Türkiye nba tarzı basketbol ligine ne zaman kavuşacak?

bakınız,ben 'ecnebi özentiliği'yapmak niyetinde degilim. bir bakınız euroleague ve bbl var diger tarafta da nba var.nba özentiliğinden mümkün oldukca uzak durmaya calısarak merak ediyorum basketbolperverler,türkiyedeki ve avrupadaki basketbol liginden memnun musunuz?toplam 40 dk oynanıyor,faul sınırı 5 tir yani imkanlar sınırlıdır.bir tek nba deki oyuncuların koltuk altlarının orman çifliği modunda olması nbain tek kotulugu olmalı herhalde

evet,mevzumuz basketbol kıl mevzusu acmayacagım,nba macları,showlar vs bbl ve euroleague i acık ara solluyor

ben nba özentisi olmak istemiyorum,biri bana hangi takımlısın dediginde la lakers deyip ecnebi özentisi zamane genci damgası yemek istemiyorum,gururla ankara lakers,eskişehir heat,istanbul spurs,kars neptune,aksaray planet demek isterim.

benim ulkemin gencinin potası filesiz,sadece bir müdevverden ibaret,boyalı alan boyalı degil,baseline diye bişey yok,isterim ki nba tarzı bir basketbol ligine kavuşalım 48 dk lık maclar izleyebilelim,hakiki all-starlar,rookie-sophomore macları, sprite slam dunk show kendi ulkemizde olsun. yalnızca maclardan olusan bir basketbol ligi olmasın arzu ederim.

Unutmayalım,basketbol bir üstüvaneden yahut müdevverden ibaret degildir,olmamalıdır.

Türkiye nba tarzı basketbol ligine ne zaman kavuşacak?ne zaman bir adım atılacak bu is icin?Türkiye'de basketbolu niye oldurduler?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• beceriksiz bizimkiler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bence hiçbir zaman... Daha futbol ila mübah olamıyoruz..

0|0
    0|0
  • hiçbir zaman.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Türkiyede basketbol'un ölmeside nerden çıktı?

Ayrıca neden amerikanın yaptığı gibi yapmak zorundayız ki.. Onlarda eyalet sistemi var başkanlık sistemi var, bizde şehirler, başbakan ve cumhurbaşkanı var? Avrupa basketbolu çok mu gerisinde ki Amerika'nında oranın sistemini alalım?

Ayrıca bizimde allstar maçımız var..Hiç bir zaman avrupa ülkelerinin allsttarları amerikadaki gibi olmaz.. bizim birincil sporumuz futbol'dur.. Amerika farklı dinamikleri olan bir kıtadır..

0|0
    0|1
  • öyle bir ihtimal yok:Dorlando magic 9 yıl önce 400 milyon dolara salon yaptı bu yıl onu yıktılar 560 milyon dolara tekrar yaptılar bütçelere bakarsan anlarsın...ayrıca bırak amerikadaki spor kültürünü avrupanın bile çok çok gerisinde türkiye

0|0
    0|0
  • bu basketbol lıgı sımdılık ıyı futboldakı kaosu duzeltelım hersey olur zamanla...

0|0
    0|0
  • asla

0|0
    0|0
  • Hiçbir zaman.

0|0
    0|0
Yükleniyor...