Eğer yaşayacağınız son gün olduğunu bilseydiniz , o gün ne yapmak isterdiniz?

eğer yaşayacağınız son gün olduğunu bilseydiniz , o gün ne yapmak isterdiniz?

0|0
16|50

En İyi Erkek Görüşü

• her gününü son günün gibi yaşa bir gün mutlaka haklı çıkacaksın sözünü şiar edinmemiz gerekir...ben yaşadıklarımın muhabesini yapar...nerden geldiğim bilinciyle ..nereye gidecegimi düşünür..ve bunu vuslat adlandırır..aşık ile maşuk kavuşması derim...ölüm başka hayata uyanıştır...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• son kez İnönüde BeşiktAŞKımı izlemek isterdim

3|0
    0|1
  • peki kim biliyor ne zaman ölebileceğini Allahtan başka kimse bilemez

öleceğiniz tarih belli olunca ibadet yapıyoruz diyorsunuz ahiret için

ama 1 dak. sonra yaşıyacağımıza garantimiz olmadığı halde neden ibadetler aksatılıyor...

10 yıllık yerine getirilmemiş ibadeti 1 aya sığdırabilecek olan varmı

1|1
    0|1
    • Soruda senin bir günlük ömrün kalmış mı diyor. Varsay diyor alla alla.

• eğer yaşayacağınız ""Son Gün"" olduğunu bilseydiniz , o gün ne yapmak isterdiniz ?

ne zaman öleceğini bildikten sonra haa bir gün haa 1 yıl tek fark zamandır...

bu arada canlılar arasında sadece "Komodo ejderi" öleceği günü bilir...

• saglam bi tovbe etmek isterdim, gerci son dakikada ne kadar kabul olur bilmem ama yinede en iyisi bu bence. butun malimi(cok bisiyimde yok ama) bilgisayar vs herseyimi fakir fukaraya bagislardim. somali icin 5-10 kurban keserdim. butun hayir islerini kovalardim.

yoksa sakat vallahi. bu yaptiklarimda bi garanti vermiyor ama icim rahat giderim en azindan :)

0|0
    0|0
  • öyle bir gün yaşamak için illa yarın öleceğimi bilmeme gerek yok. yarın bunu yapabiliriz ama yapmıyoruz işte halbuki çok aykırı işler yapmadığımız sürece çok sorun olmaz ne yaparsak yapalım ama yapamıyoruz yemiyor, gurur, kibir, aptalca sosyal kaygılar... dilediğince yaşamak için yarın öleceğini bilmene gerek yok.

0|0
    0|0
  • eski sevgilimin sevdiğim kalbimde olan kızın yanına gıder ondan sebebi olmasada özür diler bi kez sarılırdım iyi şeyler yapmak isterdim ailemin yanında olmaya calısırdım sevdıgım kısılerle zaman gecırmeye calısırdım namaz kılardım bol bol buyuk ıhıtmal son gunum ya ondan sankı hıc olmeyecekmıs gıbı davranıyorum şu anda ne boktan bı ınsanım la ben

0|0
    0|0
  • Beklemek zor ben ona gderdim:D

1|1
    0|0
  • gün boyu ibadet yapardım öldükten sonrası var bide...

2|1
    0|0
  • garson bi 100lük rakı ac şu bayanda masama gelecek ulan :)))

0|0
    0|0
  • Tam olarak ne yapacağımı anlatayım :))

Madem son günüm birinden bir araba rica ederdim evimden yola çıkardım 427 km yol gider ( tabi manzaranın tadını çıkarta çıkarta ) 5 saat 18 dakika da beni bırakıp giden Mavi Gözlü Güzel Varlığın yanında olurdum ona öleceğimi söylemezdim ne yapar eder beni yeniden sevmesini sağlardım sonra omzuna yatardım son nefesimi onun yanında verirdim ...

Gözlerim mi doldu ne ? :((

0|0
    0|0
  • Hemen ölmek.

0|0
    0|0
  • Bunu Ögrendigimde Nefesimin Sesinin Sessizliği Bozdugunu Farkettigim An Sevginin Ve Şevkatin En Üs Safasında Yaşamak İsterdim. Hiç Doyulmayacak Bir aŞK Ve Hiç Bıkılmyacak İbatetle Birlikte. Ogünü 24 Seneye Sıgdırmak İsterdim.

0|0
    0|0
  • Bankalardan borç para alır ihtiyaç sahiplerine dağıtırdım.Felektende bir gece geçirirdim.Güle güle giderdim:D

0|0
    0|0
  • süre uzatamı almak için yazılı başvuruda bulunmak.

0|0
    0|0
  • ıcımde kalanları haykırmak

0|0
    0|0
  • Herkesin yanına uğrardım. Her dostun, arkadaşın, sevdiklerimin :) bişey mi oldu derler büyük ihtimal yok der gülümser bir sonra ki durak :)

0|0
    1|0
  • ne yapar yapar bir mercedes falan çalardım sonra aman sabahlar olmasın

0|0
    0|0
  • O değilde burda çoğu ibadet yaparım demiş ...İlla ölmek mi lazım akıllanmak için :D şimdi yapsanıza :D

1|0
    1|1
    • benim dinime inancıma laf edecek cürret nereden geliyor?

insanların yorumlarına saygı göstermeyi öğren

son dakika ..t korkusuyla yapılan ibadetle cennete gideceğini sanıyorsan aç biraz birşeyler oku

• Şimdi sakın bana demeki buna mı sen mi karar vereceksin falan gibisinden...Ben yanlış gördüğüm herşeyi düzeltmeye çalışırım ister kabullenirsin ister ters tepersin umrumda değil...

• Adam ne güzel laf söylemiş siz neyin artistliğini yapıyorsunuz son dakika ibadet ederim diyenlere laf demiş iyi de demiş. Ölmeden yapmayanlara sözüdür arkadaşın. İstediği eleştiriyi herkes yapar saygısızca olmadan katlanamayan bassın gitsin bu tip yerlerden. ;)

• Gün boyu ibadet ve sevdiklerimle vedalaşmak vasiyetlerde bulunmak...Birde Söyleyemediğim herşeyi , sırları açığa çıkarmak ...

1|0
    1|1
  • ölene kadar namaz kılardım..ne kadar kılarsam kar ...

1|1
    0|0
  • Sevdiklerim için yeterince yaptım. Hasta olucam diye korkudan yagmur altında yürüyemem. Hava durmunu araştırıp yagmu olan yakın bölgeye geçer yagmurun tadını cıkarırdım.

0|0
    0|0
  • sanal ortamda bana ait olan ne varsa her birini temizlerim en başında...rehberimdeki herkesi arar haklarını helal etmelerini söylerim...oturup sessizce ölümü beklerim...

0|0
    0|0
  • hayatıma giren herkesi karşıma alıp içimi dökmek en incesine kadar iyi kötü herşeyi anlatmak isterdim

0|0
    0|0
  • yıne her zaman olduğu gibi susup kahrolası ınsanları izlerdım :D

0|0
    0|0
  • hazırlık yapardım nede olsa trenin günü saati belli:)))

0|0
    0|0
  • o an düşünürdüm yapaacak son işlerim neler diye :)

0|0
    0|0
  • İnsan öleceği günü bilse hiç bişey yapası gelmez...psikolojisi bozulur yani hiçbişeyden zevk almaz...ha belki ailesini felan görür o ayrı bi konu:))

ben olsaydım sağda solda borç yapardım araba alırdım dolaşırdım sonrasu ölüm:D

sen ne yapardın :D

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • anneme gün boyu sarılmak isterdim...

0|0
    0|0
  • Alnımı secdeden kaldırmazdım öleceğim dakikaya kadar namaz kılar tövbe ederdim

1|0
    0|0
  • yapılmayacak her ne varsa onu yapardım hayatımı gta ya çevirirdim

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 16

• gucci versace miu miu dolce :) bütün icimden gelen herseyi yapar borc yapar keyfini cikarirdim. elbiseler ayakkabilar cantalar pirlantalar yemekler. sonuna kadar :) sonra ceset oluyorum bir sey olmaz. ama ölecegimi kesin bilmem lazim yoksa fena olur :)

1|0
    0|0
  • herkesle helalleşir borçlarım varsa onları ödemeye çalışırım günün sonunda ise uçaktan atlardım hep merak etmişimdir :)

1|0
    0|0
  • Önce ulaşabileceğim herkesden helallik isterdim,borcum varsa öder geri kalan paramı, malımı fakirlere dağıtırdım sonra yapabileceğim kadar ibadet yapardım.

0|2
    0|0
  • oturup ağlardım ne yapiimmm ölüm ve sonrasındaki bilinmezleri düşününce insanın bişi yapası mı gelir..

0|0
    0|0
  • ibadet yaparım tabiki napabilirim başka

0|0
    0|0
  • Mal gibi kalırım.

1|1
    0|0
  • organlarimi bağişlamak isterdim, en azindan son günümde bir hayir işlemiş olurdum...

0|0
    0|0
  • söyleyemediklerimi söylerdim, sevdiklerimi son kez görüp, ölene kadarda eğlenirdim ...

0|0
    0|0
  • ibadet...ibadet .. ibadet..

0|1
    0|0
  • sevdiğim herkesle vedalaşır helallik alırdım..

0|0
    0|0
  • benimle birlikte kötü insanlarida yanimda götürürdüm.

0|0
    0|0
  • Sevdiğim kişilere onları sevdiğimi söylerdim gerisini de onlarla geçirirdim.

0|0
    0|0
  • Söyliyemediklerimi söylerdim

0|0
    0|0
  • Helallik isterdim herkesten. Sonra da Allah için gözyaşı dökerdim.

0|0
    0|0
  • parasuten atlardim.. sevdiklerimle zaman gecirirdim ve vasiyetimde tum organlarimi ve ma varligimi ihtiyaci olan insallara bagislardim

0|0
    0|0
  • ben şeker hastasıyım sanırım çatlayana kadar şeker çikolata vb. şeyler yerdim :)):)

0|0
    0|0
Yükleniyor...