Böyle bazı insanlar var dertlerini kederlerini içlerinden yaşarlar. Bu insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Görüyorum bazen böyle hep bır duvar örüyorlar sevdikleriyle. Acı çekiyorlar üzülüyorlar ama sorunlarını paylaşmıyorlar. Anlat paylaş diyen sevdiklerinede senle nıye paylaşayım paylaşınca azalıcakmı acılarım sen nıye çekesın benım acımı dıyorlar . Böyle insana ne demek lazım yada ne denir .Böyle olanlarınız var mı yada.

0|0
9|17

En İyi Kız Görüşü

• Paylaşmak istememesini anlayabilirim de, sana niye anlatayım azalacak mı gibi saçma ters tepkiler vermeyi anlamıyorum.

Konuşmak istemiyorum denir geçilir, karşıdaki de ısrar etmemelidir

Bende anlatmayı tercih etmeyenlerdenim ve sevmem pek ama terslememde, ya belli etmem ya da konuşmak istemediğimi uygun bir dille izah eder geçerim terslemem.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Valla paylaşacak kimsem olmadığından içimde yaşıyorum dertlerimi, acılarımı, öfkelerimi, özlemlerimi, tutkularımı, hayallerimi, korkularımı...

Biri girip hayatıma, "ANLAT" dese, öylesine birikmişler var ki...

0|0
    0|0
  • böyle insanları sözlerle ikna edemezsin çıkın dolaşın biraz bir yerlerde bir şeyler için hep farklı muhabbetler aç dertlerini unutturmaya çalışacak şeylerden yola çık mesela. Anlatmak istemiyorsa çok üsteleme inatçıysa fena ters teper

0|0
    0|0
    • Yok üstlerine gitmiyorum zaten. Denıyorum bırakıyorum . Cevap ıcın tesekkurler yardmcı oldun.

• önemli değil arkadaşım..

• Dibine kadar böyleyim tek bir farkla.

Paylaşmam kimseyle ama bu acımı sen yaşama diye değil sadece.

Acı, Dert, Keder bunları omuzlarında taşımaya alıştıysan eğer yani kaldırabiliyor isen tek başına paylaşmanın manası ne ola?

0|0
    0|0
    • Anladım. ama tanıdığım insanlar omuzlarında taşımaktan vazgeçmış gıbıler tuhaf yanı

• o acizliktir, kabulleniştir, boyun eğmektir.

zordur ama üst üste gelince dertler ki tek başına hiç gezmezler öğrenir insan.

öğreniyor.

• Evet haklısın cevap ıcın teşekkürler

• aslında her insan öyledir sen burada dertlerini sıkıntılarını paylaşan insanların bunu en yakın dostlarına dahi anlatamadıklarının farkındmasın?

0|0
    0|0
    • Herinsan değildir ya ben paylaşmaya çalışıyrum en azından değer verdıklerımle dostlarımla yardımcı olamasalar bıle yanımda olduklarını bılmem yetıyor cevap ıcın teşekkürler.

• vallahi ben herkese söyleyemiyorum arkadaşım bu zamana kadar 1-2 kişi bilir derdimi bide burda açıkladım bence asıl olan söylenmez... paylaştım demiyosun paylaşmaya çalışıyorum diyosun dikkatini çekerim...

• İçinde fırtınalar koparken, kan kusarken bile kızılcık şerbeti içmiş gibi davranırlar. Duygusal insanlardır, dertleri ve sevinçleri paylaşamadıkları için hayatı hep duruk yaşarlar.

0|0
    0|0
    • Duruk yaşamayada mahkumlar şu dakıkadan sonra efenım. Cevap ıcın tskler.

• Paylaşılan dertler azalır

Paylaşılan mutluluk çoğalır

ama bizim toplumumuz

henüz mutluluğu paylaşmaya hazır değil

0|0
    0|0
    • Ne kederı ne mutlulugu paylasmaya hazır bazıları... cevap ıcın tesekkrler

• Bazı insan da yaratılışı gereği çekingen olur

Anlatmak istemez , empati kurmak gerek

Anlatınca o acıyı tekrar yaşayabilir

• ben bole bırı degılım..sıkıntım varsa ıcımde buyur dağ olur..sonucta sıkıntı paylastıkca azalır..paylasırım en yakınımla fakat benım sıkıntım yuzunden baskasınıda sıkmak ıstemem en yakınımda olsa..

bu konu hakkında karısıgım bıraz ..bazn cok ketum olurum baznde cok acık

0|0
    0|0
  • böyle insanlara derdini paylaş demek yarasına tuz basmaktır hiç sıkıntısı yokmuş gibi normal davran

0|0
    0|0
    • Sorunlarını bana yansıtıyorsa yokmuş gıbı davranamıyorm.Cevap ıcın tskler.

• o zaman biraz sert ol ya sana yansıtmamasını yada anlatmasını söyle tahminen bir daha yansıtmaz :)

• ben kimseyi sıkmak istemem bu konuda ,gzel şeyleri paylaşırımda ,kederleri kendime saklarım heppp,çünki anlastıyorsun arkadaşına sana karşı kullanıyorlar

0|0
    0|0
    • Oda ayrı bı bakış açısı tabı ... o onların ayıbı. cevap ıcın tesekkrler.

• bendenmı söz edıyorsun ne düşünuyorum paylastıkca azalacakmı demıyorum ama paylasmıyorum

0|0
    0|0
  • Bende anlatmam hiçbir derdimi çünkü kendim çözmeye çalışırım , dertlerimde normal karşılanmıyor zaten

0|0
    0|0
  • Onların acı çektiğini onlar demedikçe anlayamazsın.Ayrıca sen ona istediğini de; o yine bildiğini okur.İsterse gün gelir, zaten anlatır.

0|0
    0|0
  • ben öyleyim dert benim hayt benim ..bir arkadaş olarak dertlerimi dinlemede beni eğlendirmeyi bil yeter,diye düşünenlerdenim

0|0
    0|0
  • yazııık derim. hayat güzel.

0|0
    0|0
  • onlardan biri benim

0|0
    0|0
  • empatinin dozunu kaçırınca işte böyle sapıtıyolar

0|0
    0|0
  • Ben senin dediğin gibiyim. Ne gereği var ki anlatmanın? Anlatınca azalayacak mı çözülecek mi? Hayır.

Eski sevgilim söylemişti "Kendine ördüğün duvarların var ve yıllar geçmesine rağmen ben bile içine giremedim. Ben, ailen aşamadık o duvarları. Kendini yalnızlaştırıyorsun..."

Tumblr'ı seviyorum biliyorsun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Dostum olduğuna inandığım bikaç kişi var,onların dışında kimseyle derdimi paylaşmam.

Gün geliyor anlattıklarımı başkalarına anlatıyorlar,içime atarım daha iyi.

0|0
    0|0
  • zaaflarını öğrenmenizi istemiyolar çünkü. kibirden oluyo hep bunlar. yıkılmadım ayaktayım,hepiniz vız gelir tırs gidersiniz modları işte. çok üstüne gitmeyin,daha da kaçar sizden ve içine kapanır. ihtiyacı oldugunda,zamanı geldiğinde anlatır zaten herşeyi.

0|0
    0|0
    • Cevap ıcın tesekkur ederm bende öyle yapıyorm.

• en iyisi. çok takmamak lazım,kendi hayatına işine gücüne bakmalı. bi de bazen gereksiz yere büyütüyoruz insanları,olayları...

• hayat paylasinca gozel

0|0
    0|0
  • Ben öyleyim paylaşmam.Kendim halledemediğim bir derdi bir başkası nasıl halledecek?

Ben hallederim sorunlarımı

0|0
    0|0
    • Bilemem en azından tek basına yuklenmek zorunda kalmazdın senı anlıycak bırı olurdu dıye dusnuyorm

• anladım pekı cevap ıcın teşekkürler.

• karşısındakine güvenemez çünkü daha önceden defalarca kazık yemiştir o yüzden susar..

0|0
    0|0
  • Paylasamiorum .. anlatmak istsemde.

0|0
    0|0
  • Ne halleri varsa görsünler.

0|0
    0|0
  • sus sus nereye kadar ki ama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...