Biz insanlar neden varız?

Öncelikle dinlerden bağımsız cevaplamaya çalışın

Tanrının canımı sıkıldida bizim gibi aciz canlıları yaratma gereği duydu?

Bana tuhaf bir beden verip içinede ruh denilen birşey koyup sonrada beni sınava neden tabi tutuyor?Bize ne ihtiyacı olabilirki sonsuz kudreti olan bir varlığın?

Neden ya bunlar ben anlayamıyorum ibadetlerimize bile ihtiyacı olamaz yüce tanrının

Sizce neden varız biz ve bunca canlı?

Güncellemeler:
Tanrı inanci olmayanlar her cevaba sazan gibi atlayipta sacma sapan argumanlarla inancli olanlara saldirmayi birakin lutfen ben soruda insan nasil olusmustur veya tanri varmidir diye sormadim sadece bizi neden var etti bunu sordum birisi evrimden bahseder digeri bebekten nasil soru anlayis tarziniz varya benim inancimda tanrının varligi kesindir bu konuda tartismak isterseniz her zaman sizinle tartisirim ama bu soruda degil

0|1
10|12

En İyi Kız Görüşü

• Diyelim ki sen bir ressamsın.

Sanatını icra etmek istemez misin?

0|1
    2|1
    • isterim sonra da resim güzel olmadi diye onu cezalandirir ve yakarim.

• Burada iki gündür bir süreçten bahsetmiyoruz.Evrim her yerde,her an yavaş yavaş işliyor.Ne demek biyolojik ve fenotipik farklılıkları göstererek, biz ayrıyız demek?birkez daha söylüyorum canlı çeşitliligi varyasyon evrimin itici gücüdür.Bu cesitlilik ve farklılıgın nedeni mütasyonlardır.bu yüzden evrimin ama malzemesi ve üzerinde durulmasi gerek konu da budur.nasıl olur 4 milyar yıldır var olan bakteriler ile geçmişi 4 milyona dayanan insanı kıyaslayıp bakteri de niye bu beyin işlevi yok dersin?

• İnsanın o beyin yapısına sahip olması duygusal zekadan,akılcı zihinde geçişi ile olmuştur ayrıca.madem öyle 4 milyar yıldır bakteriler süs diye mi var?

Bu arada cümlelerine dikkat et.allah ve evrim konusunu varsa ihtimali üzerine konuştuk.kim allaha inanıyor da öyle söylüyor evrim gecirdigini.tartismayi bilmiyorsanız yapmayın!

Kızlar Ne Diyor 9

• ben aciz değilim kararlarımı falanda kendim veriyorum sınavda değilim yani verdiğim kararların sonuçlarını yaşıyorum

0|1
    0|0
    • Ne kadar aciz degilsin?

Verebilecegin her kararin geregini yapabiliyor musun?

• Neye gore aciziyet?

Sanirim sen ve ben aciziyeti farkli tanimliyoruz bana gore her ise gucu yetmeyen gucsuzluk caresizliktir aciziyet olumcul bir hastaliga yakalanmis kisiyi veya olmüs bir kisiyi tekrar hayata donduremedigimiz gibi

• bende ondan bahsediyorum

• eglenmek icin.

0|0
    0|0
  • sen soru ac diye yaratmis.

0|0
    1|0
  • evet aciz kullarız biz ve allah bizi ona iman edelim diye yarattı allah ilgiyi seviyo duayı seviyo ama en çok afetmeyi seviyo

0|0
    0|0
    • Benim dusuncemse boyle guclu bir varligin baska varliklarda olmayinca varliginin bir anlami olmazdi herhalde iste o baska varliklarda biz olabiliriz ama biraz daha dusununce bu dusuncede bos cikiyor

• Egosunu yener umarım.

• bence böyl bir soruyu sormamalıydın tövbe haşa herkezde bir allah ı yargılama olmuş burda allah affdetsin ne diyim sen bile böyle düşünürek onu yargılıyosun ama farkında değilsin

0|0
    0|1
  • Öyle böyle.

0|1
    0|0
  • böyle düşüne düşüne en sonunda hiçbir şey yok sonucuna vardım. :)

0|0
    0|0
  • olmasak da oluruz bence

0|0
    0|0
  • Ol dedi olduk.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• O Tanrı biz insan onun bakış açısından olaya bakamayız ki. "O mâhiler ki derya içredir deryayı bilmezler" ama kendisi neden yarattığını söylüyor zaten. bu konuda dini devre dışı bırakmak olmaz çünkü 5 duyu ve akılla hakkıyla içinden çıkılacak mevzular değildir bunlar. şanslıyızki bunun gerçek hikmetini anlayabilecek bir manevi mirasa sahibiz.

0|0
    0|0
  • Alo fetvayı ara sor bakalım ne diyecekler..?

0|0
    0|1
  • Hiç uğraşma sonucunu bulan kimse yok herkez senin gibi merak ediyor sen herkezden yinede medemi umacaksın ? fazla düşünme işler çığırından çıkıyor zamanında bendede olmuştu hala toparlamaya çalışıyoruz kendimizi :)

0|0
    0|0
  • Kevseri fazla kaçırmış.

0|0
    0|1
  • Önce var olup olmadığımızın ispatı gerekir mantık bunu gerektirir."Var" olduğumuzu ispatlayamıyorsak eğer neden aramak mantıksız olur zaten

1|0
    0|1
  • Bunun cevabını biyoloji ve jeoloji ve evrim de bulabilirsin. Gerçekten araştıracak isen, tarikat örneklerine kafayı takma.Ressamdır,ustadır gibi..

0|0
    0|1
    • evrimde cevabını bulursa ateist olur bence :D

• Sağolun.Meydanı onlara bırakacak değilim açıkçası.

• Evrim neye cevap vermiste insanin dunyada neden varolduguna cevap verecek?

Bu isler fosilbilimle genbilimle falan cozulemez

• E ulu bir yaradanın varlığına inanmayanlar ne desinler ? Tanrı bizi canı sıkıldığı için yarattı mı desinler? Onlar da kendi açılarından öyle cevap veriyor.Yani saçmalayan sensin güncellemende.

0|0
    0|0
    • Cevap vermelerine birşey demiyorum ben sadece başkalarının cevabına yorum yapıyorlar teki inanıyor teki inanmıyor ondan sonra sacma sapan diyaloglar geçiyor aralarında

• bunu bir satranc oyunu gibi dusun. Tanri bizimle satranc oynar gibi oynuyor.

0|0
    0|0
  • Veechiel hakli

1|0
    0|0
  • işe yaramak için varız başkada bi amacımız yok

0|0
    0|1
  • can sıkıntısı olabilir

0|0
    0|2
  • Bir varlık düşün ve uykuda ve uyanamıyor ve aynı zaman da sürekli rüya görüyor rüyaları ise hiç bitmiyor rüyaları da sonlandıramıyor.Bu bedenlenme de rüyalarda oluyor.

Sonra birisi çıkıyor ki rüyanda (Hz.Muhammed(sav)) şöyle diyor bunu diyen yine senin rüyanda diyor senin iyiliğin için çünkü o gerçekleri görmüş.Şunları söylüyor:

-Ölüm uykunun kardeşidir.

-Ölmeden önce ölünüz (Yani ölen siz değilsiniz ölen bedeniniz bedeninizi yitirmeden önce bedenden öte bir varlık olduğunuzu görün buna göre yaşayın diyor.)

-Bu dünyada bir yolcu ya da bir garip gibi ol.(Çünkü bu dünya hayatı bir rüyadan ibaret.Keza ahiret yani cehennem ve cennet bile bir rüya çünkü rüyalar sonlanmıyor.)

0|0
    0|1
Yükleniyor...