Spor neden bir meslek olarak görülmez?

Genelleme yapmak yanlış tabiki de fakat bazı aileler çocuklarının okumasını ister, spor yapmasını ya da kulübe gitmesini istemez. Halbuki çocuk yeteneklidir.

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bakış açısı şudur.. Spor; spor için (sağlıklı yaşam) yapılır. Para için yapılmaz para kazanmak istiyorsan memur olacan diye düşünürler :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Malesef öyle ben spor salonunda çalısıyorum yani yasım kucuk okuyorm beslenme ama ailem mesela istemiyoşar ilerde bu işi yapmamı ama benim hayalın diyetisyen olmaktan ziyade hüzel bir salon açıp işletmeci olmak ama annem mesela meslek olarak bile görmüyo yaptığım işi cok kucumsuyo ailelerre göre mesela fabrikada gir muhendis ol ooo muhendis işi iyş der ne işi iyi adam 1.200 maaş alıyo bunun farkında değiller hem temiz iş benim yaptıpın iş yorucu değil hem maddi anlamda iyi kazanıyosun arkadasım pes etme zaten anlattığın konuyla snn konun biraz farklı şimdi herkes karsı olabilir olay snn ne düşündüğün sen iyiysen kimseyi sinleme başarı geldikçe onlarında bakıl açısı değişicek cok calıs mucadele et ama gerçekleride gör olmuyosa başarı değilsen uzatmamnın alemi yok al eline kitabı ders çalısmaya başla vakit geçiyo cunku yani diceğim milleti dinleme hayat snn hayatın herkese karşı basta önyargı vardır zaten vak buyuk insanlara yaptıkları şeyler başta benimsenmez sonradan inanır insanlar insanları alıştırmak zaman alır

0|0
    0|0
  • kültümüzde çok yeri olmayan bir uğraş oldugundan.. bizde okumak para kazanma ile dogru orantılı görülür her zaman okumayan para kazanamaz.. çok para = okumak denkleminin yanlış olduğunu daha ögrenemedikleri için halen sürünüyor insanlar ki burdan da okumak kötüdür çıkartılmasın sakın. okumak şahane birşeydir de para kazanma ile orantılı değildir sadece. önce paranı nasıl kazanacagını düşün bul uygula beraberinde okursun zaten..

0|0
    0|0
  • Elinde bir diploman garanti bir işin olsun isterler. Mesela tamam çok iyi bir sporcusun ama baktın bir sakatlık geçirdin ve spor hayatın bitti sonra napacaksın?

0|0
    0|0
  • şu an belkide barcelonada oynayacakken mühendis oldum... kafama tüküreyim

0|0
    0|0
  • spor ayrı.. cogu aıle cocugunun futbolcu olmasını ıster :D

0|0
    0|0
  • eğitim şart. herşey para degl spor zaten rısk, spor yapılsn ama egıtım engellenmeden

0|0
    0|0
  • Oku adam ol mantigi yani yetenegi bir onemi yok

0|0
    0|0
  • para kaybı olarak düşünüyorlar

0|0
    0|0
  • çünkü çok paran olduğunda hobi olarak yapabilirsin

0|0
    0|0
  • bence görülür çokta faydalı birşey

0|0
    0|0
  • Çünkü para kazanılmıyor :)

0|0
    0|0
  • Jhonny sinsin yaptığıda spora girior o yüzden

0|0
    0|0
  • 21 yaşındayım prof. futbolcuyum ailem hala oku diye bastırıyor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Mesela ben :d
    Futbol konusunda hem meraklı hemde yetenekliyim ama asla olmaz meslek olarak görüyorum.
    Bu devirde devlete sırtını dayıycan tamamdır :D mantık o yani

0|0
    0|0
  • çünkü ailelerimiz garanti meslek olsun, çocugum rahat para kazansın, aç açık kalmasın diye düşünür.

0|0
    0|0
    • ama çocuklarının ne istedikleri ne sevdikleri onların umurunda değildir. mutsuz olsun hayat boyu ama mesleği olsun. çok biliyorlar.

• senin istediğin spor yapmaksa bunu onları mutlu ederek de yapabilirsin. hem üniversitede sayısal bölüm okuyup hemde antranrlk belgesi alabilirsin.

• ünide mühendislik okuyorum hala karışıyorlar

Yükleniyor...