SPORCU VEYA DİYETİSYEN OLANLAR SİZCE NE YAPMALIYIM?

Spora gidiyorum diyet yapıyorum bu arada full protein tüketiyorum
----SABAH
1 dilim ekmek üstüne salça sürüyorum (bimdeki kahvaltılık saçlar çok güzel oluyor :)
1 yumurta
Çingene salatası yiyorum yağ felan yok içinde
----ÖĞLEN
Salata
Tavuk gögüsü ızgara
Bulgur 4-5 yemek kaşığı
----AKŞAMda
Salata
Tavuk gögüsü ızgara veya köfte
ayran
Belki 1 kase çorba

----Günde 3 litre su içiyorum, 3 Büyük Fincan (langar gibi olanlardan:D) yeşil çay içiyorum

Asıl sorum şu işe gidiyorum 18:45'de evde oluyorum akşam öğünümü yiyorum köpeğimi dışarı çıkarıyorum 19:30'da eve gelip bir sade kahve içip 20:00'da spora gidiyorum ve artık hiç bişey yemiyorum
Sizce yaptığımda bir yanlış var mı?
Öğünler fazla mı? yane hassas terazi yok öyle göz kararı (kuru fasulyeyi kez abi asdf)

SPORCU VEYA DİYETİSYEN OLANLAR SİZCE NE YAPMALIYIM?

Güncellemeler:
180 boyunda 97 kiloyum

0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

• Yine yapılan beslenme yanlışlıklarından biri. Karbonhidratı, yağı neredeyse tamamen kesmek vücuda iyi gelmeyecek aksine alınan protein yağ ve karbonhidrata dönüştürülecektir. Bir kere yağdan kaçılmamalı. Trans ve gereksiz doymamış yağlar vücudu mahveder. Ayrıca basit şekerden de uzak durulmalı. Bunlar dışında karb. yağ ve protein vücut ihtiyacınca alınmalı. Sabah akşam tavuk ızgara yemek yerine, sabah daha yoğun bir kahvaltı yapabilirsin. Yumurtayı 1 yeme de 2 ye. Tam buğday ekmeğinin üstüne bal sür vs.

0|0
    0|0
    • Ben karbonhidratı kesmiyorum ki sabah yumurtadan gelen karbonhidrat var bundan sonra 2 dilim ekmek yer veya 1 de olabilir 2 yumurta yerim zaten öğlen yemeğinde 5-6 yemek kaşığı bulgur pilavı yiyorum ordanda karbonhidrat geliyor tavuk gögüsünü tost makinasında pişiriyorum üstüne yağ fırçası ile zeytin yağı sürüyorum zaten tavuğun kendi yağıda var

• Verdiğin rakamlar çok cüzzi.4-5 kaşık bulgur pilavı da öyle aman aman bir miktar da değil. Boy ve kilona göre 3000 kalori civarıyla beslenmen lazım. Muhtemelen bu sayıyı az çok karşılıyorsundur ama büyük çoğunluğu proteinden gelen kalorilerle bu gerçekleşiyor.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Sabahları çay ile brlikte domatesini salatalıgını güzel kahvaltını yap yarın dilim ekmekle ara öğün olarak kepekli veya lifli krakerler var olmadı elma ye öğle ve akşam tavuk yemeni sevdim bende aynısını yapıyorum bazen de ton balıgı olabilir sadece porsiyonunu azaltabilirsin gün içinde şekersiz çay , salata (yağsız) sınırsız yiyebilirsin ben böyle sporla birlikte 6 kilo verdim tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • boy kilo önemli

0|0
    0|0
    • 180 boy 97 kiloyum (eylül ayında 89 kiloydum) okul iş felan bütün otur otur kilo aldım :O

• sabah kahvaltını yap, sakın ara ögünleri kaçırma, günde 1 fincan yeşil çay içebilirsin (ödem için) akşam altıdan sonrada atıştırmayı kes. sadece bir adet meyve yiyebilirsin

• yok hayır :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Sabah kalktığında fazla kaçırmadan kahvaltı yap
    Öğlen meyve tüket

Akşamları yemek yeme

yatmadan önce bol bol su içmeyi unutma

0|0
    0|0
    • Kas kaybedeyim sonra

• 1 saat önce yiyorum

• Tamamdır o zaman sorun yok

Ama dediklerimi de uygula istersen :-)