Gümrük işlemleri hakkında bilgisi olan var mı?

Hollandada birinden internet üzerinden kolye satın alıcam. Ürün pirinçten yapılmış ve gene pirinç bi zinciri var ama kolyenin ucu 18 ayar altın kaplama. Satın aldığım ürüne 100 dolar ve kargo için de ekstradan 35 dolar vericem. Biliyorum ki gümrükte limit 75 euro. Bu ürünü bana gönderen adam kargonun içine fatura koymazsa gümrükte takılır mı? Takılmaması için ne yapmalıyım yardım edin lütfen. Adama kargonun içine 30 dolar ürün+35 dolar kargo ücreti diye fatura kestirtip ona göre gönderttirsem gene de altın kolye diye takılır mı?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Her türlü dalavereli işi biliyor gibisin ama bu konuda takılmışsın.Gümrüğe gidip sorsan yanlış olur mu sence.

0|0
    0|0
    • Bilgi güzel şey, iyi amaçlı olanı da kötü amaçlı olanı da; önemli olan onu insanlara zarar vermiycek yollarla kullanmak. Sen niye hinlik peşindesin dersen herhalde alınan vergiyi, konulan 75 euro sınırını falan haksız bulmamdan :) Ama cidden fikrini tuttum eğer cevap vericek bi gümrükçü çıkmazsa bi takma bıyık, bi güneş gözlüğü bi de pardesü bulup gümrüğe gidicem :P pardesü kısmı hariç ciddiyim heralde içtenliğimin karşılığı çok ağır olmaz :)

• Nasılda işi başbakana kadar getirdin hayret alacağın 150 euroluk şey toplam.Milleti devleti dolandırmasınlar diye getirilen kısıtlamalara laf ediyorsun

• Eğer bir haksızlık, amacının dışında ekstradan gereksiz bi kısıtlama varsa laf etmemek yanlış olur. Aklını kullanıp sorgulamayanın çok doğru yolda olduğunu söyleyemem, lüzumsuz polyannacılık da yapmıyorum napalım :)

Kızlar Ne Diyor 1

• altın kaplama ne ya alma daha iyi

0|0
    0|0
    • çok mu ucuzcu geldi sana :D Yalnız görmediğin için böyle söylüyosun ama tam bi sanat eseri :))

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...