Tek eşlilikten mi yoksa çok eşlilikten mi yanasın?

Kadın yada erkek fark etmez hayatıyın geneline baktığında şu anki son noktada tek eşliliktenmi yanasın çok eşliliktenmi?

Nedeniyle birlikte açıklarsan sevinirim.

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• erkekliğin kitabında var falan diyorlar ya çok eşliliğe, sanırım benim genlerim bozuk

ben bırak çok eşliliği, aldatmayı falan, hafiften bana yazan 2 kız varsa bile acaip rahatsız olup birisini mutlaka uzaklaştırırım daha ortada hiç bir şey yokken

etrafımdan gördüğüm kadarı ile çok eşliliğin temelinde özgüven eksikliği ve yalnız kalmaktan korkmak yatıyor. erkeklerde ağırlık özgüven eksikliğinden, kızlarda da yalnızlık korkusundan

karşılıklı birbirlerini sevip sayan ve arzulayan bir çiftin başka şeyleri araması zaten çok aptalca olurdu

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Eşsizlikten yanayım.

1|0
    0|0
  • Bu sorudan yola çıkarak şunu belirtmek istiyorum,

Kadınların yapoısı ve duygusal halleri tek eşliliğe yatkın olsada erkeklerin çok eşliliğe yatkınlığı yadsınamaz bir gerçek.

Erkeklerin yapısı biz kadınlardan bu alanda çok çok farklı fakat, bir çok kadınla düşüp kalkan sevgili olan metres tutan bir adam kalkıp da islamın erkekte çoş eşliliğe izin vermesine neden laf eder bunu anlamış değilim inanın :S

Ezaten bu adamlar gayrı resmi olarak çok eşliler çok eşli olmak için illa ki imza mı atmak lazım bunların nazarında anlayamıyorum..

Bir müslüman bayan olarak da eşimin çok evlilik istemesini benim nefsim taşımazdı istemezdim bunu ama, islamın buna izin vermesini saçma bulmuyorum ve erkeklerin bu yapısını görmezden gelemeyiz..

0|0
    0|1
    • Ne her erkek aynıdır ne de her kadın. Kadının aseksüelliğinin yüceltildiği, kadının aciz olarak yetişririldiği toplumlarda elbette "ben çok eşliyim" diyebilecek kadınlara rastlamayız. Ama kadının da üzerinde baskı olmayan toplumlarda, kadınların da erkekler gibi sık sık partner değiştirdiğini, tek gecelik ilişkiler yaşadığını görüyoruz. Bu konuda zirve yapmış ülke de İsveç'tir, kadınlar da erkekler kadar rahattır.

• tek kadın yada erkek olarak çok eşlilikten bahsetmedim ben

bir erkegin birden fazla kadınla evlenmesi degil asıl konu

kadın ve erkeklerin birden fazla insanla aynı zaman dilimlerinde bir takım duygu düşünce vs. paylaşımlarda bulunması

• Kalbim ve beynim tek eşlilikten yana. Ancak insanların birinde eksik bulduğunu diğerinde tamamlama girişimini düşündükçe, aldatmanın sebeplerini gördükçe bunun çok mümkün görünmediğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • en mantıklı cevap seninki galiba yasaklıkent

• hayatın evrimleşmesiyle alakalı bir durum

• Hayatın evrimleşmesi, kişilerin yaşadığı boşluklar, tatminsizlik, duygu boşluğu, ve daha birsürü neden.

• çok eşlilik zaten yok günümüzde

0|0
    0|0
    • çok eşlilikten ne anladıgın önemli

• dediğim gibi kendi sorunları

• özgür irade herkes nasıl yaşamak isterse öyle yaşar

• çok eşlilikten yanayım.üç kadın beş erkek<3

1|0
    0|0
  • Bizim vize soruları gibi olmuş. Öğrenci numaramla adımı yazasım geldi :D

0|1
    1|0
  • çok eşlilik

0|0
    0|0
  • Tek eşlilik tabiki.

0|0
    0|0
  • Daha birini bulamadık.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• tek eşlilikte tabiki.

çok eşlilik kaliteyi düşürür.

Az olan değerlidir. bende değerli şeylere layık olduğumu düşünüyorum:)9

0|0
    0|0
  • hiç eşlilikten yanayım. annen böyle söyledi senin annen böyle yaptı, baban bana soğuk, kardeşim işsiz para yardımı yapmamız lazım. v.s. v.s.

derdine dert eklenir, ailesi ailen olur sorumluluk artar. ne gerek var ?

0|0
    0|0
  • bu devirde biri ile bile baş edilmiyor ne çok eşliliği yahu :)

1|0
    0|0
  • Aldatma olaylarının önüne geçmek için bir takım erkeklere İslam bu hakkı veriyor. Ancak çok tavsiye edimiyor. Ben tek eşliikten yanayım.

0|0
    0|1
    • kadın evli olduğu halde başka erkekleri arzularsa bu çokeşlilik hakkı neden verilmiyor?

sakın hiçbir erkek bunu kabul edemez deme, alışmış olsalar öyle de güzel kabul ederler ki, aynen kadınlara alıştırıldığı gibi.

• bu tür ilişkilere giren swingerlar var evita

• 8-10 iyidr.

0|0
    0|0
  • çok eşlilikten tek eşliliğe terfi etmiş durumdayım :))

0|0
    0|0
  • güzel soru, çok eşlilik içimize işlemiş be hocam,kadınlar baskı altına alıyor ama erkeklerin doğasında var bu malesef..

0|0
    0|0
    • Aslında tam tersi. Çok eşlilik, farklı erkeklerden en iyi spermleri toplama dürtüsü kadınlarda var. Ve erkekler kadınları baskı altına almaya çalışıyorlar.

• umarım gönlüne göre bir kızla evlenirsin =)

• aaaamin aamin ooh eyvallaahh canımsın :)

• Tabi ki tek, 1, 3, 5, 7 gibi.

0|1
    0|0
  • abi eskiden tek eşliydim derdim hep sen iyi olursan iyisi seni bulur hep ben iyi oldum hep te beni kötüsü buldu şimdi olayı farklı versiyona taşicam bide öyle deneyelim belki değişen birşeyler olur

0|0
    1|0
  • elbette tek olmalı

1|0
    0|0
  • çok eşlilikte yanayım yoksa tartışma çıkıyor :(

1|0
    1|0
  • mevsime göre değişir

1|0
    2|0
    • eksi verecektim benden önce biri vermiş :):):) göbeğinle ve kelinle ayrı bir tarzsın sen rottsum :):):)

• Ruhu genç <3

• tekten çoka yol olabilir :)

0|0
    0|0
  • benim 1 tane olsun adam gibi olsun...çok olursa hepsine aynı ilgiyi gösteremem enerjm düşer:)

0|0
    0|0
  • 0 eşlilikten yanayım.

0|0
    0|0
  • 3+1.. 1 yerli 3 yabancı

0|0
    1|0
Yükleniyor...