Doğum günü pastasının üzerine biten yaş sayısı kadar mı mum koyulur, girilen yaş sayısı kadar mı?

Gizli Üye

Yaş günlerimizde pastaya mum dikmek güzel bir adet. Peki, yarışmalarda bile sorulmuş o soruya siz ne diyeceksiniz bakalım. Doğum günü pastasındaki mum sayısı hangisine göre olur? Biten yaş sayısı kadar mı mum koyulur, girilen yaş sayısı kadar mı?

Hadi bakalım kaç kişi aynı fikirde!

Doğum günü pastasına biten yaş sayısı kadar mı mum koyulur, girilen yaş sayısı kadar mı?
Doğum günü pastasının üzerine biten yaş sayısı kadar mı mum koyulur, girilen yaş sayısı kadar mı?