Görmezden gelmeye çalışan gözlerin sahibi, aslında kendi benliğini görmezden geliyor diyebilir miyiz?

Görmezden gelmeye çalışan gözlerin sahibi, aslında kendi benliğini görmezden geliyor, kendi iç sesini gürültü yaparak duymazdan geliyor diyebilir miyiz?

Hepimiz bazen yapmaya çalışırız. Faydası kimedir, neyedir bilinmez. Savunma içgüdüsüdür belki de. Dışarıdan soğuk görünen ya da poker face, ya da gamsız mı diyelim ama içinde ateş yanan kimselerdir en çok buna başvuran. İçinde sular taşar aslında ama dışarıdan baksan kupkuru ve duygusuz. Aslında o kadar duygusallardır ki, kalp kırıklığından sakınmak için görmezden gelen gözlere sahiptirler, öyle ki aslında kendilerini görmezden gelmektedirler. Denebilir mi, ne dersiniz?

Ya da alakası yok mu? Bakılan kişiye de öyle gelmiş olabilir. Bu da bir bakış açısı sonuçta. Ya da kişi paranoyak mıdır acaba?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Vicdan azabı gibi çöktü bu soru üzerime.

Bana kendim kadar yakın birini anımsattı.

Kendi içimde kopan fırtınaları pek dışarıda ki iklime entegre etmem bunu daha önce düşünmedim neden, niye şeklinde.

Zayıflık olarak görüp saklıyor muyum?

Bu fırtına başkasına zarar vermesin mi diyorum?

Huy oldu da üzerimden atamıyor muyum?

Ama bana makul gelen seçenek şu;

Rakı içerken zeki müren dinleyip dertlenmek ve dertlenmekten keyif alabilmek gibi bir şey olsa gerek. Ben dünya üzerinde hiç bir milletin böylesine dertlenmekten keyif aldığını görmedim.

Gece çöker yapay aydınlık şehirlere ve hüzün yağar adeta gök karadan.

Dertlenir koyarsın bir duble rakı açarsın zeki müreni...

Oturup ağlaman gerekirken keyiflenirsin sebepsiz.

Bakarsın gök karaya yıldızlar ışıl ışıl birden huzur çöker manasızca.

Yahu dert dediğin yakışıyor bazı adama.

Bana mı?

Her daim. :)

1|1
    0|0
    • nevi şahsına münhasır bir insansın her daim

Kızlar Ne Diyor 2

• Çoğu zaman susturmaya çalışıyorum kendimi senın dedıgın gıbı gormezden gelıyorum ve bundan hıc bır zaman yarar görmedım. Kendıme karsı ıkıyuzlu davranıyorum. Mutluyum ben hersey on numara dıye dolanıyorum ama yalan kocaman bır yalaaan..

0|1
    0|0
    • aslında en kötüsü insanın kendisine yalan söylemesidir bence. herkes geçer o dönemlerden gerçi. bazısında uzun sürer bazısı çabuk toparlanır ama

• ben toparlandım aslında. Ama emın degılım ya.

• +5 ***** verdim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Dostum insanı kendiyle yüzleştiriyorsun, kendimle kavga edicem sonunda senin yüzünden :)

Bazen gerçekten umursamadığımla görmezden geldiğim arasında kararsız kalıyorum. Menfaatçi davranıp, görmezden geldiğim şeyler oluyor. İşin gıcık tarafı bunları görmezden gelmekle hata mı ediyorum yoksa o kadar kusur kadı kızında da olur mu demek gerekir bilmiyorum. Fırtınadan çekinip, rüzgar alıcağını alsın götürsün demek gibi. Cevabın bu kısmı hayatımın içinde olanlar için.

Bir de hayatıma dahil etmeden önce, birtakım çekincelerle bireylerin varlıklarını görmezden gelebiliyorum. Varsın o da eksik olsun diyerek, belki daha güzel olacak şeylerden, belki ilerde kötü şeyler olur, diyerek yok sayabiliyorum. Böyle ağdalı cümleler kurunca daha hafif bir durum gibi görünebilir ama bildiğin duygusal korkular. Yaşamaya cesaret edememe belki de.

0|1
    0|0
    • evet aslında bunu demek istemiştim. duygusal insanlar genelde böyle davranıyor. bir kısmı bunu dışarıdan çok iyi gizleyebiliyor ama içinde aslında çok hassas ve ateşle dolu oluyorlar ya da su var içlerinde sürekli hareket halinde aslında

• Öyle. Buna malesef mi demek lazım yoksa olaylar karşısında güçlü olmak için demek mi lazım bilmiyorum. Gizleme kısmında ister istemez ustalaşıyorsun.

• Hiç bir şeyi görmezden gelmemeye çalışmam. Bu arada yazı güzel hoş da bu yorgunlukta anlamadım tam anlamıyla dostum.

0|1
    0|0
  • Diyebiliriz. Fakat patlama anı katbekat daha şiddetlidir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...