Balıklarım öldüler? Sebebi ne olabilir, Balık besleyeniniz var mı ? Tevsiyeleriniz?

Merhabalar;

Akvaryum balıkçılığıyla ilgileniyorum.

Beta balığım var uzun süredir.

Farklı bir kaç tür daha denemek istedim. Beta nın saldırganlığına maruz kalmasınlar diye yeni bir akvaryum aldım ve aldığım balıkları içine koydum. Motorunu ısıtıcısını dinlenmiş suyunu dezenfaksiyonunu, aşılamasını her şeyini yaptım ama 8 balıktan sadece bir tanesi yaşıyor şimdi. Diğerleri öldüler ve çok üzgünüm. Sizinde başınıza geldi mi böyle bir şey? Sebebi ne olabilir?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kaç litreye hangi balıkları koydun? Hangi malzemeleri ve yemleri kullanıyorsun?

0|0
    0|0
    • Akvaryumun litresini bilmiyorum, ama bayaa büyük. lepistes ve melek koydum. Pul yem kullandım

• Tamam eve geçince ölçer gönderirim. Aslında ben dayanıklı, şirin ve kolay üreme yapan balıklardan istiyorumç Tavsiyeniz olur mu? Lepistes dışında...

• Sen tam ölçüleri yolla, düşünürüz. Litre bilmeyince tavsiye vermek doğru olmaz. Amerikan cichlidlerinin bazı türleri uygun olabilir.

Erkekler Ne Diyor 6

• Suyun dezenfektesi bazen aşırı olabiliyor ve balıklar zarar görüyor. Ayrıca suyun sertlik derecesi, ısı farklılığı bizim fark edemeyeceğimiz biçimde değişebilir. Gerçi bunlara tamamen dikkat ettim ve hatasız diyorsan, işin içine pek bilinmeyen bir etki daha girer. Bunu şimdilik söyleyemeyeceğim. Sadece akvaryumun yerini değiştirmeyi dene bakalım. Mesela bir bitkinin sağlıklı büyüyebildiği bir köşeye al. Bakalım işe yarayacak mı.

1|0
    0|0
    • Bunuda denedim, ısıtıcısı çok nadiren ışığı yanıyor. Acaba bozuk bişey mi aldım diye düşünüyorum. Şimdi akvaryumda tek başına kaldı melek balığı. Yalnızlıktan ölmez umarım. Yeni almayıda çok korkuyorum

• Umarım yaşar. Bu arada japon balıkları çok dayanıklıdır bilgin olsun.

• Evet arkadaşımın var ama ben balıklarım üresinler istiyorum, Japon balıklarını sağmak ustalık işi

• Yeni aldığın akvaryumu bir incele eğer güvenilir bir yerden almadıysan. Dandik akvaryumlarda camları yapıştırmak için kullanılan silikon balıkların hayatına mal olabiliyor, yiyor salak balıklar. Dezenfektan miktarını fazla kaçırmış olsan sanırım hayatta kalan tek balık da ölürdü.

Ölen balıkların cinsleri neydi?

0|0
    0|0
    • lepistes ve melek

• Eyvah makyaj masamın hemen yanında duruyor, bu da etkili olmuşmudur. yerini tekrar değiştireceğim, eve gidince son balığımı ölü bulmaktan çok korkuyorum

• Suya parfüm zerreciklerinin gelmemesine dikkat et. Bir iki damla kolonya bir akvaryum dolusu lepistesi imha edebilir.

• beta reis arkadaş sevmez. dövüşçü agrasif hayvan.. gece yarısı operasyonuyla diğer akvaryuma girip orayı mezbahaya çevirmiştir.

1|0
    0|0
    • ahahahha yok neyseki çıkamıyor, ama geçen akvaryumunu temizlediğimde şu sürekli inzivaya çekildiği bitkilerinin arasında 4 tane sinek ceseti buldum nasıl girmişler hala düşünüyorum

• beta aynı zamanda en zeki balıktır. erkekse eğer o gösterişli görüntüsüne gelin gibi göründüğüne bakma.. sinsi bi tabiatı var.. tersi pistir : )

• Evet erkek, baloncuk yaptı akvaryum tavanının hepsini

• akvaryum suyunu değiştirirken tamamını değiştirmen balıkların ölümüne yol açar

0|0
    0|0
  • Bir uzmana sormak gerek kanımca.

0|0
    0|0
    • uzaman aranıyor

• Teşekkürler canım, ama bizzat balık bakanlardan öğrenebilceğim şeylerinde olduğunu düşünüyorum

• İnce hastalığa yakalanmış olabilirler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• balıklara ne yediriyodun sadece yemle beslenen balıklarda kabızlık oluyor bu yüzden ölüyorlar

0|0
    0|0
    • çok yeniydiler daha. ama beta balığıma ayda bir ıspanak ve canlı yem veriyorum

Yükleniyor...