kısmını ölçemedim ama omuzda az yani.

Not: Hızlı bir metabolizmaya sahibim zor kilo alan biriyim ve dar bir vücut tipine sahibim.

2 senedir spor salonuna gidiyorum. Gıda takviyeleri bana dokunuyor özel hastaneye gittim hatta içeriğinde ki bazı maddeler bende yan etki gösteriyormuş kullanmamam gerektiğini söylediler. Markaları küçük düşürmek için yazmıcam ama 11 farklı marka denedim ve hiç birini tamamen bitiremedim hepsinde aynı sorunları yaşadım baş dönmesi, kusma ve halsizlik oluyor.

İleri seviyelerde takviye şart oluyor fakat benim sırt ve omuz ölçülerim çok kötü. Yani takviyesizde en azından az çok şu kanatların ve omuzların çıkması gerekmez mi? Ben gerekir diye düşünüyorum?
Siz hangi hareketleri yapıyorsunuz antrenman programınız nasıl kaç set kaç tekrar giriyorsunuz?

Ben antrenman ve beslenme programını her ay değiştiriyorum.

Sırt bölgesi için 4 hareket giriyorum yani büyük kas gruplarında 4 hareket yapıyorum. Küçük kas gruplarında 3 hareket.

Sırt + ön kol veya Sırt + arka kol şeklinde değiştiriyorum programı.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadasım. Buyumek istiyosan olay beslenmede biter daha ölçülerin kucuk zaten aende biliyoaun bu spor beslenme işidir en az günde 1.5 gr protein ve iyi sağlam bir karbo yüklemesi doğru zamanlarda yapmalısın doğru besliniyorum diyosan ve yeterli derecede alıyosan zaten ürün şart değil alman sadece whey alsan olur ama whey alamıyorum diyısunya dokunuyo diye daha farklı şeylere yönel proteinli
    Antreman genelde buyutucu egsersizleri kullan sırtta 4 harketin genelde pull down ensye çekiş le başla 5 set 12-10 arkasında dumbell rowing yap 3 set 12-10 arası mideye çekiş 3 set yap 12-10 tekra ve son olarak deadlift yap 4 set 12-10-10 -8 diye omuza gelince 3 hareket kullanıyosan 2 press 1 açma kullan preslerfen biri açık tutuş smit machinede enseye omuz press olsun 5 set gir omuz zor ağıran kucuk bir bölgesir oyuzden 15-12 tekrar kullanman snn açından daha iyidir ikinci hareketn arnold press olabilir 4 set 12-10 arası son hareketin ise yana açıs olabilir 15 -12 yine 3 set

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Beslenmede hiç bir sorunum yok yalnız deadlift hareketini yapamam bizim burada bir tane salon var ve hoca bu hareketi kimseye yaptırtmıyor yasak yani başka alternatif var mı acaba?

• Teşekkür ederim :) Deadlift'i salonda hoca olmadığı zaman yaparım varsa good morning yaparım artık. Çok teşekkür ederim hocam.

• Tm kolay gelsin yardıma ihtiyacın olursa söyle

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• 30 şınav 30 mekik 2 günde bir 65 kiloyum.

0|1
    0|0
  • Jeff said in antrenmanı yap

0|1
    0|0
Yükleniyor...