Antrenman öncesi nasıl ısınılır ve neler yapılır? EİG seçilecektir?

Antrenman öncesi nasıl ısınıyoruz? 10 dakika koşu bandında koşmak yeterli midir?

Güncellemeler:
Isınam hareketleri neler?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ağırlık antrenmanı yapıyorsan koşuyla ısınmanın pek mantığı yok. Çalışacağın bölgeyi hafif kilolarla ısıtmalısın.

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Peki antrenman bitince kardiyo yapmam gerekir mi?

Not: Zayıfım kilo almam lazım.

• Anladım çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun.

• Eyvallah sende saolasın

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 3

• Merhabalar,

Öncelikle küçük kas hareketleriyle kaslarınızı ani kramplara ve hasarlara karşı gevşetmelisiniz buda küçük hareketlerle çeşitli teknikler uygulamanız gerekmektedir. Bir kaç dakika çeşitli hareketlerle kaslarınızı gevşettikten sonra kol bacak bel boyun v. b koşu bandına çıkabilirsiniz. Koşu bandının olayı hızlı koşarsanız daha fazla kalori harcamak değildir spor salonlarında paso bu şekilde koşuyorlar :) Olay yürüyor şekilde koşu bandını hızlı duruma alabilmektedir. Kısacası tempolu yürüyüş 10 dakika az gelir min 15 dk max 30 dk olmalıdır.

0|1
    0|0
  • yeterli değil, hatta koşuya çıkmadan önce bile ısınman lazım yoksa krımplar baslar. Isınmak demek vucut ısını arttırmak değildir, eklerinin, bağlarının ve kasllarının gerginliğinin sporara hazırlanmasıdır. Sporun kendisi kadar doğru yapıl ısınmada çok önemlidir. Özellikle sakkatlıkların önlenmesi için.

0|1
    0|0
    • Peki neler yapmalıyım? Zaten baştan yürücem sonra yavaş yavaş tempoyu artırıp koşucaktım. Peki siznasıl ısınıyorsunuz? Bizim salonda ki hoca şöyle diyor hareketi yapmadan önce 3 set hafif tekrarlar ile 15-30 kez kaldırman yeterli dedi çalışacağın bölgeye?

• Anlatamadım sanırımi metabozlizmayı harikete geçirmek ile eklem ve lifleri ısındırmak ve germek ayrı mantik. Agırlık falan almadan, ayak bileklerin, sırtını, belini, parmaklarını, boynunu, kalca eklemlerini açman lazım. Bunlardan sonra yüke hazırlanmaları için kaslarını germen lazım. Yanlış ısınma hariketleri eklerin deformasyona ve sakatlıklara neden olabilir ve anladığım kadarı ile gittiğin yer sadece vucut geliştirme üzerine sanırım.

• esneme hareketleri yap mutlaka. agırlık kaldıracaksan önemli sakatlanmamak için.

0|0
    0|0
Yükleniyor...