Korkuyorum... Hem de çok... Ne yapmalıyım?

Yarın doktora gideceğim Veremden & Kanserden şüpheleniyorlar.

Birde ciğer basıncım yüksek.

Akciğerleri yaşım 21 olup hiç sigara içmememe rağmen bitap durumda.

Yarın tanı koyacaklar. Çok fenayım.

Ruh gibiyim.

Yarın eğer hasta olduğum ortaya çıkarsa benim için dünya değişecek.

Bunlar son mantıklı yazılarım olacak.

Ben darmadağın olacağım.

Ben korkuyorum.

Dünya seni sevmiştim ama ızdıraplarını değil.

Güncellemeler:
puşmoler hipertansiyon dendi kalbim tükenene kadar yaşayacağım demektir. ki her saniye tükeniyor aten ben deliriyorum git gide.

0|0
12|2

En İyi Erkek Görüşü

• tam olarak neyin var ben doktorum. öksürük felan ve şimdiye kadarki tetkiklerde ne sonuçlar çıktı?

1|1
    0|0
    • akciğer basıncım 40 ml mi ne normalin baya üstüymüş. akciğer de röntegende bir şey çıkmadı ama 25 gündür öksürük artarak devam edşyor mr çekildi sonucuna bakılacakç

• açıkcası bronşiektazi felan da olabilirsin tüberküloz çogunlukla röntgende bulgu verirdi. yani akciger rahatsızlıgı ilaç kullanılınca rahatlama olan ve hayatında fazlaca sorun çıkartmayacak şeyler tatlı canını sıkma. heşey düzlir herşey yeniden yapılır. bence öyle güzel öyle kendin gibi özgürce yaşa ki 70-80 yaşında ölürken işte o an ben herşeyi yaptım dolu dolu yaşadım şimdi vakti geldi gidiyorum ama bu dünyada varoldugum için çok mutluyum diyebilesin...

• açıkcası doktor kendimi spritüel olarak aşmış bir insan sanırdım. güya ölmekten korkmazdım ama olmadı. genç yaşta babayı kaybedince önce kafa gitti sonra fisiksel sağlık gitti elden. 1 aydır yaşamıyorum sanki. okula gidiyorum geliyorum her şey ruh gibi birde doktorlar senin gibide değil. ciğer basıncın yüksekmiş devam ederse 3 ay sonra gel diyo biri öbürü konsey karar vericek tedaviye diyor. umarım dediğin gibi olur doktor. Allah razı olsun iyi tespitlerin için.

Kızlar Ne Diyor 12

• herkez kalbi tukenene kadar yasayacak. kim hangi sirayla Allah bilir bunu. o yuzden fazla takilma, hastalik da saglikda Allah tan geler birsey. sabredip dua edip normal yasantiya devam etmekten baska birsey yok. hic hasta olmadan basina daha kotu seyler gelen insanlari dusun. biliyorum belki soylemesi kolay diyorsun ama inan bana HER DERDIN DEVASI VARDIR onemli olan bunun Allahtan geldigini dusunup morali bozmadan elinden geldigi kadar Allaha verip kendini yasamina devam etmen. .. takilma buna yani.. :) HERsey gonlunce olsun..

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun kardeşim.

0|0
    0|0
  • seni cok iyi anliyorum bende aynı duyguları yasadım ama bende kanserdim atlattım benim içinde cok zor günlerdi ben beklemediğim anda öğrendim hastalık saglık bizim için moralinizi yksek tutun belkide kansser degilsinizidri moralini yuksek tut iyi düşün

1|0
    0|0
  • Geçmiş olsun sonuç nedir arkadaşım umarım iyidir sonucun

0|0
    0|0
  • neyden korkuyorsun,işlediğin günahlardan mı?

0|0
    1|0
    • annemin gözyaşlarından kardeşimin üzüntüsünden korkuyorum sadece

• ne demek güzel kardeşim,Rabbim bunları boşuna yazdırmadı

sabah okulum olduğu halde boşuna bu vakitte girmedim buraya-hepsini biliyor Rabbim

O'nun büyüklüğünü hissetmek ne güzel:)

yolundan ayırmasın bizi İnşallah.

• zaten öleceğini bile bile yaşamıyor muydun

hayatının ne kadar süreceğini bilemezsin ki:(

ben hasta değilim ama benim de ne zaman öleceğim belli değil,tevekkül et:)

• nasılsın? nasıl gidiyor tedavi. dediğin hastalığın ne olduğunu bilmiyorum ama merak ettim seni.

0|0
    0|0
  • inşallah kanser değilsindir

0|0
    0|0
  • allah korusun arkadaşım umarım bişeyin yoktur

0|0
    0|0
  • İyi düşün iyi olsun.

0|0
    0|0
  • Allahın izniyle birşey çıkmaz üzülme

0|0
    0|0
  • Sayın gizli kullanıcı bey; Bizler bu dünyaya neden geldik? İmtihan için.Gayemiz nedir? Bunu en iyi şekilde ifa etmek, Hakkın rızasını kazanmak. Dünya insana hiç bitmeyecekmiş gibi uzun gelir.Ölümler olur ama kendimize konduramayız, sanırızki bizleri sonzuluk bekliyor. Badireler atlatırız, üzülürüz, kırılırız, Rabbe sığınırız bunların hepsi olağan yaşanılanlar. Hiç bir canlı yokturki ölüm ondan uzak olsun. Hastalıkta sağlıkta biz insanlar için. Hiç birimiz dünyada baki değiliz ve giden her yakınımızda o anlık bunu hissetsekde, dünya gafletiyle unutabiliyoruz. Önemli olan düzgün bir hayat yaşamak. Utanmadan, dik bir baş ve öpülesi bir alına sahip olmak. Hayat bizlere verilmiş bir han ve durak diyelim kısa süreliğine. Her birimizin ecel saati belli ve ne bir salise ileri, nede geri alacak kadar irademiz var.Tasarrufumuz var. Eğerki biz kul hakkı almamaya azami önem gösteriyorsak, Hakkın rızasını alabilmişsek, peygamberimizin dünya değiştirdiğinide biliyorsak ve ona sonsuz yaşama hakkını Rab sunduğu halde, kabul etmediyse, demekki b unda bir anlam ve giz var biz inananlara.Tabi insan beşer, duyunca illakiüzülüyor, konduramıyor kendisine.Ama bizler inançlı insanlarız. Bunları hastalığınızla ilintili kesinlikle yazmıyorum. Hasta olmasanızda bunlar her daim hepimizin yaşayabileceği olası bir gerçek.Siz hasta olursunuz ama sizden çok daha sağlıklı olan yakınınız rahmetli olur. Tamamen takdiri ilahi.Hasta olan değil, sırası gelen ölür. Müslümanız ve gelen herşeyin Haktan ve hayır olduğunu biliyoruz. Bize şer görünen hakkımızda hayırdır muhakkak ama bizler bunu anlayamayız. İnş. Rabbim hayırlısıyla atlatmanızı nasip eder.Dualarımız sizinle kardeşim. En kötü ihtimal bile olsa, Ömür inanın sadece bir durak, hepimizin bir gün hareket edeceği. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Kendinizi yalnız hissetmeyin lütfen, burdan paylaşabilirsiniz ruh halinizi.

0|0
    0|0
  • oncelikle gecmis olsun. bukadar karamsar olma. ne belli bugun buraya yazanin yarin olmiyecegi? illaki hastalik gerekmez.

Allah hepimize dert vermis siniyor, sen bu sinavi guzel gec sabrini dile dinine yogunlar buarada ...hepimizin gidecegi yer ayni. onemli olan oteki taraf icin bisey yapmadigmiza yanmak hayatin biden bitip gidecegine uzulmek degil cunki oteki taraftir sonsuz olan. karamsar olma ya bende neler anlatiyorum. her derdin devasi var ! unutma bunu... iyi bakarsan kendine mralinide yuksek tutarsan herseyyy cok guzel olur.

0|0
    0|0
    • kanserin tedavisi yok. ne olur bana dua et.

• ben hastaysam ölmeyi seçerim ve yarın hastaysam gerçekten psikolojik olarak kendimi mezara sokasım gelir. yaşamak istemem. çok üzülüyorum sabah ki sonuçlar kötü geçip yepyeni bir hayatta okuldan arkadaşlardan vazgeçip hastanelerde tedaviye başlamaktan.

• mezara soktun noldu? eline ne gecti ne bu melankolik haller. sen okulda arkadasa vakit ayirirken dinine Allaha vakit ayirdinmi? nasil okuldan arkadastan ayrilacagina korkar uzulursunde Allah'a yakin olabilmek icin bisey yapmadigini yada ugrasmadigin icin uzulmezsin misal? bunu kendine sor ve dusun diye yaziorum yarglamak degil amacim hasa.

Erkekler Ne Diyor 1

• çok zor tabiki unutmaki hepimizin bir sonu gelecek bir gün kimimiz önce kimimiz sonra gidecek ahirete dini ıslam üzere ol ki korkma rabbimacil şifa versin

0|0
    0|0
Yükleniyor...