Diyetisyen ya da bilgisi olan?

Arkadaşlar yardımcı olur musunuz bir spor programı hazırladım çok ağır değil ama haftada ortalama 5000 kalori yakıyorum. Bu 5000 kalori kaç kiloya denk geliyor, biliyorum kesin bir dönüşüm yok ama bir ortalaması var mıdır bunun? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kalori'ye takılma bence, bunun çevremde verdiğim basit bir örneği var. Günlük ortalama bir bayan 1500 kalori bazal metabolizma'ya sahip. Diyelim gün boyu tereyağı bol bir iskender yedi. Bu da eder 1200 kalori, normal şartlarda 300 kalori eksiğin var. Bunu da çarp 25 gün ile yaklaşık, bu sürede 1 kg verirsin diye düşünürler. Bu böyle değil işte. Yediğin iskender'de 100-150 gram arası yağ mevcut. Bunu vücuddan atamazsın. Burada kalori hesabı çürüyor işte. Sonuç olarak, yağı mümkün mertebe az, karbonhidrat değeri 100 gramı geçmeyecek, protein değeri ise 50-80 gram arası ürünler tüket, gün boyu.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 1 kilo bile yok diye biliyorum. 7000 kalorinin biraz üzerindeydi diye hatırlıyorum ama yanılıyor da olabilirim. Vücudun kendi yaktığının dışında kendi çabanla 5000 yakıyorsan bayağı faydasını görürsün ama.

1|0
    0|0
    • Ek spor programı bu günlük hareketlerin dışında.

• Teşekkürler bilgilerin için

• Rica ederim iyi çalışmalar.

• 7048 kcal- 1 kilo

1|0
    0|0
    • Ama geçen sene günlük 1 saatlik yürüyüş ile haftada 700 gram veriyordum ki bu da haftada 2000 küsür kaloriye denk geliyordu şimdi 7000 kalorinin daha fazla kiloya denk olması gerekmez mi

• Öyle mi ben 200 diye biliyordum. Bu kalori cetvelini doğru bir şekilde nereden bulabilirim internette hata var baktığım kadarıyla

• Özel at arkadaşım

• 4. sınıf terkim buyur burdan sor

0|0
    1|1
    • kimse ciddiye almamış ama bu konuda gayet ciddiydim artık sorularını cevaplamamda cidden beslenme ve diyetetik 4. sınıf terkim ailevi sebeblerden dolayı üniversiteyi bıraktım

Kızlar Ne Diyor 1

• İyi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...