Fenerbahçe Avrupada başarılı değil midir?

Ulan gasaray Türkiye'yi avrupaya tanıtıyormuş Fener başarılı değilmiş. Bunu diyen basketbolda bu yıl herkesten fark yiyen takımın taraftarı. Başarısız dediği takımda avrupada Fınal Four'a kalmış takım. Neyse bizim başarılarımız şöyle
Gol yemeden şampiyon olarak rekorlar kitabına girdik
Olimpiyatlara en çok sporcuyu göndererek yine rekorlar kitabına girdik
Her yıl Basketbol, Voleybol, Masa tenisi ve yelken gibi sporlarda avrupa şampiyonluğu kazanıyoruz.
Türkiye'de müzesinde en fazla kupaya sahip kulübüz
Bu liste uzar gider siz uefa kupanızla övünürken atı alan üsküdarı geçti be ezikler. Siz biraz futbolda iyisiniz diğer branşlarda tırtsınız. Biz ise bir spor kulübüyüz!
Peki şimdi tekrar soruyorum. Fenerbahçe Avrupada başarılı değil midir?

Güncellemeler:
Uluslararası alanda da önemli takım başarılarına imza atan Fenerbahçe, Futbol (1968), Voleybol (2009) ve Tenis (1932) sporlarında "Balkan şampiyonu" olmuştur.
Futbol Takımı, tarihimizin ilk uluslararası başarısı olan "Balkan Şampiyonluğunu" (1968) ülkemize getirmiştir. Kupa Galipleri Kupası’nda (1964) çeyrek final oynamış, yakın geçmişte ise Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali’ne kadar yükselmiştir (2008). Futbol Takımı, birçok Avrupa ve Dünya devini yenmiş ve değişik turlarda elemiştir.
Yüzme Takımı, Avrupa çapındaki en büyük kulüplerarası şampiyona olan CIJ Meet Kupası’nda iki kez "Avrupa Şampiyonu" olmuştur.

Boks Takımı, 1999 yılında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ikincisi olmuştur.
Masa Tenisi Takımı, Avrupa’nın 2 numaralı kupası olan ETTU Cup’ta finalde mücadele edip Avrupa 2.’liğine ulaşmıştır.

2007-08 sezonunda hem Futbol, hem Erkek Basketbol, hem de Bayan Basketbol takımları Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynama başarısı göstermiştir

0|1
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş Türkiye de malesef futbol harici branşlar önemsenmiyor. Ben bir Beşiktaşli olarak Fenerin diğer branşlara da gereken önemi vermesini her zaman takdir ederim. Futbola gelince de gs nin geçmiş başariları yadsinamaz ama bu sene hem futbolda hem basketbolda avrupa da rezil olmuştur bunu da kabul etmek gerekir. Bence futbolun yaninda diger branşlarla da gelecekte Türkiye en iyi sekilde temsil edilmelidir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 10

• Dünyada kabul gören futboldur futbolda iyiysen büyüksen büyüksündür basketbol hentbol su topu bunlar kimse kusura bakmasın avuntudur sende çok iyi biliyosunki takımları büyük yapan futboldur kimse kimseyi kandırmasın Türkiyedir Galatasaray ama Fenerbahçede iyidir bizden sonra.

0|2
    1|2
    • Eğer öyle bir şey olsaydı dostum Real Madrid beni büyük yapan futbol deyip basketbolda zirveye oynanamazdı :D klasik gs avuntusu diğer branşlarda rezil olan bir kulübün kendini böyle saçma şekillerde avutması pek şaşılacak bir şey değil

• Chelsea Manu Bayern nerde basketde? Daha birçok kulüp syarımki basketbol takımı bile olmayanlar var kendinizi kandırmayıon fener basketde kupayı alsa nolcak? Futbolda ligde şampiyon oldunmu herkes kutlar basket birgün konuşulur oda basket severler tarafından.

• Basketbolu ya da yüzme sporunu ancak futbolda hiçbir başarısı olmayan aksine Avrupada şikeden ceza almış bir takımın taraftarı önemser zaten. Takımları büyük yapan her zaman futboldur ve Galatasaray'ın başarılarını Türkiyede hiçbir takım uzaktan bile yaklaşmaz. Galatasaray Uefa Kupası'nın yanı sıra Uefa Süper kupası ve Milenyum kupasınıda almış ve bir zamanlar Dünyanın en iyi takımları sıralamasında 1. Sırada yer almıştır
    Nasıl bugün bir Türkiye Kupasının değeriyle bir Şampiyonlar Ligi Kupasının değeri aynı değilse futbolda kazanılanlarla diğer branşlarda kazanılan kupalarlar aynı değerde değildir.

0|1
    0|1
    • Bir futbolda biraz iyi olan takımın taraftarının böyle bir şey demesi gayet normal. :D Klasik Gs'li avuntusu. Fenerbahçe Türkiyenin en başaralı spor kulbüdür. Türkiye'ye şikeyi getiren takımın taraftarının bunu söylemesi de ilginçtir. Fenerbahçe Balkan kupasını futbolda alarak Türkiye'ye ilk avrupa başarısını getirmiştir. Dünyada gol yemeden şampiyon olan tek takımdır.

• Bunu Avrupa'da futbol ve basketbolda fark yiyen siz diyorsunuz haha. Ulan diğer branşlarda dünya şampiyonluğunuz yok burada laf kalabalığı yapıyorsun

• Aynen su topunda başarimiz yok hahahhaa

• Futbolda bayern munchen neyse
    baskette fenerbahçe odur...
    Futbola gelirsek hiç bir türk takımımız basarılı değildir almanyada sıradan bir takım bile bizi perişan eder...

1|1
    0|1
  • kardeş

ülkede şikebahçe olarak anılan

ve dünya ya

şikeci takım olarak adı geçen klüpten de bahset biraz...

avrupaya rezil ettiniz mk

0|1
    1|1
    • Bunu Basketbolda Türkiye'yi rezil eden siz mi diyorsunuz. Yapma dostum yapma. Şikeyi bu ülkeye siz getirdiniz.

• dediğin gibi olsun hocam..

• Abicim bir UEFA kupanız var bide şike lafınız harbi sıkılmıyormusunuz ya şahsen ben o kadar söylesem sıkılırım 😃

• Gsliler bizim uefa kupamiz var diye takildilar
    Beşiktaş basketbolda eurochallange kupasını aldı ama hic sözünü etmiyoruz
    Aynı kupayı onlar alsa dillerinden düşmez
    Senin dediğin bunun gibi

0|0
    0|1
  • Fenerbahçe Avrupa'da başarılı değildir diyenler Allah'ınızı severseniz siz ne içtiniz on numara kafanız var kıskandım sizi valla 😃

1|1
    0|1
    • kardeşim bak
      ben hakkı teslim etmişmiyim ; etmişim dimi..

birazda gerçekleri konuşalım değilmi..

ben takımımı bile belirtmedim bile bak bu arada..
      bu ön yargıyı bırakalım bir kenara bence :)

• Kardeşim şike davasında üç BÜYÜKLER Trabzon'u büyükten saymıyorum bunlar dahil bütün klüpler yargılandı sonuç çıkmadı daha neyin Kafası 😃

• Galatasaray basarili * neyin cekememizliggi bu?
    Bir bu yil euroligde iyisiniz diger branslari zaten kimse onemsemiyor futbolda ise men yediniz gelmjs hala gs ye laf atiyorsun.
    Avrupada ki gururumuz Galatasaray'dir aksini iddaa eden art niyetlidir.

0|1
    1|1
    • Futbolu diğer sporlardan daha üstün gören siz olduğunuz için atı alan Üsküdar'ı geçti. Avrupada yok öyle üstün görme durumu. Avrupada yaklaşık 30 ülke gezdim. Konu Türk sporundan açılınca Avrupa basketbolunun demirbaşı bir kulübe, Fenerbahçe'ye sahipler gibi görüşler belirtilirdi genelde.

• Basarilidir ! Aksini iddia eden eziktir

1|1
    0|1
  • GS nin avrupadaki tek başarısı her takımdan 4 gol yiyebilmek

0|0
    0|1
  • Başarılı dır

0|0
    0|0
Yükleniyor...