Tour Of Turkey e bir göz atalım. Kimler takip ediyor?

Merhaba ,
Bu sene 51. Si düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu nun 5. Etap ı Muğla - Pamukkale yi bugün geride bıraktık. Etap ı beni oldukça şaşırtan bir şekilde bitiren sporcular arasında Lampre Merida takımından Sacha Modolo kazandı. Sadece Quick Step Etixx takımı ile 3 dünya şampiyonunu ülkemize getiren organizasyonun gerektiği ilgiyi görmediğini düşünüyorum. Ki 168 sporcu arasından yine bir çok efsane ismin şuanda Türkiye de bulunduğunu belirtmek isterim. Ne yazikki futbol holiganligi dışında diğer sporların hak ettiği ilgiyi alamadığı ülkemizde böyle büyük bir organizasyon da belirttigim gibi kesinlikle hak ettiği yerde değil. Ama bunların hepsini bir kenara bırakıp ülkemizi onca profesyonel takım arasında gururla temsil eden Torku Konya Şeker Spor oldukça gururumu oksadi diyebilirim. Andre Greipel gibi bir devin önünde Springer olarak etap bitiren Ahmet ORKEN ayrı bir övgüye hak ediyor :)
Etap in Genel özeti ise şu şekilde ;
- 1. Etap Mark Cavendish ( Quick Step Etixx )
- 2. Etap Mark Cavendish ( Quick Step Etixx )
- 3. Etap Davide Rebellin ( CCC Sprandi Polkowice )
- 4. Etap Andre Greipel ( Lotto Soudal )
- 5. Etap Sacha Modolo ( Lampre Merida )
Kazanmıştır. Yarış yarın 6. Etap ı olan Denizli Selçuk ise yarın 11.55 de start alacak ve 188 km koşulacaktır. Ve 3 Mayıs Pazar günü İstanbul İstanbul etap ı için Sultanahmet te olacağız. Büyük bir ilgi bekliyorum bu sene köprü geçişi de olacak inşallah en azından İstanbul da yeterli ilgiyi görür diyorum. Izleyen ve takip eden arkadaşlar varsa yorumları ni almak isterim.
Not: Bisiklet gruplarından bir çok arkadaş katılım sağlayacak ve halk sürüşü havasında geçeceği fikrindeyim. Biraz huzur arayan arkadaslara tavsiye edebilirim. Unutmayın mutluluk iki

Güncellemeler:
*Unutmayın mutluluk iki bacak arasında ;)
Nerede bizim bisikletçi Tayfa :)

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Güzel paylaşım.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler sağolun. Bir insan çekebilirsek ne mutlu bize :)

• Evet bisiklet e sahip çıkan sağlam bir zümre oluştu :) Fakat olumsuzluklar bir çok spora göre oldukça fazla. Ne sürebileceginiz yol nede bilinçli bir toplumumuz var. Son iki yıl içinde bir çok kez dış etkenler yüzünden sakatlık yaşadım. Hastahane de gözümü açtığım da oldu. Doğru bir tabir mi değil mi siz karar verin fakat bence kelle koltuk ta yolculuk yapıyoruz. Piyasa da bulunan müthiş yüksek fiyatlardan bahsetmiyorum bile..

• Bisiklet patenden çok daha güvenli bence..

Ben yeteneklerim ile yol alıyorum trafikte.

• bugün İzmir etabında oldum harika bir ortamdı

0|0
    0|0
    • Bende yarın inşallah İstanbul etabında olacağım

• Git kesinlikle

• Tur u hiç kaçırmadim son etap ı da canlı seyretmek istiyorum. Uzak kalıyor biraz bize ama sabah erkenden kalkıp kesinlikle orda olacağım

Yükleniyor...