Squat zarar vermeye başladı. (Doktor veya Fitness ile ilgilenen var mı) ?

5 Aydır düzenli olarak spor yapıyorum. squatta yavaş yavaş ağırlık arttırmaya başladım kendime zarar vermemek için ama her ağırlık arttırdığımda dizlerime uygulanan basınç daha çok artıyor ve boynum dizlerim spor sırasında ve sonrasında çok ağrıyor. diz kapaklarım merdivenlerden çıkarken sızlıyor. uzun süre bacaklarım oturur pozisyonda durduğum zaman zonkluyor resmen. bu arada sadece 60 kilo kaldırıyorum. kilom 52.
serbest değil aletli yapıyorum yük daha çok binmesin diye.
Ne yapmam lazım

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ağır kilolara girmek her zaman bir risktir. Eğer ileride sakat kalmak istemiyorsan ve bunu uzun vadede yapmak istiyorsan bilinçsizce spor yapmamalısın. Daha iyi olacağım diye kendini spor yapamayacak duruma getirmenin alemi yok. Yazık ondan sonra ömrün boyunca çekersin o acıları.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Squat, çok faydalı bir hareket olsa da, dizlerin üzerine çok yük bindirir. Ailende dizlerinde kireçlenme olan varsa, kalıtımsal olarak sende risk altındasın. Bence o hareketi yapma.

1|0
    0|0
  • ağırlıkla kalkış pozisyonu çok önemli. tam olarak doğru yapıyormusun

1|0
    0|0
  • İlerde sorun yaşarsın ciddiyim 1 ayda olacağına 2 ayda olsun temiz olsun

1|0
    0|0
    • baya dizlerim ağrıyor şu an doktora dahi gitmeyi düşünüyorum. kas yaparken göz çıkardık

• Ben squat yapmaya 5 kilodan başladım ben birden 60 a çıkarmadım ki şu an 40 a düşürdüm

• Tamam da kilondan fazla kaldırmak zararlı

• l*n ben 45 te yapıyorum.. düşür biraz fazla zorlama kendini

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kilo yu yarıla derim.

1|0
    0|0
  • Olur böyle

1|0
    0|0
Yükleniyor...