Size göre vefa nedir? Vefanın tanımını yapar mısınız?

Size göre vefa nedir? Vefanın tanımını yapar mısınız?

0|0
14|8

En İyi Erkek Görüşü

• bu çoğumuzun sevmediği cris ronaldo var ya o genç takımda iken sporting takımının menejerleri ronaldo ve bir takım arkadaşını izlemeye alıyorlar sadece birini transfer edecekler ve menejer ikisinide çağırıp bu maçta fazla gol atanı alacağız diyor. o maç ronaldo bir gol atıyor arkadaşı ikinci golü atıyor ve son dakikalarda arkadaşı boş kaleye top sürerken topun önünden çekilip golü ronaldoya bırakıyor. Transferi ronaldo yapıyor arkadaşına neden diye sorduğunda cevap sen daha iyi futbolcusun olmuş.

Ve o çekilen futbolcu işsiz güçsüz bir adam oluyor ama adamın evi arabası lüks bir hayatı var herşeyini ronaldo karşılıyor biraz uzunda olsa vefa bu bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• dur hatırlıyorum biraz..

hiç beklemediği bir anda arayıp naber hacı,nasılsın? demektir vefa..hiçbir çıkarın olmadığı halde bunu ara sıra da olsa yapmaya devam etmektir..o en lazım olduğun anda orada olabilmektir tüm olamama ihtimal ve engellerine rağmen..hatta ve hatta gerekiyorsa çiğ tavuk yemeyi göze almaktır bir nevi..

vay be şiir gibi yazdım noliim..

ha bide yazdığım silindiği halde sorusu cevapsız kalmasın psikosu ile tekrar düşünüp yazmaktır vefa.. ehehe

0|1
    0|0
  • vefa unutmamak ...karşıdan yapılan iyiliği acı tatlı güzel günleri

0|0
    0|0
  • vefanın ne demek olduğunu tam anlamıyla öğrenmek için Hz.Muhammed'in hayatını bilmek gerek

baştan aşağı vefa örneği:)

Vefâ arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır.

Vefâ; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır.

Vefâ ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife

almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.

Mevlana-kendime göre tanımlarsam böyle özel bir kelimeye saygısızlık olc. düşündüm:)

1|0
    0|0
  • hz mevlana ne demiş...

Vefa nedir, bilir misin?

Vefâ arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır.

Vefâ; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır.

Vefâ; ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.

0|0
    0|0
  • gel benim vefası eksik yarim

gel benim zekası eksik yarim.

-,-

1|1
    0|1
  • Vefa , ihtiyaç halinde yardım etmektir , dostluk ve bağlılıkta sebattır , minnetatlıktır ..

0|0
    0|0
  • sevgi bağlılığı. arapçada bir erkek ismi. sözünü yerine getirme anlamında da kullanılabilir borcuna sadık borcunu ödeyen yani.

Ayrıca benden sana 5 yıldız. :))

0|1
    0|0
  • off ya şahane yazmıştım silindi..böhööbööhööö.. :(

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun...bir gün bitse dahi kırk yıllık kahvenin hatrına gülümsemek ve bir güzel cümle kurabilmektir..

0|0
    0|0
  • bence annesini babasını akrabalrnı arkadşlarını kısacası çevresindeki insanları unutmamaktr vefalı olmak

0|0
    0|0
  • Sanırım hiç tanımadan elini uzatmaktır, maddi ve manevi yanındayım demektir. Anladın sen onu :)

0|0
    0|0
  • manevi duygulari kaybetmemek

0|0
    0|0
  • Vefa, nankörlük etmeyen, yanına olan geliyor aklıma.

0|0
    0|0
  • bana herkes vefasızlık yapıyor..ama anlamını bende bilmiyorum artık.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bazen arkadaşına kızarsın küsersin

Fakat senin için yine de değerlidir

Onu unutmazsın

Dua edersin

Kırılsan bile arayıp hatırını sorarsın

0|0
    0|0
  • vefa kuzey atlantikte bir ulkenin para birimidir 5 vefa= 1 dolar

0|1
    0|0
  • Vefa…

İnsanın,en azından arada bir de olsa hatırlanma isteğidir sevdikleri tarafından.

Basit bir tabir olarak bu şekilde söylenebilir.

0|0
    0|0
  • İstanbul vefa...

0|0
    0|0
  • istanbulda Bozacısıyla ünlü bi' semttir. Eminönü'nde bulunur. Tarihi Vefa bozacısı da bu semttedir.

0|0
    1|0
  • vefa istanbulda bir semt adıdır. bozasıda ünlüdür. birde vefasızlık vardır çok başıma gelmiştir.

0|0
    1|0
  • şu sıralar pekte kullanılmayan, tedavülden kalkmış, insani bi davranış diye hatırlıyorum...

0|0
    0|0
Yükleniyor...