Kadınlara en çok değer veren toplumlar...

Merhaba gençler...

Biraz tarih okuyup biraz da araştırma yaptıysanız kadına değer veren toplumların neler olduğunu göreceksiniz.

Kadına değer veren toplumların İslam Toplumları olduğunu aktarmadan önce, Osmanlı'dan örnek vermek istiyorum...

Osmanlı, Avrupa'da fethettiği yerlerde GErdek Resmî (VErgisi) diye bir vergi getirdi..

Bu ne demek ? Osmanlı Avrupa'da bu yerleri fethetmeden önce, Feodal düzenin olduğu yerlerde, gençler evlenirken, karıları gerdeğe oradaki Lord ile girmek şartıyla evlenirlerdi.. Bu iğrençliği Osmanlı kaldırıp bunun yerine Gerdek Vergisini getirdiler... Gerdek Resmî de denilen olayın özü budur.

Şuan ABD'de ortalama 9 saniyede 1 kadın tacize uğruyor...

Şuan modern Avrupa'da kadın, sadece cinellik metası olarak görülürken, onun etinden sütünden ve derisinden yani çalışıp kazandığı her şeyden faydalanıyor... Tek kullanımlık peçeteler gibi, kullanıp atılıyor...

Anne olma duygusu yok olmaya giderken, Ukrayna'da aile hayatı ölmüş durumda. Her yerde ve her işte kadın.. Neden erkek yok derseniz, erkeklerin çoğu evlerinde yada içki masalarında keyif yapıyor..

Evet arkadaşlar... Sizce kadına değer veren toplumlar kimlerdi...

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Geçmişte Osmanlı, bu gün de Türkiye'dir..

Sen hiç bu ülkede, dozer operatörü, belediye otobüsü şöförü, inşaatta duvar ustası kadın gördün mü mesela?

Dünyada, kadına bu kadar değer verilen bir ülke daha yoktur. Yoksa, kendi memleketinde yüzüne dahi bakılmayan 3. sınıf Rus kadınları, bu ülkede neden limuzin ile geziyor sanıyorsun?

3|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bütün toplumlarda kadınlar ikinci sınıf olarak görüldüğü bir gerçek türkler de aile yapısı diğer toplumlardan iyi olsada kadınlar hala hor görülüyor erkek evlatlar a daha çok değer veriliyor kadınlar şiddet görüyor erkeklerin sahip olduğu haklara sahip değil sosyal aktivitelere katılamıyor

0|0
    0|1
    • Merhaba.. Sosyal Aktivite derken. Şuan kadınların girip çııkmadıkları delik yok gibi... Benden daha sosyal aktifler. :))

• Kadınların giyimi konusunda dediklerine katiliyorum haklısın tabi erkekler kendileri olmadan çıkmasını istemiyor bu kötü bi şey değil ama bazı cinsler var ki evden dışarı çıkartmıyorlar

• Evet pbilgei, haklısın. Onlar da ayır bir cins, anlamıyorum bazen insanları.

Erkekler Ne Diyor 2

• Sitede kesin bir torbacı var, başka türlü bu kadar adamın nasıl kafayı bulduğunu açıklayamıyorum.

0|0
    0|0
  • Arastirma yapmadan gelme bi daha slavlar vermiyor katiliyprum ama sadece ona

0|0
    0|0
Yükleniyor...