Kapat

Bir kızın maddi durumu önemli midir? Evlilik fikrini ertelemeli mi?

Ev geçindirmek zorunda kalmış, evini reisi olmuş bir kız, şartların getirdiği zorunlulukla hayatını iş odaklı yaşamaya başlıyor. mecburen. karşısına da uygun bir aday çıkmadığı için özel hayatını yaşayamıyor. yıllar bu şekilde geçtikten sonra işsiz kalıp epey borca giriyor. işsizlik ve borç bunalımı yaşıyor. çünkü hayatı sorumluluklarından ibaret. tam bu esnada da kızın çevresinden birileri, illa ki seni şu kişiyle tanıştıralım diye başının etini yemeye başlıyor. kızınsa odaklandığı tek şey içinde bulunduğu durum. çevresi ona sen erkek değilsin ki ev geçindirmek için çabaladın bunca yıl tabii borcun olacak, borçlu insan evlenemez diye birşey yok, git tanış diyor. ama kız işi gücü yerinde olan bir erkeğin karşısına bu maddi durumda çıkmayı kabul edemiyor, herşey iyi gitse bile nasıl olsa evlenebilecek durumda değlim diye. bu durumda olan bir bayan özel hayatını ertelemeli mi ? tanışmayı reddetmekle haklı mı ? borçları bitmeden evlenebilir mi?

Güncellemeler:
eksik anlatmışım. bu arada kız evlense bile ailesine destek olmak zorunda, yani hem borcunu ödemesi hem de o sorumluğu sürdürmesi lazım

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• evkenebilir evlendiği zaman ödeyemecek diye bişey yok yine çalışıp öder işte o kadın en güçlü kadın geleceği iyi bilir görür en azından o yüzen özel hayatına vakit ayırsın borçsuz insan varmı dünyada çok zor trilyarla oynayan insanların bile borcu var ki o kız ev geçindirmiş aile reisi olmuş ona hiç bişey olmaz güçlü sonuçta hayatın zorluklarını bi kere görmüş:) özel hayatınada vakit ayırmalı

1|0
    0|0
    • tanışacağı kişiye karşı özgüveni gitmiş durumda şuan işsiz ve borçlu ya

• :) yok ben değilim yakınım, şuan beraber yazışıyoruz. fikir tartışması yaparken sizlere soralım istedik.

• hmm anladım selam söyle ona kendini üzmesin yıpratmasın hayatını kendine zindan etmesin belki ileride çok güzel günleri olucak şansını denemeli :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 4

• kız haklı aslında borçlu oldumu durum değişir bir belirsizlik doğar buda sizin planlarınıza sekte olur ama aslında bunu sana demisse yani onunda demek istediği açık borçluyum felan ama her halimde katlanırsan oky olur gibi olmuş biraz yani bu borç yüzünden dügünüzde ertele bilir veya baska seylerde olabılır o bastyan demiş buda iyi bişey başta demekte fayda vardır elbet ama sende onu kazanmak istiyorsan ona gerekenleri diyeceksin beklemeye hazır oldugunu yerı gelırse yardımcı olacagını ımasında bulunacaksın madem böyle bir işe niyetlendin oluru o yani :) ben olsaılıgları dedim sadece odasana olabilecekleri demiş ve sende yapabileceklerini diyeceksin ona olay o kadar basit birada sıkıstırıp üstüne düşeceksin olay tatlıya baglanacak yani :)

0|0
    0|0
    • soru tam anlaşılmamış sanırım biz kız tarafıyız. kız maddi durumu ve sorumluluklarından dolayı biriyle tanışmıyor bile

• pardon benim kafa biraz dagınık bu aralar yalnıs anlamısım :)

• Cevap çok basit adam da kız da severse bu durumu kabullenirler ve küçük bir ayrıntı olur. Böyle küçük bir ayrıntıya takılıp büyük bir mutluluğa engel olabilirsin.

0|0
    0|0
  • hayatın neler getireceğini kimse bilemez ve fırsatları her zaman değerlendir ne olursa olsun yinede tanı belkide hayat daha güzel olabilir

0|0
    0|0
  • Doğru ınsansa sıkıntı olmaz. Herkesin borcu var. Tanışmana engel durum yok bence.

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• Hakkınızda hayırlısı olsun.Sorumluluklarınız yerine getirmekten kendi hayatınızı unutmuşsunuz ama bunu nereye kadar bu şekilde devam ettirebilirsiniz ki?Sizin kendinize ait özel bir hayatınızın olması gerekiyor.Bence adım atmalısınız hayatın ne getireceğini bilemezsiniz her şeyde bir hayır vardır mutlaka.

0|0
    0|0
    • bir erkeğin karşına bu maddi koşullarda geçmek doğru olur mu sizce ?

• evet doğru çünkü karşınızdaki insanı siz seçmiyorsunuz bu kendiliğinden gelişiyor karşınızdaki insanında belki kendisine göre sorumlulukları sıkıntıları vardır bunu neree biliyorsunuzki?Nice dünyada evliliği gerçekten haketmeyen insanlar görüyoruz ama evliler onlar kendi hayatlarını düşünüyor sizinde düşünmeniz gerekiyor.

• Yillarca ayaklari uzerinde durmus bi kadin icin sonralari maddi cokus ve direk karsisina cikarilan maddi konumda ondan yuksekte olan erkegin evet karsisina cikmak oldukca guctur.

Tanisabilir.Bu durumu borclarina baglamamali ama ozguvenini yitirmis bu is olmayacaktir yine.

Eski gucunu kazanmayi evlilikten cok istedigi kanaatindeyim.

Kiz evlense bile ailesine nasil destek olucak?

Elin adami ailesine bakicakmi bakalim?

Ustelik birde borclari odeyecek..Bunlari yapan bir adam kendini

tabiri caizse Essek olana semer vuran cok olur modunda hisseder.

0|0
    0|0
    • onun kafasındakileri anlatmışsın sanki. aynı böyle düşünüyor. ama tanışmaya bile yanaşmamasını çevresi hata olarak görüyor. ben de buna dahilim ;)

• haklısın durum aynen böyle

• bol sans dilerim arkadasinize yoluna girer umarim hersey

• dertsiz başına dert açma.

0|0
    1|0
    • hangi anlamda ? kız için mi erkek için mi dert ?

• tamam da sen erkek ne yapsın diye sormuşsun .tam tersi olsaydı bu sefer kadın için diyecektim aynı şeyi.maddi sorunlar evliliği müthiş ölçüde yıpratır.bu böyle.

• yok kız için sordum, erkek zaten maddi açıdan sorunlu değil, kız o yüzden kendini ezik hissediyor tanışmak istemiyor, borçlarım bitsin öyle deyip erteliyo, bizler de ona hayatını ertelememesi gerektiğini söylüyoruz ama o da haklı güçlü çıkmak istiyor eş adayının karşısına ;)

Yükleniyor...