Squat hakkındaa?

arkadaşlar boyum 1.69 kilom 45. dün evde 1 aylık squat programına başladım. Sizce evde yapmam işe yara mı yoksa bir fıtness cluba mı gitmeliyim. birde üst bacaklarım çok acıyor yuruyemiyorum neredeyse squat yaparken bu acılar normal mı?

1|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• İlk hafta az yapsaydın keşke.
    Sana tavsiyem önce bacağını ısındır. Isınma hareketleri olarak 3 set 10-15 tekrar olarak yapabilirsin squatı. Ondan sonra programında 1 set 50 mi 60 mı kaçsa ona göre yaparsın.
    Sırf squat için spor salonuna hiç gitmene gerek yok. Bak sana tavsiye vereyim. Sen başta o programı bitir 1 ay bitince şunu yap git dumbbell satan bir dükkana ya da internetten 2 ila 4 kg aralığında 2 tane dumbbell al. Bunlarla çalışmaya başla bunlar seni daha zorlayacaktır bunlarlada yaptıktan sonra programı yeni dumbbell alırsın daha ağırını öyle öyle gidersin. Fakat benim tavsiyem spor mağazası varsaorada eline ağırlığı al derim. Çünkü şöyle mesela ben bu ağırlıkla 100 tekrar yapabilirim diye hesabını yapabilirsin. Öbür türlü ağır gelebilir ya da çok hafif olabilir. Bu arada sana tavsiyem bayanlar için olan küçük dumbbellar var diğer dumbbellar gibi büyük değil. Küçük boy dumbbellardan almanı tavsiye ederim tür olarak çünkü çalışma esnasında seni rahatsız etmez. Büyük dumbbellar rahatsız eder çünkü bacağına çarpabilir vs. rahatsız eder ya da bacağın acır çarpınca vs.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sadece squat için sallona gitmene gerek yok evde ağır bişey al eline öylede olur veya sırt çantasına kitap doldur

0|0
    0|0
    • yürüyemiyorum bile 50 squat 2 set halinde yaptım. tek sıkıntım bacaktaki acılar bu normal mı

• hamlıktan o normal geçer yakında set ve tekrar sayısını internetten araştır

Kızlar Ne Diyor 2

• Bacağa fazla yüklenme.

0|0
    0|0
  • bende squat yapıyorum ilk hafta ağrır bacakların ikinci hafta bişey kalmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...