Ne yapmalı ve nasıl dayanmalı sizce? Hukuki yönüyle ne yapabilir ki?

arkadaslar bu seferki sorum benımle ilgili degıl en yakın arkadasımla alakalı esi normalde arsız biri yanı hem gaddar hem ise gitmeyi sevmez biri ilk öncelerı süreklı yokluk sefaletle ugrasıyordu arkadasım 2 cocukta var ve evinde hiçbirseyi yoktu ve bir bayanla tanıstırdı esi kendisii eski iş yerımdendi diye bu kadın yaklasık 1 yıl hayatlarındaydı bir ayrılık dönemi gecirdiler 4 ay gibi bu arada adam o kadınla birlikteymişti sonra esine kadın istemesede cocukların hatrına tekrar döndü ve o zaman cebinde epey bir para vardı kadının tel.smsler gelmeye baslar o kadınla birlikte olduguna dair bunun sonucunda adamda itiraf eder evet o kadınla bereaberdim sırf parası için diye kadında yıkılır haliyle ama adam halen onu sevdigini bosanmıyacagını söyler ve kadın bosanalım hazmedemiyorum dedıkcede şiddet uygular bosanmıyacagız diyerek ve nihayet cepteki para biter ve adam karısına ben gidiyorum sana para gönderecegım düzenli bir sekilde beklemeyin beni gelede bilirim gelmiyede der ve ceker gider tahmınımıze göre o kadının yanına gitti arkadaslar bu kadın ne yapmalı hukuki yönlerinide bilen varsa aydınlatırmısınız bizi cok kötü durumda şu an arkadasım caresz ne önerıyosunuz

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• kanıt bulması gerek

direk siddet ve bosanma davası ascın cocukların vekaleti anneye verilir cekişmeli bir bosanma süreci olacak gibi gözüksede adamın son tavrı anlasmalı bosanmaya cevirebilir. durumu dava günü nün verilmesi bir sene sürer ama mahkeme baslayana kadar 400 tl 400 tl cocuklara 600 tl ese nafaka kararı verir 1.400 eder bunu calışsada calışmasada ödemek zorunda olur . burda sahit olarak aile haricinde sahitler bulunmalı aileinin sahitleri hakim tarafından pek dikkate alınmaz .

allah kolaylık versin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Önce koruma isteyecek. Kadın sığınma evlerinden birine yerleşecek daha sonra dava açacak. Savcılığa ifadesini bu şekilde verdiğinde tüm incelemeleri yapacaklardır ve kısa sürede sonuca varacaktır ama herşey den önce ailesinden destek almalı.

0|0
    0|0
  • aldatan eş tek celsede boşanabilir çocuklarda kendisinde kalır nafakada alır..

0|0
    0|0
    • nasıl ispatlayabilir ki evi biliyordu ama simdi o kadının evide degıstı adres yok

• birsekılde arkadasım bulsa onları ve polısle gitse bosanabılırmı vecan güvenligi saflanırmı?

• bir avukattan danışmanlık alsın daha sağlıklı bilgiler verir.. can güvenliği konusunda benim hep şüphelerim var televizyonlarda her gün bas bas kadın cinayetleriyle ilgili haberler görüyoruz polis bu işi yapmıyor doğru düzgün..

• link iletişime geçsin bu adresten devlet gerekeni yapar ve kadını da korumaya alır

0|0
    0|0
    • tsk biraz acıklama istiyoruz biz link felan degıl

• ya onlar sizi dinler ne gerekiyorsa yapar o linkte telefonları filan var bakanlığın arayın söyleyin. olmadı kaymakamlık valilik yada baroya gidin oralarda da kadınlar için yardımcı olan bölümler var

• tamam tskr

Kızlar Ne Diyor 2

• Öncelikle yapılacak olan ilk iş durumu anlatan bir dilekçe yazıp aile mahkemesinde tedbir talep edecek şekilde dava açmaktır tedbir kararının ne olduğunu araştırın arkadaşınızın durumunda yapılması gereken izlenmesi gereken yol bellidir tedbir kararı verilirse daha sonra boşanma davası açmak isteniyorsa da bu kararname kendisine kolaylık sağlar.. Bu süreçte kocasının da bir gözü korkar belki akıllanır akıllanmassada boşasın kardeşim şiddete karşıyız. en azından morcati.org bu siteye de bir bakın imkanlar geniş içini ferah tutsun..

0|0
    0|0
    • arkadasım gercekten bilgisziz bu konuda adam tam bir piskopat emin ol can güvenlıgınden endişe ediyoruz onun psikolojı kalmamıs zaten berbat durumda cözum aryoruz

• ayrıca baro dan avukat da talep edilebilir bunları iyi araştırın istanbuldaysanız beyazmasa var ordan da yol gösterirler...

0|0
    0|0
Yükleniyor...