Efem din sorgulanabilir mi?

Merhaba efem;

dine inananlar genelde inandıkları dini sorgulamazlar, dinin bu yönde emrettiğini varsayarlar (ki ben bu konuda bir yorum yapmıyorum. belki haklı belki değildirler efem)

bir de dinin gereksizliği konusunda çeşitli fikirler bulunur. bir tanrıya inanmanın gereksizliği fikri de bunun bir üst seviyesidir kanımca efem.

dini savunmak gibi bir zorunluluğu olmayan insanlar da "inanan insan onu kabullenmiş demektir, mantık hatalarını görmezden gelir, dogmalar sorgulanmaz" gibisinden laflar etmektedir. bugün türkiye'de müslüman olduğunu, kuran'a inandığını söyleyen hemen hemen herkes dininin mantık kurallarına tamamen uygun olduğuna da "inanır". bu nedenle bu mantık kurallarına uygunluğun sorgulanması da engellenmek isteniyorsa bunun için "inanan kişi mantığı yok sayar" lafının kullanılmaması gerekmektedir efem.

Efem din sorgulanabilir mi?

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• Vicdanım din vardır diyor.Sanada bişey derdim ama malum bunları duymaya g*t*n yetmez.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sorgulamadan bir dine mensup olmak çok yanlıştır. Din de dahil hayattaki her şey sorgulanabilir ve sorgulanmalıdır.

0|0
    0|0
  • DİN SORGULANAMAZ

0|0
    3|3
  • Din, inanan için kaynak kitaptır sorgulanmaz.İnanmayan için sorgulanır.

0|0
    0|0
  • sorguladım dinsiz kaldım götsüz. o yüzden sorgulattırmıyorlar

0|1
    0|0
  • Her şey sorgulanır, mantığımın inkar ettiği bir şeye körü körüne inanmam.

0|1
    0|0
  • lan hem kibar yaziyosun efem deyip duruyonda nie nickin götsüzadami bu nedir ya

1|0
    0|0
  • O değilde sorgulamadıklarını nereden bliyorsun?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• eger sorgularsan dinden cikarsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...