Parfüm reklamları hakkında ne düşünüyorsunuz beyler?

Hayırlı akşamlar.Sosyal medyada gördüğünüz parfüm,deodorant vb. ürünlerin reklamlarının bilinçaltına erkeklerin kolay elde edilebildiği mesajını verdiğini düşünüyor musunuz?Daha geniş bir bakış açısıyla düşünürsek bu mesajlar ilişkilerimize de yansıyor olabilir mi?

Not:Özellikle ismini vermediğim ama bu aralar çok gündemde olan bir markanın reklamında daha belirgin.

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• bir tek parfüm olsa. alakasız şeylerde bile kadını kullanıyorlar. hayır motor sovunda bile son model bir motosikletin üzerinde ne işi var kadının arkadaş. kadının cinsel obje olarak kullanıyorlar. sırf erkekleri çekmek için. tamamem subliminal mesaj içerikli hpsi

1|1
    0|0
    • güzel bir bakış açısı,

katlıyorum sana:)

• amin,hidayete ermeyi nasip etsin inşaAllah:)

Erkekler Ne Diyor 11

• eskiden bir reklamı vardı. "hiç tanımadığınız bir erkek size çiçek verirse şaşırmayın"

bu reklamı yapanlar; biz türk erkeklerinin tanıdığımız ve sevdiğimiz kadınlara bile çiçek vermediğimizi, reklamdaki ablaya çiçek vermek için illa o parfümü sıkmış olması gerekmediğini, yolda hoşumuza giden kadınlara çiçek vermek yerine daha masrafsız olan "yirim seni" ibaresini tercih ettiğimizi bilmiyorlar sanıyorum.

bu tür bizim parfümü sür asansörde kadınlar seni sıkıştırsın yakanı paçanı parçalasın mesajlarının milletin salak yerine koyma ve faydalanma olduğunu düşünüyorum.

ilginç ve güzel soru içinde teşekkürler.

1|1
    0|0
  • Sadece parfümde değil bütün ürünlerde kadını obje olarak kullanıyorlar, Bir erkek olarak bu durumdan rahatsızım kadınları basitleştirdiklerini aşağıladıklarını düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Hayırlı akşamlar efendim. Öncelikle dediğin gibi çoktan bilinç altına yerleşmiş bir durumda. bugün kadınlar da erkekler de hep karşı cins için bunları yapmaktadır. Makyaj, süs, parfüm vs. Zaten bütün bunları sende biliyorsun ve bildiğin bir soru sorduğun için çok da detaylı cevap veresim gelmedi. :)

1|1
    0|0
  • Adı üzerinde reklam. Mutlaka abartı olacak ki ilgi çekip satsın. Reklamları ciddiye alan aklı başında birinin olabileceğini düşünmüyorum.

1|0
    0|1
    • bilinçaltına verilen mesajlar hakkında bir bilginiz var mı?

dediğiniz doğru ama bu yadsınamaz diye dşn.

• Bilinç altına etkisi olan gizli reklam çalışmalarına izin verilemesini doğru bulmuyorum. En basitinden haksız bir eylem olarak görüyorum.

• eylemin haksız olması uygulanmadığını göstermez,katılımınız için teşekkürler.

• Adamlar ürünü öyle bir pazarlıyorlarki hakikaten sanki parfümü yada dedorantı alırsan tüm kızlar etrafında pervane olurmuş gibi bir his oluşturuyorlar bazı cahil kesimin kafaısnada bu kazınıyor e haliyle mantığı çalışmayan herkes sazan gibi atlıyor ister istemez . Pek mantığın almadığı gerçekten hoş olmayan reklamlar bunlar.

1|0
    0|0
  • Bir tek fısss hurrraaaaa erkek ordusu koşuyor arkandan :D

0|0
    0|0
    • :)

insan ilişkilerine yansıyor mu sence bu?

mesela bayanlar erkeklere istemeden de olsa bu mesajların etkisiyle erkekleri basit görüyor olb. mi?

• çok küçük şeyler yönetiyor zaten bizi mümkün olduğunu düşünüyorum öyle bir şeyin..

• Sublumınal mesaj kesinlikle var...Tahrik edici cinsel içerikli parfümler sıradanlaştı...

1|0
    0|0
  • reklamları bilmem ama bayan parfümleri cinsel istek uyandırmak için yapılmiş ve oldukça başarılı :)

1|0
    0|0
  • benim üstüme kız düşecekse gökten yicek ekmeğim olmasın parfüm alırım :D

0|0
    0|2
    • :))

pişman olma ihtimalin de var,bir parfüm için senin üzerine düşen biri ne kadar değerli olur?

• pişman olmam hayattaki değer yargılarım gayet sağlam ben bunu yapan beyni boş cüzdanıda ama marlboro su i phone eksik olmayanlara lafım

• Beni oynatsalar keşke :(

0|0
    0|0
    • neden?

yalancı sevginin,ilginin ne önemi var ki...

• Ben sadece reklamda oynamak isterdim hacı, kızlar umrumda değil :D

• :)))

tamam,hayat sana güzellikler getirir inşaAllah

hayırlı akşamlar

bir de hacı deme,kaba oluyor...hacca falan gitmedim bu anlamda dediysen de

• reklama aldırış etmiyorum bak ben şu şekil alıyorum

-adamım kolay gelsin

-saol hoş geldin

-ne alalım

-nasıl birşey düşünüyorsun

-karıştırsak bu sefer

-var mı aklında bir şey?

-E118 E87 yapalım

-tamamdır

-hadi kolay gelsin

süper bir koku çıkıyor ortaya doldurtuyorum :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Gösterişli ve ilgi çekici reklamlar tabii ki insanoğlunda fazlasıyla , gerek bilinç altı olsun etki bırakıyor. ~

1|0
    0|0
  • trafikte kadın sürücülere demediklerini bırakmazlar ama araba reklamlarında ya da galerilerde arabanın yanında içinde önünde arkasında kadın vardır... nasıl bir ironi bu

1|0
    0|0
    • :)

farklı bir bakış açısı ama orada amaç arabaya toplamak dikkatleri,sürücülükle alakası yok gibi?

• hmm...doğru,bu açıdan düşünemedim

sağol katılımın ve değerli yorumun için:)

• ARABANIN BAŞINA GİDENLERİN ÇOĞU ARABAYI ALAMAYACAK DURUMDA OLAN İNSANLAR ARABAYA 1 KERE UF DEDİKTEN SONRA MANKENE DÖNÜP DÖNÜP OFFFFF DİYEN HATTA ARABA FUARINDA GÜZELLİK YARIŞMASI DÜZENLEYENLER BİLE VAR O ARABADA ŞÖYLE HATUN VAR BU ARABADA BÖYLE HATUN VAR DİYE SONRA OTOBÜSE BİNİP GELECEK FUARA KADAR KONUŞULACAK TEK ŞEY MANKENLERDİR. ERKEK İŞTE NE YAPARSIN.KADINLARDA YANLIZCA GÜZELLİKLERİ İŞE YARIYOR TRAFİKTE YÜZDE 80 KÜFÜRÜ HAK EDİYORLAR BU DA BÖYLE BİLİNE

• Parfümü değil seksi tanıtıyorlar.En ufak şeyde bile erkek ve bayan yakınlığı.

1|0
    0|0
  • kesinlikle erotik :) beni baştan çıkartıyor :)))

0|0
    0|0
    • bu kadar kolay olur mu ki bu işler?

• ya tabiki öyle bi an tersinidüşündüm

• :))

sen yine de kolayca baştan çıkma...ne olur olmaz

hayırlı akşamlar.

Yükleniyor...