İyi günde kötü günde herşeye evet midir evlilik?

Deli gibi (akıllı) aşık olduğunuz biriyle evlendiniz.

İlk 5 yıl muhteşemdi herşey, masal gibi yaşadınız.

Daha sonra kaza/hastalık nedeniyle felç ve yatağa bağımlı kaldınız.

Bu şu anlama gelir, wc/düş ihtiyacı dahil hiçbir ihtiyacınızı bir başkasının (onun) yardımını almadan yapamıyorsunuz.

Yeni doğmuş bir bebekten hiçbir farkınız yok.

Bu durumda eşiniz ne yapardı sizce? Herşeye rağmen bir ömür yanınızda kalırmıydı?

• Kesinlikle yanımda kalırdı
    47% (7)20% (1)40% (8)Oy Ver
  • Emin değilim ama kalır diye düşünüyorum
    20% (3)0% (0)15% (3)Oy Ver
  • Hiçbir fikrim yok
    20% (3)40% (2)25% (5)Oy Ver
  • Ben olsam yanında kalmazdım o halde o da kalmaz
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kınıyorum seni böyle bir konu açtığın için
    13% (2)40% (2)20% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
ben sahsen kendi düsüncemi söyliyeyim.

%99.99

D) diyorum

23 yasimda evlendim diyelim 28 yasimdayken basima/basina birsey geldi.

68 yasinda ölsem/ölse 40 sene ayni evde hicbir paylasimimiz olmadan yasamak imkansiz gibi geliyor bana.

duygularimla cevap verirsem sonsuza kadar yaninda kalirim derdim. ama mantigim buna itiraz ediyor.

o yüzden D)

0|0
13|5

En İyi Erkek Görüşü

• popilist yaklaşımlar.. bence öyle bi delikanlı yok.. diyelim ki 22 yaşında evlendiniz, allah korusun eşinizin başına bişey geldi ? Geriye kalan zamanınızı onunla geçirecek yürek var mı kimsede ? Hiç sanmıyorum... Hadi 1 sene, bilemedin 2 sene çekersin sonra yeter dersin.. Ya millet onu büyüten, yetiştiren, yemeyen yediren, giymeyip giydiren annesine babasına bakmıyor, evlendiği kadına- erkeğemi bakacak ? Öle bi dünya yok, kandırmayalım kendimizi.. işine gelince insan, insan :))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Sağlamken kalmak istemiyor, kötürüm olsam herhalde en çabuk tarafından evi terkederdi. :)

2|0
    0|0
  • Ben bunu oncede yazmistim gecen yil turkiyeye izne gittim yakin bir arkadasimin babasi rahatsizlanmis hastaneye kaldirmislar onu ziyarete gittim adamin gozleri gormuyor bobrekleri yok seker hastasi ve bir ayagi kesik yanina oturum nasilsiniz dedim elimi sıktı sukur yasiyorum dedi disari ciktik arkadasima sen burda yoksun babana kim bakiyor dedim koridorda oturan yasli bir kadini gosterdi annem dedi megerse annesiyle babasi yillar once bosanmis amcak babasi bu hake dustukten sonra dayanamayip ona bakmaya baslamis yillarca bakmis gidip elini optum boyle kadinlarda varmis umarim sorunun cvbini almissindir

1|1
    0|0
  • çok güzel bir 5 yıl ilişki yaşadıktan sonra o insanı engelinden ötürü hayatından çıkarmak yanlış bir tutum olurdu.. Iyi günde kötü günde de herseye evet demektir evlilik.!

1|0
    0|0
  • Gerçekten sevebılıyorsam sorun olmazdı. Aynı durumda olan o degılde ben olsaydım aynı davranışı ondan da beklerdim. Hastalıgımda kapının önune koyacak sevgiliyi ben ne yapayım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bunlar yaşanmadan bılınmıyor. Ama şunu bılıyorum ınsan evlenırken yada aşıgım derken ben bu adamın altını temızleyebılırmıyım dıye dusunmelı eger cevabı evetse o ınsanla evlenmelı...

Ama dedım ya başa gelmeden hıçbırşey bılınmıyor.. ben kendı adıma sosuza kadar o ınsanın yanında kalırdım..

2|0
    0|0
    • süper bir cevap (:

• peki sence senin sectigin kisi senin yaninda kalir mi? cünkü asil soru bu idi (:

• @deepestysmpathy o dızıyı ızledım de bır kaç sahne dısında aklımda kalan bırşey yok desem.. ama dusuncelerımı etkılemıştır orası muhakkak..

• inşalalh öyle bi insana dek geliriz ama ben beni bırakmasını söylerdim sonuçta ömür boyu kötürüm bi kadına bakmak çook çookk büyük sorumluluk fedakarlık böyle bi insanda bunu yapması için ya peygamber sabrının olması gerekiyor ya da o insanı çok sevmesi.Karşındaki insanı sadece bir et parçası veya cinsel bir obje olarak görenlerin yapacağını zannetmiyorum sevmek işte bu zamanlarda anlaşıyor karşıdakinin seni sevvdiği bilemiyorum Allah kimseni başına vermesin böyle bişey Alalh kimseye muhtaç etmesin bakana da baktırana da çok zor bir durum.

1|0
    0|0
    • 'ben beni bırakmasını söylerdim sonuçta ömür boyu kötürüm bi kadına bakmak çook çookk büyük sorumluluk fedakarlık ' altta bende aynısını yazdım beni bırakmasını söylerdim diye.

• senden önce cevap verdm ben senden etkilenmedim zaten.Ya da sen benm düşüncemi okuyupta yazdın demedim.Sadece aynı görüşte olduğumuzu söyledim

• Ben yanın da kalacağıma eminim eşim de onu bırakmayacağıma 100% emindir kesin yaşamım da bu tür tecrübem var ama eşim için aynı şeyi söyleyemem ben o duruma gelsem yanımda olacağını hiç sanmıyorum

1|0
    0|0
    • senin yaninda kalmayan ölsün (:

• senin böyle bir cevap vericenden %100 emindim (: umarim kimse böyle birsey yasamaz cünkü her iki taraf icin de agir bir durum.

• amin.. çok doğru sadece bakan için değil yatan için de zor kendini yük hissetmek sevdiğin insanın gözünde ayı görmek .. allah korusun

• E şıkkı çok hoşmuş :))

Kalmak istemiyorsa kalmazdı tabi. Bir çaresini bulurduk.

Kalırsa üzülürdüm ben çünkü.

1|0
    0|0
  • Ben ona yük olmamak için benden ayrılmasını söylerdim ne kadar doğru bilemem.

1|0
    0|0
  • Yalannnnnnn yalannnnnn yalannnnn söylüyoruz

1|1
    0|0
  • ben iki türlü de sonsuza kadar derdim

inandırıcı gelmeyebilir ama öyle

özellikle de tıp fakültesi istediğim için sırf onun için çabalardım gerekirse

0|0
    0|0
  • Sevgilimin bir lafi vardi benim ona baglanmami sagladi hatta ben ondan utanirdim cogu zaman bana dediki sen yaslandiginda ya da hastalandiginda ben senin b*kunu temizlerim demisti evet cok kaba insan duygulaniyor of bugun ne oldu bana

0|1
    0|0
  • İyi günde kötü günde yanında olmayacaksan neden evet dıyorsun ki?O ne halde olursa olsun ben hep yanında olurum

0|0
    0|0
    • sen degil, evlendigin sahis yaninda olur mu onu sordum (:

• sen çok güveniyorsun ona ama dur bakalım sonun ne olacak:D

• Su saatten sonra bızım ıcın hersey cıddı yanı gecen gun ablasının dugunundeydık herkes cok yakısıyosunuzdarısı sızın basınıza dedı aılesıde benı cok sevıyo aılelerımızde anlasıyo ıs cıddıye bındı artık bakalım :)

• elbetteki oyledir iyi gundede kotu gundede yaninda olmak lazim esinin ama tabi her kes boyle deyil ufak sikisan gibi geri cekilenlerder vaar

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • C şıkkını seçtim.

Ben bakarım da o bakar mı bilmem.

0|0
    0|0

0|0
    0|0