Maya takvimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bildiğimiz kadarıyla 21 Aralık 2012 ' de Maya takvime göre kıyametin kopacagı yani dünya'nın sonu olacagını söylüyorlar. Hatta bazı ınsanlar bikaç yerde yer altı sığanıkları almış milyarlar vererek . Peki Siz ne düşünüyorsunuz ? Eski maya vaktimi için ?

0|0
23|21

En İyi Kız Görüşü

• kıyamet kopması beklenmiyor bu dilden dile gezen bir yanlış anlaşılma kıyameti sadece Allah bilir. bunun dışında benim görüşüm birazda şimdiye kadar okuduğum makalelere dayanarak..bir çağ atlıyacak olmamız. foton kuşağından bahsedenler var. birbirine uyuşmayan bir çok açıklamada yok değil. diğer bir teori: mayalıların gözlem evi yapmalarından kaynaklanan (kristal kafatası da bunu destekliyor) uzaylı teorisi. bu takvimi onların yaptırdığı ve bu tarihte bizlerle iletişime geçeceği söyleniyor. melez ırk olayı yani.. ama ne derece doğru bilemem tabiki. ayrıca bir görüş ' adamlar sonsuza kadar takvim yapamazlar ki elbette bir gün duracaklar' :D

0|2
    0|0
    • Ya o kadar cok düşünmüşlerki sığınaklardan yer ayırtıyorlar sanki 5 yıldızlık otelde tatile gidiyorlar :D

• foton kuşağının zaten oluşmuş olup yaklaşmakta olduğu söyleniyor hep

Kızlar Ne Diyor 22

• kıyamet kopunca yer altındaki sığınak ile mi kıyametten kaçacaklar? gülerim ben sadece bu saçma yönteme. dünya yok olacak. o saklandığın, dünyanın yanında küçücük kalan sığınak da tabi. nereye kaçıyosun :))

soruna gelince ben inanmıyorum. kıyametin ne zaman kopacağını sadece allah bilir. bu kuranda da belirtilmiştir.

1|2
    0|0
  • Sanmiyorum. Hicte kafama takmiyorum olacagi varsa olur yani bunu kafamiza takip ne yapcaz yer altinda biryer alsan kendine ne fayda eder kiyamet yer altinda kopmuyormu arkadas orda snir mi var :D asil yer alti riskli insanlar nekadar saf ya birde para verip aliyorlar hahaha

0|0
    1|0
  • Uf bu kacinci.

0|1
    0|0
  • Çok heyecanlıyım sabah biri 6 gün gece olacağını söyledi, çok ilginç değil mi?

0|0
    0|0
  • Gerçekten öyle bişey varsa böyle bişeyden korunmak için sığınak yaptıran insanların beyinleri nasıl bir yapıyla çalışıyor onu düşünüyorum şuan .

0|0
    0|0
  • Çok iyi bir haldeymişiz gibi konuşmuş bu mayalar.

0|0
    0|0
  • halley reklamında çocuk diyordu ya oh be yazılar yok artık diye bende ah be nerde o günler diyorum :D

0|1
    0|0
  • Bilmediğimiz kadarını da söyle makbule geçsin.:))

Hepsi yalan dolan hurafe.:)Gaybı Allah bilir.

0|0
    0|0
  • İzmir'de ve Fransa'nın bir köyünde kıyamet kopmayacakmış bende İzmir'deyim yehuu! :D

O insanları 22 Aralık'ta görmek isterim;) İnsan içine çıkabileceklerini sanmam yer altı sığınaklarında devam ederler sanırım yaşamlarına. :D

0|0
    0|0
  • keske öyle olsa :) ama kuranda gecn hiç bi felaket daha başmıza glmedi oyuzdn gelceğini pk sanmıorm

0|0
    0|0
  • hayırlısı :):)

0|0
    0|0
  • mayalıların kendine hayrı yokmuş onlara güven olmaz :D

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • 2000 yılı içinde aynı çabalar içine girmişlerdi , milenium kıyamet kopacak, int çökecek gibi, sonuç 2012 deyiz nese 21 aralığıda atlatırsak inş, kıyamete kadar rahatız

0|0
    0|0
  • hayır sadece 21 aralıkta farklı bir boyuta geçilcek nasıl desem burçlar değişicek mesela

0|1
    0|0
  • çok korkuyorm mayalar dediyse kesn doğrudur...:). Allah ım akıl ver millete:)

0|0
    0|0
  • hay siizin 21 aralığınıza .. ben gidiom ya

0|1
    0|0
  • 21 aralığa kadar hergün böyle bi başlık açılırsa dünya kurtulacakmış.

0|0
    0|0
  • pak maya mı

0|0
    0|0
  • ilgilenmiyorum :)

kiyametin ne zaman kopacagi allahtan baskasi bilemez :)

0|0
    0|0
  • Alametler nerede arkadaş. Henuz Nuh'un gemisi bulunmadı. İnanmıyorum.

0|0
    0|1
  • En son inanacağım şey mayalar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bazı insanlar biliyorum böyle sığınak işlerine giren ama onlar 21 aralık için değil başka şeyler için düşünmüşlerdi. Artık nasıl bir şey bekliyorlar onu bilemiyorum ama alabildiğim kadarıyla sığınak ayrıntıları:

- Ferromanyetik veya Paramanyetik alan tespiti yapılan dağlık bölge yapısı (hangisi tam hatırlamıyorum nedeni nedir bilemiyorum)

- 1 mil derinlik (neden 1 mil bilemiyorum)

- Yer altındaki suyun elektroliz edilerek solunum gazlarıyla karıştırılmasını sağlayan havalandırma sistemi. (Nükleer denizaltı sistemi gibi)

- Yosun ve mantar öncelikli besin üretim alanları. (yıllarca insanı tamamen besler)

- Faraday Kafesli bölmeler (ayrıntı yok)

- Daha sonra kullanılmak üzere tohum siloları

- Nükleer, Kimyasal, Biyolojik savunma araç ve giysi filtreleri, düzenekleri.

- Ateşli ve geleneksel silahlar, gazlı silahlar ve mühimmatları. (ayrıntı yok)

- Temel inşaat malzemesi. (ayrıntı yok)

- Atık işleme kimyasalları. (sanırım tuvalet falan içindir)

- Modüler yerleşim ve tahliye sistemi (ayrıntı yok)

- Filtreli su depoları.

- Küçük ulaşım araçları. (Atv, zodyak bot, bisiklet gibi)

- Katı ve sıvı yakıt depoları.

Bu tür bir sistem fazlasıyla paranoyak bir askeri sistemden alıntı gibi görünüyor. Böyle bir şeyi inşa etmek sanırım yüzlerce milyon dolara mal olur. Yapan neden yapar bilemiyorum. Artık bizim bilmediğimiz bir nükleer savaş veya meteor çarpışması bekliyorlarsa bu tarz bir sığınak sizi 20 yıl götürür. Aslında maddi gücüm olsa ben de buna benzer bir şey yaparım. Çılgın bir dünyada yaşıyoruz. Uçak, yat, bentley falan alacağıma böyle bir şey yaptırır, kurtarabildiğimi kurtarırım ciddi bir savaş anında.

21 Aralık meselesine de inanmıyorum daha önce benzer konularda ayrıntılı sebebini yazmıştım. Birileri için bir kazanç kapısı olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • inanmıyorum.kıyameti bizler bilemeyiz

0|0
    0|0
  • Yavvv kopsa da kurtulsak...

1|0
    0|0
  • Bugün tartıştık. Uğraştırma şimdi (:

link

0|0
    0|0
  • Dünya bozulacak ne abi yaa.. Yok öyle bir şey palavra. Her zaman dediğim gibi bu 21 Aralık film yapımcılarının cebini doldurdu.

0|1
    0|0
    • hacı sadece filmciler uğraşmıyorki bununla ilgilenen çok insan var

• Bazen film yapımcıları zor durumda kaldıklarında böyle şeyler çıkartırlar. Uzaylılardan tut doğa olaylarına. Türkler dede bir kurtlar vadisi almış başını gidiyor. Yok karanlık odalarda ki o yüzüklü herifler ne boksa anlamadım zaten.

• Sığınakmı almışar:D lan bu zenginler harbiden gerizekalı ahiretten yer alacaklarına hala dünyevi işlerle uğraşıyorlar:D

1|0
    0|0
  • Kıyamet, o tarihte kopacaksa da Maya ya da sütün söylemesinden değil Allah'ın takdirinden kopacaktır. İnançlı arkadaşlarımın böyle şeylere itikat etmesi gerçekten de çok yazık.

1|0
    0|0
  • Evet güya Nibiru(Marduk) adlı gezegen gelecekti. 21 Aralık 2012' ye 40 gün kaldı ve dev bir gezegen olmasına rağmen hala görünmüyor ne hikmetse. Eğer bu kehanet gerçek olsaydı bize çarpacağı öngörülen gezegeni şu an görüyor olurduk. Gezegen hikayesi çürümüş oldu böylece. Bir de Foton Kuşağı diyorlar. 2000 yıllık bir yükseliş dönemine girecekmiş insanoğlu. O da 21 Aralık 2012' de belli olur zaten. Bu da fos çıkar gibime geliyor.

0|0
    0|0
    • kesinlikle görünmeliydi..foton kuşağı içinde aynı şey geçerli bence. sonuçta teknolojik aletler çalışmayacak deniyor bu kuşak yüzünden. e böyle bi manyetik alan şıp diye etkilemezki bi günde. belirti bile yok. hem fotonlar kırmızı enerji toplarıysa ve dünyayı çevreliyecekse satürn gibi..görünmeliydi şuana kadar.

• içimiz dışımız maya oldu amk

amma uzattınız lan

0|0
    0|0
  • Duyduğuma göre uzaylılar dünyalıları yok edip, kendileri yerleşeceklermiş dünyaya. Sonra dünyayı eski çağlardaki gibi temiz ve doğal yapacaklarmış. Temizlik bittikten sonra kilidi vurup çıkacaklarmış. Öyle diyolar valla..

0|0
    0|0
  • Tarıma dayalı bir alemi olan.. Güneş tutulmasını büyük bir hadise olarak gören tanrılara kurban verip nemalanacağına inanan bir toplumun takvimi ile hayat taksimi yapmam..

0|0
    0|0
  • korku değil de merak var içimde, bozulacak bişey kalmadı çünkü :D

0|1
    0|0
  • bi bitmediniz mk

1|0
    0|0
  • inanmıyorum

0|0
    0|0
  • zamanı göstermeye yarıyor. diğer takvimler ile ayno

0|0
    0|0
  • hayırlısı be gülümm !

0|0
    0|0
  • ben onu sevmem, o da beni sevmezmiş

0|0
    0|0
  • şişirir adamı o çok mayalı..

0|0
    0|0
  • Lamba mı veya oyuncak mı ki bozulsun dünya. Hiç sanmam.

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin en ciddi olması gereken haber kanalında bile, her hafta bu konuyu tartışıyorlar.

Mayalar bu konuda ciddi mi bilmiyorum, ciddiler ise çok ayıp etmişler. Bişey düşünmeye gerek yok şurda fazla bişey kalmadı. İddaa gibi bişey bu, loto çıkacakmı çıkmayacakmı merakı kadar düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • dubaracı la bunlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...