Vücut geliştirmede uğraşanlar yazsın lütfen

arkadaşlar gereken proteini alıyorum ezgersizi yapıyorum ama çok büymüyor az mı ağrlik kaldırıyorum acaba ? 15 kg dümbell kullanıyorum ve 40 kg halter?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• şimdi dostum ilk 2 ay çok bir şey bekleme. 15 kg dumbell fena değil.ama yaptığın egzersizlere göre değişir bu durum.nasıl çalıştığını bilmiyoruz ki sana yön verelim?

3 senedir spor salonuna gelen adam var 80 90 kg basıyo rahat ama vucut böyle link

neden? çünkü yanlış çalışmış. Kaslarını birer gün arayla dinlendirmen gerek ve egzersiz sırasında ağırlıkları arttırman gerek yavaş yavaş.Bir de programını 2 ay veya 3ay da bir değiştirmen gerek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• halteri arttırman lazım.

0|0
    0|0
  • gıt gıde artır agırlıkları yavas yavas

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bizim salondada vardı böyle biri kollari hayvan gibi oldu göğüs yok tahta gibi dümdüz.

vücut geliştirme temelinde 3kural vardır birini dahi yapmazsan gelişme olmaz

1. Mümkün olduğunca sınırlarını zorla ağır çalış (bi arkadaşin mutlaka yardımcı olacak)

2. Body 2 saat öncesi karbonhidrat, body den hemen sonra protein.

aşırı proteine gerek yok yeşil ve çeşitli beslen

kuruyemis filan

3. Dinlenme..

göğüs büyümüyor diye hergün göğüs asla girme.

kaslar çalışınca şişer

dinlenince büyür.

uyku düzenine dikkat et.

*** hareketleri doğru yaptığına emin ol. Çalışmadan ertesi gün sonra acı yoksa yanlışlık var demektir.

ağırlık basarken nefes ver hızlı bas, indirirken nefes al ağırlığa karşı koyarak yavaş yavaş indir. Bazıları pat diye indirir bench te. Yanlıştir.

görmeden

soyleyebileceklerim bu kadar.

0|0
    0|0
  • şimdi hangi hareketde 15 kg dumbell kullanıyorsun.halter tahminimce bench press dir ama bench in incline şekilde olması bile aynı ağırlıkla daha zorlanmaya neden olur.sen ağırlığı kafana takma önemli olan şu yaptığın hareketde artık kaç set ve kaç tekrar yapıyorsan bilmiyorum ama atıyorum 12 tekrar yapıyorsan hareketleri her tekrarda en doğru yapabilecek şekilde ve son 1-2 tekrar da artık tükenme noktasına gelecek şekilde bir ağırlık bulabilirsen en iyi verimi bunda alırsın.zaten zamanla ağırlıkları da artırabilirsin. 2-3 antrenmanda aynı hareketde yaptığın hareketin diğer antrenmanda seni daha az zorladığını göreceksin ve o 12 tekrarı fazla zorlanmadan nizami bir şekilde çıkarabildiğini göreceksin.işte o zaman yeni bir dumbell bulmanın vakti gelmiş demektir:)

0|0
    0|0
  • göğüs büyütmek istiyorsan uygun bi yere sırt üstü yat kollarını aç sonra kırmadan birleştir hergün, aralıksız 50 kere yap 1 ay boyunca.(istersen setli yap ama ben setsiz yaptığım için söylüyorum) tam şekil almasada sıktığında tahmin ettiğinden fazla kas olur 3 ay sonrada şeklini almış olur ama kilo da önemli tabi. senn ne kadar boy kilo?

0|0
    0|0
  • ben hiç birşey kullanmıyorum hem 5-6 kilo verdim hem de şişti bazı yerlerim o nedenle bugün mesela gidince sadece velespit çevirdim geldim ter atmak için, diğerlerini yapmadım. çok sık da gitmiyorum aslında. cardio fitness ve arada yüzme. demekki bünyeden bünyeye fark var. az da yerim yani.

bence bir ölçüm yaptır ona göre beslenme programı versinler sana. ben beslenme programı da uygulamıyorum ama hayret işte

0|0
    0|0
  • vücut geliştirme sporunda beslenme kadar uyku düzeni de önemlidir. spor bu işin sadece yüzde 20’si dir. geriye kalan yüzde 80’lik kısım beslenme ve uykudur

0|0
    0|0
  • Yavaş pompalayacaksın.. Damara vuracak.. Spor bittiğinde bir bardağı refakatçi yardımında kaldırır haldeysen o gün verimlidir..

Bu yavaş pompalama için negatif zorlamaya gözat..

0|0
    0|0
  • sen gıdana dikkat et bol bol ye büyümemek elinde değil

0|0
    0|0
  • kas vücut yapısıylada alakalı genlerinde yoksa ne kadar uraşırsan uğraş fazla büyütemessin

0|0
    0|0
  • proteini kes derim.

0|0
    0|0
  • Kaç ay oldu başlayalı ?

0|0
    0|0
    • 1 sene oldu herseyim buyudu fakat gogus bolgesini cok buyutemedim 15 kg dumbel kullaniyorum ve 40 kg halter cokmu az?

• Profesyonel değilsin ve de 1 yıl olmuş.Çok az değil yani.

• başlayalı 1 sene olmuş. halterle kastettiğin bench press ise 40 kg az.zorla iyice kendini arttırmaya çalış

Yükleniyor...