İsminizle müsemma mısınız?

İsminizle müsemma mısınız?

Bir yazı okurken aklıma geldi, güncellemede niye sorduğumu söyleyeceğim herkes kendi fikrini yazsın önce...

P.S. : Müsemma from TDK sözlük : adlandırılmış, adı olan demek ama buradaki anlamı ismiyle örtüşen bir insan mısınız gibi birşey...

Güncellemede niye sorduğumu söyleyeceğim herkes kendi fikrini yazsın önce

Güncellemeler:
MIT'den bir araştırmacı, isminizin seksapelinizi etkilediğini tespit etmiş. Yaptığı deneyde ağzın ön kısmında oluşan sesler içeren isme sahip erkeklerin kadınlara daha çekici geldiğini, yuvarlak ses içeren isimlilere göre daha çekici geldiğini ortaya koymuş.

İngilizce den örnek vermiş tabi -e ve -i kadınlara da çekici geliyormuş isimlerde, bizdeki karşılıkları ses olarak bakmak gerekir sanırım, i ve ay oluyor bu durumda. -u ise daha az çekici gelmiş yani -yu.

Erkeklerin kadınları çekici bulmasında ise tam tersi durum varmış. Laura gibi yuvarlak sesler içerenler daha çekici gelmiş erkeklere. seste bile kıvrımlı seviyor demek erkekler :)

Ayrıca b ve k içeren erkek isimleri daha maskulin geliyormuş hatun kişilere. Erkekler ise ya çok feminen ya da çok maskulin gelen isimdeki kadınları daha çekici buluyormuş, orta olanlar en kötü skorları almış bu deneyde

Bunu gereksiz bir araştırma olarak görmemek gerek zira araştırmacı abla der ki algılanan çekicilik konusunda bilinçaltını anlamamız yolunda bu önemli.

Detaylar

link

0|0
22|33

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 21

• evetmis :))

0|2
    0|0
  • Neden olaya gizem katıyorsun orsp? Direkt soru içeriğinde söylesene soruyu neden sorduğunu. Hayır soruyu neden sorduğunu merakta etmiyoruz ki <3

0|1
    0|1
  • Evet, örtüşüyoruz kendisiyle.

0|1
    0|1
  • bilmiyorum ki ismimin anlamı beyaz yüzlü demek ve beyaz çiçek demekmiş benim yüzüm beyaz ama çiçekmiyim bilmiyorum :)

0|2
    0|0
  • hayır. saçma.

:) su kelimesi ile su ne kadar örtüşüyorsa insan kelimesi ile de o kadar örtüşürüm. ama ismim ile çok saçma olur. farklı bardaktaki sulara ayşe fatma demek gibi. :) saçmaladım mı.

0|1
    0|0
    • :) biraz daha yazsan ne yazacaktın merak ettim :)

• kendini düşlüyorsan eğer gerçek ( ya da gerçek sandığın ) senin ortadan kaybolması normal. ya da gerçek sen ortaya çıkmak istemediği için zaten böyle bir duruma sokuyor seni. hmm neyse. :)

• hmmmm

• evet

0|1
    0|0
  • Valla benim adımın anlamı ahiretle falan ilgili olduğu için onu ölünce görecez :D

0|2
    0|0
  • Özü, sözü her şeyimle uyuyor ~

0|1
    1|0
  • biraz öyle olduğumu düşünüyorum ama tam anlamıyla hakkını veriyorum diyemem, elifler doğrucu, dürüst ve duru olurlar. Dürüstlüğümden ve gerçekçiliğimden taviz vermem, verdirmesin Allahım :)

0|1
    1|0
  • Çok ilahi bir insanım :/

0|2
    1|1
  • ayşenur.. anlamı ne kadar derin olabilir de benle örtüşebilir bilmiyorum :)) seviyorum adımı ama

0|1
    0|0
  • evet öyleyim.. seda arapça ses demek.. ben de konuşkanımdır.. sık sık bağırarak konuşurum :)

0|2
    1|0
  • isminle aynı olduğumu sanmıyorum hatta ismimle alakam bile yok :((

0|1
    0|0
  • ismımı bu kadar guzel tasıyamaz kımse bence:Dtam bagdasıyorum ısmımle ben:D

0|1
    0|0
  • benimki qül kadar çok sewilen anlamında ama sewilmiyom :(

0|1
    0|0
  • güncelleme varmış diye cevap vermiyorum.korkunç.

0|1
    0|0
  • bilmem belkide

0|1
    0|0
  • yok hiç ismimle müsemma değilim.

0|1
    1|0
  • Gibi gibi.

0|1
    1|0
  • Evet <3

0|1
    0|1
  • page not found :D ama mantıklı bilinçaltı nelere kadir :))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• 2. anlamı Kültür imiş. Zaten annem de o yüzden koyduğunu söyler hep...

1|1
    0|0
  • hangi ismimle müsemma olayım.Muammayım

0|1
    0|0
  • ben degilim cunku samet Allahin ismi, manasi ihtiyaclari ve sikintilari gideren tek merci, herkesin ihtiyaci oldugu ve hicbirseye ihtiyaci olmayan sahis demek. ben ise sonsuz derecede aciz ve zayif bir kulum. yani samet ismine sahip olan herkes gibi bende ismimle musemma degilim :)

0|1
    0|0
  • Dibine kadar.

0|1
    0|0
  • Umarım..Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

0|1
    0|0
  • Kesinlikle.

1|1
    0|1
  • adım umut soyadım çınar..adım kadar umutluyum bu hayattan ve soyadım kadar ayaklarım yere basıyo..Oldumu kanka?

0|1
    0|0
  • hayır. ama özgür koyacaklarını öğrenince şükür ettim. özgür ne? yok esir. hiç sevmem. birde özgür diye bir çocuğu haksız yere çok dövmüştüm ilkokul 4 te. utançta var.

0|1
    0|0
    • özgür ismini çok severim ben halbusem. hür de güzeldir

• yok bence saçma, medeni durum belirtir gibi :)

• Etiketlerimiz kişiliğimizi belirler.

0|1
    0|0
  • adım şevket koklamışım kafam roket

0|1
    0|0
  • kesinlikle hiç umudumu yitirmedim ve pes etmedim. umudumun zayıfladığı anlar olmadı değil ama ben umudum :)

0|1
    0|0
  • Hayır değilim... İsmimin anlamı ve ben farklıyız... Ama ses tonu olarak ve anlamının kültürel varlığını taşıdığımı düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Hayır değilim.

0|1
    0|0
  • sevişiyoruz biz örtüşüp <3

0|3
    0|0
  • Kesinlikle <8

0|1
    0|0
  • ismimle gurur duyuyorum.

0|1
    0|0
  • yeri geldiğinde samurayları bile kıskandıracak kadar onur'luyum

0|1
    0|0
  • Birazda Daha Havalı Bir İsmim Olsa daha iyi olurdu :D :p

0|1
    0|0
  • link

nasıl örtüşücezki. Malike akşamları çay içmeye gidiyorum arada.

0|1
    0|0
  • Asla değilim ve olamayacağım, kimsede olamaz...

0|1
    0|0
  • Adımla uyuşan hiçbir tarafım yok :/

0|1
    0|0
  • ismi alev, afet olan bayanlar ismi ateş olan erkekler ismiyle müsenna olması sakatlık arz eder.

0|1
    0|0
  • buna katılıyorum insan ismini taşıyor

0|1
    0|0
  • arif ve evet :D

0|1
    0|0
  • hiç muradıma edemedim

0|1
    0|0
  • evet öyleymiş :)

0|1
    0|0
  • İsmim şehrin hakimi anlamına geliyor da bende ne batman havası var ne de robin

0|1
    0|0
  • çoghzel örtüşüyoruz

0|1
    0|0
  • Kesinlikle..

0|1
    0|0
  • Bilmem.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam