Tüketici haklarından gelen karar yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar bende bir diz üstü pc vardı, cihaz ayıplı mal çıktı.tüketici haklarına başvurdum.bilirkişi atandı falan.nihayet tüketici haklarından cevap geldi 5 ay sonra, yalnız hükmü anlamadım.

İşte bizim şikayetimiz yazıyor kağıtta.

Sonra karşı firma yasal süre içinde savunma vermemiş yazıyor.

İnceleme de bilirkişi şikayetimizi doğrulamış ve bu arızanın tüketici kaynaklı olmadığını yazmış.

Hüküm kısmın da ise şu yazıyor: bilirkişi raporu doğrultusunda bahse konu tüketici talebinin KABULÜNE kararın taraflara tebliğinden itibaren 15 gün içinde tüketici mahkemesine itiraf hakkı saklı kalmak kaydıyla oy birliği ile karar verilmiştir.

Şimdi biz kazandık değil mi?para iadesi istemiştim, ne zaman nasıl alacağım paramı?

Teşekkürler.

Güncellemeler:
İtiraz hakkı olacak.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim olay tüketici mahkemesinde karara bağlanacak avukat tutma bence avukatsız davayı kaybedersen masrafları adalet bakanlığı karşılayacak..Dava 5 6 ay sonunda karara bağlanır nerde ikamet ediyorsun orası önemli nüfusu düşük bir şehirdeysen daha erken karara bağlanır..Avukat tutarsan kaybettiğinde masraflar sana ödetilir..

0|1
    0|0
    • Bilirkisi bizi hakkı bulmuş,firma savunma vermemiş. Neden dava açılacak ki şimdi.

5 ay zaten bekledim, gene mi bi o kadar bekleyicem

• Tamamdir kardeşim çok teşekkür ederim ilgi ve alakan için. Çok sağol

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Karşı taraf itiraz etmez ise evet sen kazanmışsın, yakın zamanda alırsın galiba...

0|1
    0|0
  • Paranı geri alabilirsin.Sen kazandın.

0|1
    0|0
Yükleniyor...