Kaslı vücut için tüyolar?

1.5 aydır spora gidiyorum protein tozu da kullanıyorum ama aşırı yavaş geliştiğimi düşünüyorum bu işin püf noktası nedir bazı tavsiyeler verirmisiniz

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• 1.5 aysın ve besin takviyesi mi alıyorsun. sana bu tavsiyeyi kim verdi dostum. bench te 40 kilo kaldırdığında oluşacak kas hasarını doğal yoldan karşılayamayacağını düşünüyorsan hemen bırak sporu. spor yaparken araştırmayı da öğrenmen gerekiyor dostum. sadece başkalarının söylediğini yaparsan çok kaybedersin.4 ay dan önce takviye kullanman para israfından başka birşey olmayacak. çünkü kasların takviyeye ihtiyaç duymayacak. vücut her zaman doğal olanı başa alır. onlar doğal ama besin zincirleri farklı. amino asitler kullanılırken her zaman etten geleni öne alır ilk onu kullanır. sporda bir 4-5 ayını atlatırsın ciddi ağırlıklarla çalışmaya başlarsın işte o zaman takviyeye ihtiyacın olur. bak şu an yenisin ve hevesini çok iyi anlıyorum ancak hızlı gelişmek diye birşey yok. hiç olmadı. tek bir yolu var steroid kullanırsın ki amatörlüğünden dolayı bunu hiç tavsiye etmem. ya da yağ enjekte edebilirsin büyük gözükür sadece. kısaca hızlı gelişmek diye birşey yok. şimdi o takviyeyi bırak. günlük kilonun 1.5 katı kadar protein ve 3 katı kadar karbonhidrat tüket ve doğru düzgün idman yap. idman bittiğinde kasların bitmiş olsun yürüyebilecek halinin olmaması gerekiyor. bunları okuyup haklı olduğuma karar verip mesaj atarsan yardımcı olabilirim.

0|1
    0|1
    • Haklısın da günlük 75-80 gram protein alamam ki ben toz olmadan gerçekten baya tecrubesizim bu konuda zaten zayifim 56 kiloyum ilk karbonhidrat tozumu kullansam falan diye düşündüm arkadaslar protein tozu al dediler protein ihtiyacini karşılaman cok zor falan dediler böyle bisey yaptim

• dostum takviyeye vereceğin parayla doğal besin alabilirsin. tavuk ciğeri ve tavuk göğsü alabilirsin. yumurta alabilirsin. karbonhidrat tozu dediğin şey %80 glikozdan oluşur ve sana yağlanmadan başka birşey getirmez. tecrübesizsin evet ama bu bilgisiz olman gerektiği anlamına da gelmez. araştırmayı öğrenmelisin dostum. ben de başladığımda bilgisiz ama kendim sürekli araştırdım öğrendim sende yapmalısın. arkadaşlarını falan dinleme dostum. o salonda tek dinleyeceğin kişi hocadır. onunda toz satmaya çalışan esnaf mı yoksa gerçekten hoca mı olduğunu ayırt etmen gerekiyor.

Kızlar Ne Diyor 1

• kendini çok yorma çok abartılı çalışma günde 1.2 koşuya çık sağlıklı olursun kasa ihtiyaçın yok kimsenin ihtiyaçı yok sonuçta birini etkilemek istiyon kaslarını değil kaslarınla mı evlencen

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Gitmek yetmez hakkını vererek çalışmak lazım. Benim gittiğim salonda adamlar geliyor muhabbet ediyor ya da bir hareket yapıp 2-3 dk dinleniyorlar, aynada kendilerine falan bakıyorlar. Orasının havasından dolayı insanlar kas yapmıyor emek vermek gerek.

0|1
    0|0
  • O resimlerde gördüğün sixpacksli adamlar bu işe senelerini vermiş kişiler. Bir anda olmaz sabredeceksin.

0|1
    0|0
  • bıraktığında inecek o kaslar protein tozuna hemen başlamasaydın keşke.

0|2
    0|1
    • aynen kullanılmadııgı zaman bıle bırakıldııgında kaslar sarkıyor proteın tozu cok daha berbat bı hale sokuyor

• @mahalleninabisi aynen zor iş o kadar yumurta yiyecek parayı bulmak da mesele :P

• aynen oyle zaten proteın tozu bunu ıcın ama ama eger proteın tozu kullanıyorsan ve bodybuıldıng yapıyorsan bırakmayacaksın :)

• ilk 1-2 ay hareketlere alışma dönemidir spor sabır gerektirir aceleci olma

0|1
    0|0
  • daha başlardasın ve erken sürede toz kullanman zararına

0|0
    0|0
  • Tozu bırak daha erken yere yıkılmadan da bırakma sabah kalkmayacak hale gel kolların kalkmaz olsun ozaman işe yarar yaptığın spor yapmak kolay değil o acıları çek ki geliş yoksa bir işe yaramaz olanda

0|0
    0|1
Yükleniyor...