Spor yaparak haftada kaç kilo verebilirim?

Günde;

1 saat yolda yürüyüş

40 dakika falan koşu bandı

30 - 45 dakika arası bisiklet

150-300 arası mekik.

Tuz - asitli içecek - içki vs tüketmiyorum. Çok nadir.

Sizce ayda haftada 3-6 gün arası bu şekilde spor yapıp devam edersem kaç kilo verebilirim ? Kilom 90. Boyum 1,80

Ha bide spordan sonra çikolata yemek zararlı mı yoksa gerekiyor mu ? :)

0|0
10|31

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum bende geçende bayram tatilinde kafama tak etti kalktım gittim özel bir hastanenin diyetisyenine kan tahlili falan filnanın sonunda güzel saatlerime uygun ve yapabileceğim bir program çıkardı spor yaptığımı belirttim ama okudugum şehirde yürüyüş yapma olasılıgım pek fazla yok cunkü soguk bir yer ama bende bir bisiklet aşığıyım günde 90 dakika iyi bir tempoda pedellayabiliyorum bunuda belirttim üniversitemin içerisinde spor salonuna önceden gitmiştim tekrar yazıldım oradanda bir program cıkarıldı seninkine eşdeğer bir spor takvimim var yani ( benimde 1.84 boyum 95 kiloyum )

yemek konusunda yazdıgın tüketmiyorum dediğin şeyler doğru diyetisyenin konuşmasındada tuz ve şeker kesinlikle nadir bile olmayacak şeker alışkanlığım hiç yok çay ada tatlı olsun ama tuzu severdim seve seve bıraktım harbiden bu sefer inandım çünkü içki olarak nadir tüketiyorsan sıkıntıyok ama o içtigin günlerde bile bira hariç herşey serbest bira yasakladı =D Çikolata yemeyi spordan sonra ilk defa senden duydum ama pek iyi birşey oldugunu zannetmiyorum...

Ayrıca diyetisyenimin en önemli püf noktasını seninlede paylaşayım bu kadar spor yapıyorsan benim gibi GNC marka L-Carnitine hapları var spora baslamadan 30-45 dakika once 2 adet atıyorsun spor esnasında sadece vücudun sadece yag yakıyor ben asıl 1-1.5 aydır bunun etkisini goruyorum 3. ayın diyetimde haftada 1.5 kilo veriyorum yaklaşık olarak (eğer sporunu tek seferde bitirmiyorsan gün içerisinde 1-2 defa yapıyorsan

her yapmadan once 1 tane at bu haplardan aksam yaptıgında 1 tane daha 30-45 dakika oncesinden çünkü günde maximum 2 tane tüketiliyor bu arada indirimdeydi 1 tane alırsan 2.si %50 indirimdeydi eczanelerde rahatlıkla bulabilirsin sonkullanma tahirine dikkat et bu arada bi kutuda 60 tane var rahat rahat idare eder seni zaten

1|1
    0|0
    • O kadar yorulmussun o kadar iyi yazmıssın en iyi cevap seçtim :)

Teşekkürler :)

• Kendime denk gördüm seni yardımcı olabileceğimi düşündüm =D

• Yag yakici haplardan bayanlar icin var mi? Varsa guvenilir nerden temin edebilirim?

Kızlar Ne Diyor 10

• çok yüklenmiyormusun ya vücuduna :/ spora birden başlamak vücuda zarar :/

1|3
    0|0
    • ben futbolcuydum 3 yıl onceye kadar.

Ayak bağlarım kopmuştu.

3-4 ay uzak kaldım ardından futbolu bıraktım kilo aldım. Vermek istiyorum.

Şu an yaptıklarımı hissetmiyorum ama. Yani zorlamıyorum kendimi.

Koşu bandında yavaş yürüyorum mesela.

Yani spora başlayınca tüm vücudumun ağıracağını ve zor alışacağımı sanıyordum şu ana kadar hissetmedim bile. 3.gündeyim.

• geçmiş olsun. dielrim en kısa zamanda istediğin kiloya ulaşırsın.

• Çok yüklenilirse yağların kasa çevrileceğini biliyorum. Bi uzmanla görüşmelisin, rasgele olmaz böyle şeyler.

1|1
    0|0
    • Yağın kasa dönüşmesi biyolojik olarak mümkün değildir. Olan şey, yağın eritilmesi ve yerine kasların artılırmasıdır.

• hızlı kilo vermek iyi değildir biliyorsun. Hem sağlık açısından hemde verdiğin kiloları çabuk alırısn.

0|1
    0|0
  • en sağlıklısı haftada 1 kilodur..

0|1
    0|0
  • gunde 3.5litre su ic ve sabah 1 saat aksam 1 saat yuru aksam 6 dan sonra hic bir sey yeme

ayda10 kilo verirsin yemene icmene dikkad et iki ayda 23 kilo verdim ben

1|1
    1|1
    • meraba bende 1 aylık spor salonuna yazıldım gunde 2 saat veya 3 saat eğitmen eşliğinde spor salonuna gideceğim ve sizin gibi bol su içip cok az yersem 10 kilo verebilirmyim?
      siz diyet yapmadanmı bukadar kilo verdınız sadece yürüyerek mi? :)

• spordan sonra mümkün olduğunca proteinle beslenmen lazım diye biliyorum (ben en azından öyle yapıyorum) vereceğin kilo kaç ay sürdüreceğine bağlı

1|1
    0|0
    • hanfendiye katılıyorum. organik protein tozları ve. Bol bol karbonhidrat sağlayan besinler.

• 3 ana, 3 ara öğün şeklinde sağlıklı bir beslenme yaparsan haftada 2 kilo gider. Bu kadar sporla sağlayabileeceğin şey yağları eritirmek ve kas yapmak olur.

0|1
    0|0
  • Ben sadece yürüyüş yarım saat ve günlük ip atlayarak haftada 2 kilo verdim. Ama diyetisyen kontrolünde.

0|1
    1|0
    • diyet de yapmış mıydın. ben diyet yapmadan killo vermek istiyorum. günlük en az 40 dakika yürüyorum. zaman buldukça da 1 saat de akşamları çıkıp yürüyorum. kaç adet ip atladın. bana yardımcı olabbilir misin bu konuda lütfe. 68 kiloya çıktım insülin direncine bağlı hipoglisemi yüzünden :( ve 2 ay sonra düğün var. acil kıyafetlerime sığmam gerek. en az 15 kilo vermek istiyorumm.

• bikmem o senin sporuna baklı

0|0
    0|0
  • spordan sonra çikolata yersen ne işe yarar okadar spor ? bu tempoyla gidersen 3 -4 ayda 20 kilo falan verirsin yediklernede dikkat edersen ben aynı tempoda spor ve diet yapmştım 3 -4 ayda 20 kilo verdim ama tabi metebozlizamaya da baglı benmki yavaş çalışıyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Bizzat ben dahil 3 arkadaşıma hocalık ediyorum, yaklaşık 4 senedir her kış-yaz periodunda kilo verme moduna girer ve aşağıdakileri uygularız...

1.Şeker yok (meşrubatlar dahil), çok canın çekerse haftada 1 sütlü tatlı tüketebilrsin.

2.Beyaz ekmek, lavaş, unlu ürünler yok, bunun yerine her öğün max 2 dilim çavdar, kepek ekmeği.

3.Sulu yemek yerken, yemeğin suyunu tencerede bırak, yemeklerin tanelerini tüket.

4.l-carnitine(sıvı) takviyesi al ve kardiyodan yarım saat önce kullan.

5.Son öğünün ile uyku vakti arasında 4-5 saat olsun.

6.Bol bol peynir, yoğurt, tavuk göğsü, ızgara et tüketebilirsin..

Programın ise çok yoğun, futbolcular bile bukadar kondisyon çalışmaz :)

1 saat tempolu yürüyüş arkasından çok ara vermeden yarım saat koşu bandı yeterli olur...

Mekik meselesine gelince, karın adelesi o bölgedeki yağlar gitmeden kendini göstermez, ama yatmadan önce çekeceğin 30 x 3set mekik o bölgeni daha gergin ve ince göstermene yardımcı olur. Spordan sonra metabolizma şekere ihtiyaç duyar..1 su bardağı üzüm suyu yeterli olacaktır, çikolata yasak! Uygula dediklerimi 1.ayda tekrar görüşelim..

1|2
    0|0
    • abi ekler misin beni.

www.facebook.com/mdemirel03

• Haftada 3 gün spor (1,5 saate yakın ağırlık ve 40 dk kardiyo) ve dikkatli beslenme ile (az yemek değil zararlı şey yememek) 5 kg verdim ve bunun yaklaşık 4 kg'u yağ. Ama bu benim vücudum.

Metabolizma hızın önemli, kişiden kişiye değiştir.

Kardiyo yaparken nabız aralığı önemli. Yoksa boşa kürek çekersin.

Mekik kasları sıkılaştırır, çok mekik yağları uçurmaz. (Enerji harcatır, faydadır o ayrı)

Çikolata spordan sonra değil, kilo vermek istiyorsan hemen hiç yenmemeli. Çikolata ihtiyacı için çok kaliteli ama küçük parçayı yemek daha mantıklı. Enerji için diyorsan başka seçenekler var.

Bu arada ayda haftada 3-6 gün ara ne demen anlamadım. Haftada 2'ye mi denk geliyor?

0|0
    0|0
  • Bu soruya cevap verebilmek icin metabolizma hızın ve günlük kalori alimin gibi önemli doneleri de öğrenmeliyiz ama ille de bir tahmin istersen bu rejime 4-5 ay devam ettiginde eski futbolcu gunlerindeki fit görünümüne kavuşursun çikolatadan da vazgecmelisin

0|1
    0|0
    • Çikolata zaten sevmiyorum.

Onu demiştim. yani yemem. Ama bir sitede gördüm spordan sonra çikolata yeyin bir tane diye :) Ondan sordum. tadelle demişler hatta kalorisi çok düşükmüş diye.

• Basit seker tüketilecek en iyi zaman olduğu icin öyle demişler ama sen yine de yeme

• beslenmene dikkat et, yoksa yağlarınla beraber kasların da erir ters teper, ağır antremandan sonra mutlaka enerjini geri toplamalısın çikolata alabilirsin abartmamak şartıyla, bol sıvı almalısın. bu şekilde haftada 3 kilo verirsin bence, tabi boyuna göre 15 kilodan fazla vermemen gerek. vücut standardın altına inmiyor zaten belli bir yağ oranına ulaşınca, beslenmen de iyiyse sabit kalıyor. ben hemen hemen hergün antrenman yapmama rağmen (öyle hafif te değil) 78den aşağı düşmüyorum yediklerime dikkat ettiğim sürece. en sağlıklısı da bu sanırım :)

0|0
    0|0
  • vücut yapını tam bilemediğim için yorum yapmaktan kaçınıyorum ama fazla bir şeyin yok gibi geliyor. kilo vermekten öte vücudunu bir tempoya alıştırman lazım eğer futbolcuysan az çok ne yapılacağını biliyorsundur. koşularına düzenli bir şekilde devam et.. ufaktan bir program ayarla kendine ve vücudunun ne tepki verdiğini ölç.. eğer fazlan varsa ufak bir programdan sonra bile 2-3 kilo su atman mümkün.. ama fazla verebileceğin bir kilo yok gibi duruyor. bunun için işi bilene gidip kendini göstermelisin :)

0|0
    0|0
  • kardeşim bu iş mutfakta bitiyorr mesleğim gereğince biliyorum istediğin kadar yürü yemeyi ayarlamazsan kilo veremezzsin aama sana tavsiyem bi spor salonuna yazıl neden dersen kilo vermek war kilo wermek war senin sağlıklı kilo vermen lazım bence bi spor salonuna yazıl uzman yardımı al neden dersen bu sekilde 10 kilo veriyorsan belki 6 7 kilosu kas olur ve sağlıklı olmaz ama hafif ağırlık sporu eklersen buna kas kütleni korursun ona göre protein ağırlıklı beslenmelisin ki yağdan yakmalısın bi spor salonuna işi bilen birine git derim :)

0|0
    0|0
    • Zaten spor salonunda bunları yapıyorum :)

• Spor yaşam tarzıdır bu kadar yoğun spor yapıp bedeni alıştırdıktan sonra bırakırsan

herşey daha kötü olur böyle bi soru sorduğuna göre tecrübesizsin

Yani salona gitmeden başarı sağlayamazsın

Bu yaşta eklemlere kaslara vereceğin zararı ilerde kimse düzeltemez

özellikle bel boyun diz eklemleri

Dediklerimi şuan anlayacak psikolojide değilsin ama umarım anladığında geç kalmş olmazsın

0|1
    0|0
  • Bunların yanında diyet de yaparsan haftada 2-3 kilo verebilirsin denenmiştir daha önce :)

0|0
    0|0
  • ineceğin kiloda kalmak için diyet değil, beslenme alışkanlıklarını kökten değiştirmelisin

yoksa aynı kiloya geri gelirsin

sporu ve beslenmeni öyle bir ayarla ki, ben artık böyle yaşarım hep diyebileceğin seviyede olsun

yoksa hiç uğraşma bence

0|0
    0|0
  • Çok yükleniyorsun, eğer bunları spor salonunda yapıyorsan programını değiştirmeleri gerek. Kilo kaybın vücunun vereceği tepkiye bağlı ama hızlı kilo vermek hızlı kilo almanı sağlar. Bence bir uzman kontrolünde kilo ver.

0|0
    0|0
  • ben hızlı kilo almış biri olarak haftalık yemek miktarını yarıya düşürdüm, haftada 3 gün kondisyon+kardiyo çalıştım, tuzu falan kesmedim sana da kesmeni önermiyorum vücudun ve sağlığın için gerekli birşey, 81 kilodan 70 kiloya yaklaşık 5-6 haftada düştüm.

0|0
    0|0
  • 150-300 arası mekikmi yok yaaa ben onca sene sporu boşa yapmışım.

0|0
    0|0
    • Mekik derken spor aletiyle.

Ağırlık çekiyorsun hatta mekik yaparken.

Ben 20-40 arası yapıyorum şu an.

• Sen yağ yakımı için spor yapıcaksın belliki..bunlar biraz fazla gelebilir vücuduna..hızlı kilo verirsin fakat yağ harici kas dokusundanda çok kaybedersin. Ama haftada 1 kilo garanti verirsin.Haftada 6 günde spor yapılmaz.3 gün yaparsın 4 gün yaparsın. Spordan sonra çikolatayı kas yapmaya çalışanlar yer.onlarda bildiğin çikolata değil protein bar yer.

0|0
    0|0
  • Ben haftada 4 gün yaklaşık 2 saat spor yaparak 3 ayda 0 kilo verdim boyum 1.84 kilom 85

düşün artık :) bu işlerin bünyeden bünyeye nasıl değiştiğini. En iyisi bir diyetisyenle görüşüp bütün ölçümlerden geçmek, ona göre bir program oluşturmak.

0|0
    0|0
  • Spordan sonra vişne suyu içeceksin kardeşim... Yorgunluğunu alacak...

Vişne suyundan başka, haricen bütün şekerlerden uzak duracaksın..

1.5 ayda fazlalığın oolan 10 kg ağırlığı üzerinden def edebilirsin...

0|0
    0|0
    • Fişne suyu <3

:D :D

• Bende çok severim. <3 Üstteki iletilere baktığımda bir Futbolcuymuşsun.. Bu spor seanslarını dengelemen gerekiyor. Futbolla uğraşan bir insan, futbolu bıraktıktan sonra metabolizmayı düzene sokmazsa aşırı kilo alma eğilimi gösteriyor. Bunun en iyi örneği; bir zamanlar Dünya'nın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Luis Ronaldo'dur...

• Futbolu 2 yıl önce sakatlandıktan sonra bıraktım ve kilo almaya başladım :)

Bırakmışım yani.

• boğazını tut gerekli besinleri al haftada kilona göre 3 kilo falan verirsin bu demek oluyor ki 30 hafta sonra 0 kilo olacaksın bu durumda yok olursun :P

0|1
    0|0
  • Dostumsporu abartma kaslardan yakarsın. Çikolatadan şekerden yağdan uzak dur, proteine ağırlık ver ve en yakın zamanda bir kalori cetveline bak :)

1|0
    0|0
  • Bu programla çook hızlı verirsin. Ben 75 günde 103den 80e düştüm... Üstelik senin ki gibi bi programı yoktu.

0|0
    0|0
  • Spordan sonra çikolata yersen yaptığın spor bosa gider

0|0
    0|0
  • yazdıklarını kesinlikle sabah aç karnına yapmalısın etkisi daha fala olacak yalnızca suyu günde 4 litre tüketmelisin ve en önemlisi hayatından şeker ve şeker ürünlerini tamamen çıkarmalısın ;)

0|0
    0|0
  • Kalorilerini say kardeşim. Spor daima 2. plandadır.

0|0
    0|0
  • 1- Kola içme

2- Çaya kahveye şeker atma

3- Bu dediklerini yap.

4. Akşam 7 den sonra ağır bişey teüketme

5. Ayda 8 kilo vermezsen gel bana zararlarını karşılarım. :D

0|0
    0|0
  • Ayda 5-6 kilo versen yeter fazlası halsizliğe yol açacaktır.

0|0
    0|0
  • mal adam 300 mekik çeksen sixpack olur 7 ayda

0|0
    0|0
    • Spor aletiyle yapıyorum. Ve zorlamıyor ki.

+ 300 başlangıç için.

• göğüs ölçün kaç kas olaraktan

• abi yemek de önemli az ye

0|0
    0|0
  • ben spor yaparak kilo alıyorum ve almayada çalışıyorum ne vermesi bea.

0|0
    0|0
  • Haftada 2 kg den fazlası zarar verir... bu yüzden dikkatli olmalısın

0|0
    0|0
  • bana ulaş her turlu yardımı yapim sana

0|0
    0|0
  • Akşam yemek yeme, sabah ve öğlende az ye

anında kilo verirsin ben bu şekilde 30 günde 25 kilo verdim

0|0
    0|0
  • ilk önce önemli olan kilodan ziyade yağ yüzden mesela ben 187yim kilom 85 ama yağ yüzdem 6 ve şuan ki yaptığın program bilinçli değil bir trainerla çalışmanı öneririm ona sana herşeyi anlatıcaktır üstelik bir anda fazla kilo vermek zararlı kilo verme işlemini uzun zamana yay daha sağlıklı olur ayrıca kalori yakmak istiyorsan mma öneririm saatte yaklaşık 1000 kalori yakılan bir spor

0|0
    0|0
Yükleniyor...