Body ile uğrasan beyler yardımcı olurmusunuz?

bende 2 tane 5 kg lık dumble var.. bugun basadım calısmaya.. bende evde yapılacabılecek hareketler var. bodytr. com dan indirmiştim. 1. gün göğüs kol ( 8 egzersiz ), 2. gün omuz arka kol ( 8 egzersiz), 3. gün sırt kanat ( 4 egzersiz ), 4. gün bacak ( 4 egzersiz) bu sekılde hazırlanmıs bir program var.. ben bunları kac kez yapacagım? bugun ilk olarak aksam basladım gögüs ve kol egzersizleri 8 tane. her bir egzersizde 15 sefer yaptım. 15 den sonrasını kolum kaldırmıyor. yani 15carpı 8 =120 tane yapmıs oldum. günde kac kez yapıcam? günde 3 kez yapsam olur mu? yani sabah ogle aksam? birde kalan 3 günde napmam lazım? yani 4. günden sonra programı başa mı sarayım yoksa haftanın kalan 3 günü dinleneyim mi? ya da 1 gün mü mola vereyim nasıl yapmalıyım?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Önce ısınacaksın. Sonra kendine en fazla 8-10 tekrarlı setler koyacaksın. İlk haftalarda bunun sayısını 4-5'ten yukarı çekme (5x10 uygun olabilir). Egzersizleri yaparken hızlı yapmadan ağırlığı hissetmeye çalışarak yavaş yap. Ayaktayken asla dumbelllara yüklenme. Bacak çalıştığın gün başka yeri çalışma.

Unutmadan, olabildiğince ağırlıksız çalışmaya özen göster. Aletsiz egzersizler kas hacmini çok arttırmaz ama, ağırlık çalışmaktan hem daha sağlıklıdır hem de sakatlanma riskini azaltır. Eğer olimpiyatlara, müsabakalara hazırlanmıyorsan sırf güç için çalışacaksan haltere falan bulaşma, kas hacmi güç demek değildir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Çok değişik soruların var. Genel bir özet geçeyim zaten sorularının cevabını alacaksın. Öncelikle ilk kez çalışmaya başlıyorsan ısınma programı ile işe girişmen daha faydalı olacaktır. Yani daha ilk programdan göğüs-ön kol, omuz-arka kol vs. gibi programı bölerek bölge çalışmak faydalı olmaz kanımca. İleride orantısız büyümelere veya kolay sakatlıklara yol açabilir.3-4 haftalık tüm bölgeleri çalıştıran hafif bir programla işe girişmek daha faydalı olacaktır.8*15 şeklindeki sistemle çalışmışsın. Kendinin bulduğu bir sistem anladığım kadarıyla. Amacının ne olduğunu bilmediğim için buraya karışmıyorum ama 8 set fazla. Günde 3 kez değil 1 kez çalışılır ve gün aşırı çalışma sistemini benimsemen şimdilik daha iyi olacaktır.

0|0
    0|0
    • sistemi kendim bulmadım. bodytrforum die bir site var orda bir abimiz paylasmıs resimli gif şeklinde yapmıs hazırlamıs guzelce. evde egzersiz yapanlar ıcın hazırlanmıs bir program zaten.. istersen resim olarak atabilirim bakmak istersen.. bir amacım yok.. sadece spor yapmak ıstıyorum ben.. koşu ve diyete ek olarak body de eklemek ıstedım..

• Sporu bırakma tabiki. En makulü en yakın spor salonuna yazılıp çalışmak ancak böyle bir imkan yoksa evde de idare edilebilir. Ama 5'er kiloluk dambıllarla nereye kadar. Vücut ağırlığıyla şınavdır, barfikstir vs. tempolu bir şekilde yaparsan etkisini daha çok görürsün.

• su an o zaman sadece spor yapım ben body ı bı sure ertelemek daha iyi olacak benim ıcın

• 5 KİLO İLE BİR cacık olmaz spora gitmelisin bu ağırtlık ve programla kası parçalar hoş olmayan bir kitle kazanırsın
    bu iş profluk ister siteler güzel ama 5 kilo felan spora git spora soru sorma diyeceğim bu kadar

0|0
    0|0
  • Spor salonuna git

0|0
    0|0
    • dostum bahene ama zamanım yok :) bide oraya para veremem su yoklukta :S

• aynen o yüzden evde dedik o da hatalı diyorsunuz :)

Yükleniyor...