Bir kadının kezban olduğunu anlamanın yolları nelerdir?

anlamanın yollarından birine bende bir iki örnek vereyim hemen.

1- bu başlığı okuyup "kadın" değil "kız" demesi başlangıç olarak iyi bir örnek olabilir:)

2- sevgilim seni çok kıskanıyor sana mesaj atamıyorum çünkü şifremi biliyor.

3- artık siz devam edin.

Güncellemeler:
Alın size kezbanın tam tanımı:) link

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• türk erkeklerinin içini dökmek için buldukları çok hoş bir kalıp.

yıllardır biriktirip de dillendiremedikleri, kızları genellemeye veya ötekileştirmeye çalışırken bilinçaltlarında olan ve bir türlü içlerindeki öfkeyi kusamadıkları için içinde ukte kalan yaraların irinlerini boşalttıkları bir terim bu.

kızın kendilerine göre yetkinlikleri yokken çok mu burnu havada?

kezban.

kendi değerlerini toplumun yozlaşmış değerleri üzerinde mi tutuyor?

kezban.

bir erkekle birlikteyken içinde bulunduğu ilişkiyi sorgulayıp sona mı erdiriyor?

kezban.

yani bir erkeğin bu hayatta olan kuyruk acılarından dolayı içini boşaltabildikleri süper bir terim bu kezban. haklı ya da haksız olmaları veya gerçekten kezbanlığın var olması/olmaması çok önemli değil. önemli olan kızları bile "bu kümenin bir üyesi olmamam gerekir.dikkat etmem lazım." düşüncesine sevkediyorsa bile amaç yerini bulmuştur.

kezban sizi...

0|0
    0|0
    • bu tanıma herkesin egolardan uzak bir şekilde yerleştirildiğini reddedemem. o yüzden yorumun çoğuna aynen katılıyorum. ama yine de bu böyle bir tanımlamaya uygun kültürel gerçekliği ortadan kaldırmıyor.

Kızlar Ne Diyor 9

• haddini bilmeyen ve cahil olan her insan zararlıdır-uzak durmak gerek- cahilin yanında kitap gibi sessiz ol teşbihi malumun,

kezban falan diye genelleme yapmak yanlış-ayrıca kezban yalancı demek

2. verdiğin örnek ikiyüzlülük,kandırmaca,aldatma,değerlere saygısızlık...yalan göremedim?

aynı şekilde ilk örneğinde de,zaten bakir olanlara kız denir,kız-kadın ayırımı budur;yine yalan yok söyleyen kişi bunu kast ederek söylüyorsa...yanlışsa düzelt:)

0|1
    0|1
  • Kezban yalancı demektir.

0|0
    0|2
  • Şöyleyse kezban böyleyse kezban başka işiniz mi kalmadı ya

0|1
    0|1
  • öpüşmekle" hamile kaldıımmmmmmmmmmmm" ühüüüüüü diye aglıyorsa kezbandır... Bir kızın en büyük hazinesi öpülmemiş dudaklardır diyen erkekte kezbandır bence:D

0|0
    1|1
    • Bir kızın en büyük hazinesi öpülmemiş dudaklardır diyen erkekte kezbandır bence:D

katılıyorum:)

• + 1 nerde :D

• iyice foruma dönmesin demiştim ama sen neredeyse repleri görelim beyler yazacaksın :))

• Ay ben utanırıım biri falan görür elimi tutma lütfen korkarım ben öpme hamile kalırım :D:D:D

1|0
    0|1
  • bu kezbanın erkeğine ne deniyordu? ben de sana onu anlamanın yolunu soracağım :)

0|0
    0|2
  • bakireyse kezbandır öyle diyolar valla

1|0
    5|1
  • Bıyıkları varsa kezbandır.

0|1
    0|0
  • kezbandan kasıt ne anlamadım ben:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kezban arapça da yalancı demektir. Bu kadar basittir. Bazı kesimlerde Kuran-ı Kerim'de geçtiği için anlamını bilmeden isim olarak ta konulmaktadır malesef.

1|0
    0|0
  • burda ismi kezban olan bi kız olsa ayıp olurdu

0|0
    0|0
  • yenge yenge azamı oldun KEZBAN yenge hahahah :)

link

0|0
    0|0
  • erkek kovalıyosa kezbandır..kontur istiyosa kezbandır..zoru görünce kacıyosa kezbandır

0|0
    0|0
Yükleniyor...