Tesettürlüler nasıl giyinmeli sizce?

tesettüre uygun tarz fikirlerinizi bekliyorum.yardımcı olabilir misiniz lütfen

Güncellemeler:
fikir bekliyorum arkadaşlar ve de tesettüre uygun dedim zaten :)

0|0
18|8

En İyi Kız Görüşü

• 1. Basına sal büyük bi şekilde göğüs kısmı belli olmiyacağı bi şekilde sonra yapışmayan tunikler diz kapağına kadar tunik uzunsa dar pantolon kısaysayapışmayan bi pantolon...

2.Shal aynı şekilde sonra altına şalvar tıplı pantolonlar oluyor alta doğru dar olan. Sonra uzun bi yelek dize kadar onu açık bırak bode converse altına...

3. Yine shal:-D Sonra uzun spor veya elegant etek tam yere değmesin bileğin biraz üstünde. Üstüne Badi bide kısa ince bi yelek olabilir...

Ama en çok hoşuma gidenler Boydan yapışmayan çokta aşırı bol olmayan pardesü güzel spor tarzı üstünede büyükçe başörtü omuzlarını yer yerini kapatan... çok göze batmayan sade renklerde...İşte en güzelde bunlar duruyolar çok hoşuma gidior inshaallah bizede bi gün nasip olur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• link bu tarz giyilmemesi şartı ile modern ve güzel giyinen tesettürlü bayanlarımız olduğu kesin.

3|0
    0|0
  • Tek parça kıyafetler genelde hoş oluyor.

1|0
    0|0
  • Üstü Şişhane altı Keşhane olmayacak şekilde giyinmeliler bence. Bakıyorsun tesettürlü ne güzel diyorsun ama sıfır kol penye altta içine girmeye çalıştığı bir pantolon. Kapancam diyorsan tam kapan açılcaksan açıl. Bence başörtünün hiç bir anlamı yok. Herşey kalpte bitiyor..

1|0
    0|0
  • teseddürlülerin defilelerini izle

1|0
    0|0
  • tesettur = carsaf link link

0|0
    0|0
  • kara çarşaf modelleri atanlar var. şaka gibi.

o türban denen saçmalık zaten kadınsı görünmemek, dikkat çekmemek değil mi? yani böyle modelleri kim giyer? öyle biri neden dikkat çekmek istesin? başka bir, din saçmalığı.

1|0
    6|4
  • Nasıl giyinmeleri gerektiğini bilmiyorum da nasıl giyinmemeleri konusunda fikrimi söyleyeyim.Kafa da türban altında bütün hatlarını belli eden kıyafetler giymesinler çok komik oluyorlar.

0|0
    0|0
  • Kapalı olmayan kızların giymeyeceklerı kadar dar kıyafetlerı giymemeli. Kendını rahat hıssettıgı kıyafetlerı gıymesınde br sıkntı göremiyorum.

0|0
    0|0
    • işte ama mesela ne ? :D yani çevrede görüp takdir ettiğin giyim şeklini söylersen sevinirim :) 18 yaşında olduğumu da göz önnde bulundurursan :)

• Bol kesimli etek, çok dar olmayan gömlek, süeter. Üzerinde hırka veya ceket.

• sağol :)

Kızlar Ne Diyor 17

• Sadece bir tavsiye; Tesettürünüzle birlikte, ayak bileğinizden daha kısa etekler elbiseler, pantonlar, vücut hatlarınızı belli edecek ve kısa kollu kıyafetler dışında ne giyerseniz giyin.

Sonra bazı erkekler tarafından "tahrik oldum" diye dalgaya alınmaya maruz kalırsınız...

0|1
    1|0
  • tesettürlü kadınların aşırı dar giyinmesi bana itici geliyor açıkçası. sanki korsa takmış da nefes alamıyorlarmış gibi hissediyorum kimilerini gördüğümde. onun dışında eğer kıyafetleri desenli ise tek renk eşarp takmaları bence daha şık; yoksa o desen cümbüşü rüküş gösterebiliyor kadını.

ha bir de, uzun eteğin altına uzun topuklu giymek kadar itici bir şey yok bence. özellikle tesettürlü hemcinslerimin bu tüm asaleti yok eden hatayı yaptıklarını görüyorum.

0|0
    0|0
  • Tesettürlü hanımların gerçekten neden tessetüre girdiklerini bilmelerini çok rica ediyorum..

Sadce türban veya başörtüsü takmak tesettür değildir..

ve gerçekten o sadelikleri içinde sık olmayı başaran çok hanım var..

1|0
    0|0
    • Allah o hanımlardan olmayı nasip etsin inşallah :)

• sadece başını değil her yerini edepli bir şekilde örtmeli...Şimdi ben kafamda ki türbanlı bayan modelini tarif edemem ama dinimizin uygun bulduğu şekilde olanı makbuldur bence..

1|0
    0|0
  • Dar, üstüne yapışan şeyler giymesinler yeter. Neden başlarını örttüklerini unutmasınlar, her şeyin bir usülü var.

1|0
    0|0
  • link

link blogu : link

link

1|0
    1|0
  • Öyle güzel kapalılar varki bazen özendiğim bile oluyor ama bazılarıda varki altına dap dar pantolon üstüne heryeri belli oan uzun kollu bir badi üstüne eşarp bu kapalı demek diğil..Ayak bileğinin biraz üstünde olan etekler var spor tarzda üstünede bir gömlek giy eşarbınıda güzelce ört daha ne işte...

0|0
    0|0
    • o tarz yapıyorum da her zaman etek giyemeyeceğim.kışın mesela soğuk havalarda pantolon giymeyi düşünüyorum.ama bende aşıdığım örtünün hakkını vermek,layıkıyla yaşamak istiyorum.bu yüzden düşüncelerinize ihtiyac duydum.pantolonla önerilerin varmıydı ? :)

• Allah bizede nasip eder inş bir gün kapanmayı eminim lağıyla taşıycaksın canım :)

• çok teşekkrlerrr :)

• tesettürün altına mini etek file çorap... ne giyebilirsin ki uzun etek yada bol pantolon giycen tesettüre giripte dar bluzlar dar kotlar giyen zihniyeti hiç anlamam ya açılırsın ya kapanırsın bence dar giyinip kendini komik duruma düşürme sende

0|0
    2|0
    • biraz okusan yazdıklarımı öyle olmayacağını anlardın.. inan ben naptığımın yaptığımın şeyin sorumluluğunun farkındayım. her insan gibi giyimime özen gösteriyorum ve fikir almak istedim

• tunik etek hoş duruyo yada etek ceket

1|0
    0|0
  • Tunik, etek ve converse üçlüsü. Tunik ve eteğe uygun bir eşarpla çok güzel bir kombin oluyor.

1|0
    0|0
  • tunik altına panyolon yada etek eşarp hoş olursun zaten tesettürlüler çok şeker oluyor

1|0
    1|0
    • aaa çok teşekkürler bu düşüncene sevindim :)

• 0|0
    0|0
  • Kot spor bir etek(topukların 4 parmak üstünde)genç bayanlara çok yakışıyor. üstüne düz bir uzun kollu bluz/tşört/gömlek renkleri uygun eşarp altına converse. Valla özenmiyo değilim.

0|0
    0|0
    • hakkıyla yapan ,isteyerek bilincinde olarak yapan kişiler için inan gerçekten çok güzel.Allah herkese nasip etsin inşallah..teşekkür ederim fikirlerin için :)

• pantolon için demişsin.Kışın daha iyi olur diye şöyle öneriyim. link bu tarzda üstüne yapışmaz. Üstüne de herşey giyebilirsin zaten.Yine eşarp ayakkabı falan.Bence gayet şık olur. Dar paça kot giyiceksen de boru paça tercih et görüyorumda ben açığım benmkinden dar giyenler var kötü duruyo.

• çok teşekkür ederim :) bende kapalılarda dar pantolon karşıtıyım olmuyor yani.tezat resmen.çok sağolun

• Tatlım tessetürlüysen veya açıksan hakkını vericeksin.. Tabi eşarbı daha düzgün bir şekilde örterek..:=)

link

0|0
    0|0
    • eşarp konusunda çok dikkat ediyorum.o öyle çatı gibi yapanlardan değilim

• hoş çok beğeniyorum aslında ama yaşadığım yerde bulamam :) ama ilerleyen zamanlarda giymek istiyorum yerini bulup alcam inşallah :)

• İnşl.. canım

• son zamanlarda çok şık tesettür kıyafetleri var pantolon tarzında

0|1
    0|0
  • kapalı giyinsin yeter yani başını kapatıp kıçını ortaya çıkartmasın çok çirkin duruyo

0|0
    0|0
    • tesettüre uygun fikirlerin varsa söylersen sevinirim.

• spor etekler guzel duruyo ayrıca kapalılara ceketlerı de cok yakıstırıyorum başörtü olarakda karısık desenler genclere gore hos bence

• tamam teşekkür ederim çok sağol :)

• İstediği gibi giyinsin. -meli, -malı şeklinde değil.

0|0
    1|0
Yükleniyor...